Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
Лидери, кандидати, членови и потрчковци на политички партии. Во изминативе години не знаевте каде се наоѓа мојата врата и моето ѕвонче. Не ве интересираше мојата економска, матријална и здравствена состојба. Не ве интересираше дали моето семејство може да си ги плати сметките, да обезбеди храна. Не ве интересираше како патувам од дома до работното место и дали воопшто сум вработен. Не ве интересираше одисејата на членови на моето семејство низ лавиринтите на здравствениот систем (со крајна дестинација два метра под земја). Не ве интересираше дали можам да отворам прозор, дали можам да преживеам.
Ме игнориравте, а сега наеднаш знаете да ја пронајдете мојата врата и ѕвонче.
Сега јас не сум заинтересиран за вашите програми, за вашите празни ветувања, за вашата борба за власт.
Сега јас не можам да стигнам до избирачкото место, незнам да читам и да пишувам, незнам ни да заокружам.
Како што ме игнориравте до сега, како што до сега не знаевте каде е мојата врата, ве молам продолжете и во овие десетина дена кога секој глас ви е важен, кога знаете да отидете и во најзапоставеното село кое претходно не знаевте да го пронајдете и на мапа.

Јас како обичен човек за вас сум безначаен (осем две-три недели пред избори). Сега вашите програми, вашите ветувања, вашите листи за мене се безначајни.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
^ Истиов муабет ќе го кажев само што ова поседува убаво спакуван говор моево ќе беше поише '' redneck style''

Углавном и без разлика дали ќе знаеш да се изразиш повеќе дипломатски или помалку речовито пораката е таа не ми го лижете чмарот пошо и така On Election Day, I stay home.:pos: факинг џорџ карлин ај лов тхис гај

“I have solved this political dilemma in a very direct way: I don’t vote. On Election Day, I stay home. I firmly believe that if you vote, you have no right to complain. Now, some people like to twist that around. They say, ‘If you don’t vote, you have no right to complain,’ but where’s the logic in that? If you vote, and you elect dishonest, incompetent politicians, and they get into office and screw everything up, you are responsible for what they have done. You voted them in. You caused the problem. You have no right to complain. I, on the other hand, who did not vote — who did not even leave the house on Election Day — am in no way responsible for that these politicians have done and have every right to complain about the mess that you created.”

Еј да видов билборд само 5 парти ги подржуват Лгбт и така се ни е скоцкано у државава остана само уште тоа нерешено :pos:
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Драга, ма! :D Бу!





Среќна сум! :jeeee: Мана, мана!

Имам позитивна енергија на кило. :D
Добив резултати од колоквиумот по математика, де. :ROFLMAO:
Не ми замерувај. :X3:
Ај, чауууууу. :D:D:D
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
Драга Кајги ми се случија многу глупости денес, вистински проблеми ептен тешки работи. Овај пат јас и ти малце ќе направиме пауза да знајш :(

Ќе ми фалиш али вервај ми треба едноставно периодов...
 
Член од
29 декември 2012
Мислења
275
Поени од реакции
480
Случајно прееска налетав на овој факинг мастерпис , од видео спот со интро и аутро до музичка изведба, глума едноставно перфекција осеќам ќе се слуша Лана периодов :)

 
B

beaverknight

Гостин
Секој година исто, мислам дека редно време е да сменат малку тематика.

 
Член од
23 август 2013
Мислења
296
Поени од реакции
640
Драга, си се здружив со една од јатрвите. Ептен имаме сличности и во стил и во ставови. Ем убаво ем практично. Моментално сум ту лејзи за да барам нови друштва.
У глобала, цела фамилија му се многу коректни и цивилизирани луѓе, со табиет и менталитет на кој сум навикната.
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Ако пати народов од нешто тоа е од потребата да кажуваш шо треба да праат другите и ако го праат обавезно да им кажеш дека го прават погрешно.
И затоа сме вакви небитни ко нација.

Сеа откривам дека може у боја да пишувам и не се сеќавам дали порано можеше тоа да се прави на форумов.
Изглеа можеше, ама сум заборавил и многу ми е кул сеа ко опција.
Еве можеш Кајгано и сама да видиш.

Шта се мени тиче, годинава особено им се радувам на празниците. Не знам зошто, ама ете, посебно чувство имам.

И не заборавај, немој да веруваш на колку пари толку музика. Секад можеш сама да си запееш бесплатно.


До следно!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom