Телекабел Аналогна и дигитална кaбелска телевизија (РОБИ) -генерална дискусија (новости, прашања.)

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
927
Поени од реакции
312
Во Битола имам проблеми со дигиталната...многу канали сецкаат или немаат сигнал.
Е сега заебанцијата да е поголема, некои од HD каналите си фураат, не сецкаат...ај сеа?!

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
 
Член од
10 септември 2014
Мислења
144
Поени од реакции
91
Dali nekoj ima problem so subtitle-to na crime investigation. ne mi go pamti setiranjeto. posle menuvanje na kanalot i vrakanje na istito titlot se vraka na slovenski. Dali imate vakvo iskustvo i kako toa da se nadmine?
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
611
Поени од реакции
493
Dali nekoj ima problem so subtitle-to na crime investigation. ne mi go pamti setiranjeto. posle menuvanje na kanalot i vrakanje na istito titlot se vraka na slovenski. Dali imate vakvo iskustvo i kako toa da se nadmine?
Не само на овој канал туку на сите канали со превод. Но мислам дека е до моделот на телевизорот. Другиот телевизор тој проблем го нема.
Ако некој знае и јас би сакал да објасни, не се разбирам во техника но сепак мислам дека се работи за некоја фабричка грешка поврзана со меморијата.
 
Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
441
Ovie od telekabel sto mislad da pravat so kanalive mometalno se uzas kade se da ja pustat nova tv hrvatska grand 2 rtl hrvatska pinkovite kanali i red drugi malku da zemat primer od vip eks blizoo.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Босанскиот канал БН е на местото на црногорскиот Атлас.
БН освен турски и хрватски сапуници, не знам што паметно дава.
 
Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
441
Obn kanalot go nema na telekabel
Nego neznam sto mislat da pravat so drugive kanali mnogu se slabi so ex ju kanali barem pink da go pustat se vikaat deka neznaat koga ke bide pusten oni ako neznaat koj treba da znae namesto dase konkurent so kanali oni kako kabelski operator se poveke se unazaduvaat.
Grand 2 prva srpska Rtl hrvatska Nova hrvatska Pinkovite kanali
Koga ke se emituvaat vo ponudata na Telekabel
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.807
Поени од реакции
15.899
Тоа што ги има на авму не значи дека одма ќе ги има и кај операторот. Ама би требало за брзо да се вклучат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom