Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

Член од
16 мај 2010
Мислења
6.137
Поени од реакции
5.251
Брз ракомет не сме играле никогаш, најмалку во Србија. Ако сме имале успеси не значи дека сме играле брзо.
Ај погледни ги убаво снимките потечен проток на топка од Србија наваму сме немале, ги немаше тапкањата у место, гушење на играчот у тој момент што да направи него играа течно со игра на пикер, отварање вишок за крила што многу ни фалеше у последно време, и со многу контри. А сеа у последно време сме многу спори што резултираше да биднеме приморани на игра 7 на 6 за да направиме некаква предност у напад.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Ај погледни ги убаво снимките потечен проток на топка од Србија наваму сме немале, ги немаше тапкањата у место, гушење на играчот у тој момент што да направи него играа течно со игра на пикер, отварање вишок за крила што многу ни фалеше у последно време, и со многу контри. А сеа у последно време сме многу спори што резултираше да биднеме приморани на игра 7 на 6 за да направиме некаква предност у напад.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
7на6 играта е сама по себе спора и без тип на течност каков што ти очекуваш и не е за споредба. Филозофијата е друга.

Сум ги гледал и не се согласувам. Мислам дека така само ти изгледа заради резултатите. Најмалку за крилата. Акции за крило во позицион напад во тоа време не ни имавме.

Целосно истата тактика состав и игра ја имавме и следната година во Шпанија. Гледај ги снимките и ќе ми кажеш дека тоа беше најбавниот најлош ракомет што сме го играле во овие 5 години. А тоа е истата игра, различни се само резултатите.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.137
Поени од реакции
5.251
Дејвис ке му бидне помошник? Дајте ни нигер на клупа moral boost +10, physical boost +15

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Тоа е најголемиот проблем, кој на кој јазик се обраќа.
Иначе, честито, според мене супер избор.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Тоа е најголемиот проблем, кој на кој јазик се обраќа.
Иначе, честито, според мене супер избор.
Не е тоа најголемиот проблем, зборот ми беше дека има малку почит и земал научил јазик.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Не е тоа најголемиот проблем, зборот ми беше дека има малку почит и земал научил јазик.
Не станува збор за почит туку дека ако збори шпански никој нема да го научи, плус Вардар како клуб ги „тера“ сите да го учат домашниот јазик, за да имаат полесна комуникација. Нема никаква допирна точка со почитување или не.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Супер тренер али по се изгледа добар човек и премногу мек да ја води оваа егоистичка банда на чело со Борко.Овде треба само остро, се плашам дека ќе биде жртва на самите играчи,али ајде ќе видиме.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Супер тренер али по се изгледа добар човек и премногу мек да ја води оваа егоистичка банда на чело со Борко.Овде треба само остро, се плашам дека ќе биде жртва на самите играчи,али ајде ќе видиме.
Ако самоиницијативно си замине од позицијата за 6-12 месеци, тоа значи дека нас подобро ќе ни биде без тренер, барем плата помалку
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Супер тренер али по се изгледа добар човек и премногу мек да ја води оваа егоистичка банда на чело со Борко.Овде треба само остро, се плашам дека ќе биде жртва на самите играчи,али ајде ќе видиме.
Ау не, каков мек, така само делува, да ме веруваш.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Ау не, каков мек, така само делува, да ме веруваш.
Е јбг изглед вара:D, остава впечаток ко мирен човек, кој све решава лагано.Како и да е сигурно не е луд ко Душебаев и Трефилов
 
P

PewDiePie

Гостин
Ај може сеа ќе добие желба да му даде шанса на некое македонче,да извади некој играч може и не,ќе видиме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom