Sherlock

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
И?
Просечна епизода.
Мене Abominable Bride ми беше супер, повеќето ја хејтавте, претпоставувам оваа треба да ви е исто тапа?
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
И?
Просечна епизода.
Мене Abominable Bride ми беше супер, повеќето ја хејтавте, претпоставувам оваа треба да ви е исто тапа?
Mene super mi bese Abominable Bride. Novava tri pati ja "gledav", sekoj pat mi izlagase nesto i ne mozev da se fokusiram. Vecer ke i sednam ubavo, i da, vaka ne mi bese nesto posebno ama mene sekoja epizoda mi e dobra :D
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
All the hype... Во нормални услови веројатно би имал подобар впечаток, ама вака ми се чини дека за џабе се чекаше 2 години. Епизодава беше meh, на моменти исфорсирана, пример на почеток кога се правеше дека не знае дали е син или ќерка, и фајтот со assasin-от.... Изгледа овие 2 години интензивно mma тренирал Шерлок :pos:
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Лоша епизодава, лоша as in за просекот на серијава лоша...
Со некои глупости се занимаваат за кои nobody gives a shit... како за симпатијата на Џон. Ќе имаше тоа поента ако серијава се викаше Бракот на Мери и Џон, вака само филер беше.
Веќе се претера со епизоди кај што Мери е во центарот на случувањата, цела мината сезона беше за неа, сега оваа ја почнуваат пак кај што таа е алфа и омега на епизодата. Да не бидам butthurt ама серијава има сериозен недостаток на Адлер, и претерана доза на патетика.

Уште ми останува #1 серија, зашто нема нешто што ќе ги надмине првите 2 сезони, и истите ќе вредат за уште 100 сјебани. Мофат и Гатис се генијални и знам што се способни да напишат, може и затоа ми е криво што вакви просекотини вадат.

Во исчекување на 4x2, може ќе ги опраат работите со неа, па да видиме...
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.652
Поени од реакции
38.837
замисли она две години чекаш да искочи една епизода и тапа испаѓа дека е:icon_lol:
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Не знам, треба ептен дно да достигнат за мене да не ми се свиѓа некоја епизода. Интересна ми беше и оваа. Али се би дал за уште една епизода со Жената :D
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Мене ми беше добра, плус гарант ќе има твист со симпатијата на Џон, нема шанси за оваков филер да биде оставена само.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Епизодава ко да ја направиле нарочито за хејтерите кои ради целата перфекција на серијата единствената глупа, моронска и дебилна замерка им беше дека никој од главните ликови во серијата не е убиен.

Самото барање да кокнат некој од серија која се основа базично на два лика и уште три битни покрај нив е дебилна, али еве им, скинаа еден од главните 5 лика во серијава.

Мене не ми се допаѓа ваквиот тек на настаните искрено. Серијата по ова најверојатно ќе стане мрачна и тешко дека ќе го врати fun елементот во неа. Ова беше прекршна точка и за Шерлок и за Џон, како забавно дуо ќе може да ги видиме тек по долго време (наредна сезона ако ја има). А тоа беше дел од серијата што ја правеше толку добра. Хуморот во серијава беше подобар од 95% од комедиите кои се искочени од 2010 навака (откако се емитува и серијава).

Тоа нема да го намали квалитетот на серијата, воопшто, само што ќе треба да се навикнеме да гледаме фулл драма и тензија, без забавата која ни ја пружаа досеа, а мене тоа ми беше подобар дел и од „сериознот“ дел на серијата.

Баравте тоа, гледајте...[DOUBLEPOST=1483445595][/DOUBLEPOST]Бај д веј, нема да ме чуди да испадне швалеркава на Џон да е уствари Шерлок, то ест оној со кого се допишува е Шерлок (и така скисна на телефонот и овој), а цурава да е ангажирана од него за да го тестира Џон.
 
Последно уредено:
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Сепак преголема е паузата за вака поврзани настани во серијата
 
Член од
14 септември 2013
Мислења
112
Поени од реакции
43
Epizodata me razocara epten, ne bi sakal da obrazlagam bidejki ima mnogu... Nego, moze nekoj da me potseti na tekstot na sms shto gi prati Sh do Meri i Votson?
Ova bidejki nekade procitav deka Meri ne znaela kade ke bide sredbata, a dojde vo akvariumot...
 
Последно уредено:

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Ок, мене ептен јака ми беше епизодава, иако го предвидов тоа што се случи, после минатата :D
Баш ме интересираат другите мислења.
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Intuitions are not to be ignored. They represent data processed too fast for the consious mind to comperhend.

:D
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
DAMNNNNNNNNN што ли беше сега ова?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom