Песната над мојата

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Види го ти @Erich Zann што слушал:D Нешто посебно не ме воодушеви песнава, од проста причина што е мешавина од различнонародни фолк звуци, со додатоци од забавна или каква и да е музика, па звучи премногу измешано:)


Binbir Gece


:)
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Воопшто не е лоша мелодијата. Напротив, ориенталната музика отсекогаш ми имала посебен шмек. Добро за опуштање после напорен ден.

Weezer - Say It Ain't So
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Очекував од тебе некоја песна таква подепресирачка или помонотона, но не и ваква:D Иначе пријатно сум ,,изненаден" од песнава, ако тоа може така да се нарече. Живо песниче, интересна музика и интересни вокали. Може да се додаде во листата на песни за слушање:D


Kaoma - Lambada


:)
 
P

Patience

Гостин
Нема лоша музика произлезена од Финска, па така и ова не е исклучок. :icon_lol: Сепак, Bittersweet со Виле Вало и Лаури ми е поприврзана за срце :love:

Kodaline - All I Want
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Музиката ми се свиѓа, но не и хорор гласовите кои се појавуваат во одредени моменти во песната:)


Tears For Fears - Mad World


:)
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Не ми се допаѓа оваа верзија. Онаа од Гери Џулс е далеку подобра, со целиот меланхоличен амбиент. Еден од ретките примери каде обработката е далеку подобра од оригиналот.

Madness - Our House
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Песнава ич не ми беше интересна за слушање. Иначе песната е хит и има звук како за хит песна, но не ми се свиѓа спотот, па и тематиката која песната ја одработува. Посебно спотот..........., одвратно!:sick:


Sarah Connor - Just One Last Dance


:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom