Јана Бурческа на Евровизија 2017

Статус
Затворена за нови мислења.

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Муaбетoв ти е тoлку пaсивен и дефитистички,чудo еднo...
Сите ќе крaдaт,дaј некa oстaнaт вмрo нa влaст ебaгo...

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.074
Поени од реакции
3.222
Ти викам, секако пак ке плаќаме, ако немаме учесник некој ке ги здипли тие пари. Нема да се искористат за ништо продуктивно, веруј. :)
Барем нека се измачат да ги исперат, вака ќе си отидат 20 души на екскурзија гага.[DOUBLEPOST=1480005813][/DOUBLEPOST]
Муaбетoв ти е тoлку пaсивен и дефитистички,чудo еднo...
Сите ќе крaдaт,дaј некa oстaнaт вмрo нa влaст ебaгo...

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
И јас кога би дошол на власт сигурно би крадел :icon_mrgr: иако викам дека нема да крадам:boksix:
 
Член од
29 септември 2016
Мислења
464
Поени од реакции
285
секако ќе ги потрошат украдат парите вака бар со стил нека ги украдат

добра логика
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Јас лично мислам дека треба на Евровизија да ги испратиме Андреј и Панчо - ДНК. И онака немаме некои шанси за влез во финале, камо ли за победа, ама бар да ги испратиме сите наши пејачи на таа голема сцена. Сепак тоа е едно големо искуство.
 
K

Kacar

Гостин
Стефчета Јакимовског да го испратиме.
Текст : Јагнула Куновска.
Бек вокал - Маринко Роквиќ.
100 % победа !
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.702
Поени од реакции
19.748
Полека, да ја чуеме Бурче што ќе испее. Може арна ќе се погоди. Лесно може да се префарба, ако има потреба.
E bas sakam plavusa da ja vidam, i makedonija nema vreme za cekanje[DOUBLEPOST=1480038332][/DOUBLEPOST]
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Јас лично мислам дека треба на Евровизија да ги испратиме Андреј и Панчо - ДНК. И онака немаме некои шанси за влез во финале, камо ли за победа, ама бар да ги испратиме сите наши пејачи на таа голема сцена. Сепак тоа е едно големо искуство.
Зборот пејачи го стави во иста реченица со Панчо и Андреј. :)
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Зборот пејачи го стави во иста реченица со Панчо и Андреј. :)
Јас би те замолил да не ме цитираш без причина како што тоа го правиш во секоја тема:)


Иначе еве го интервјуто со Јана во врска со Евровизијава. Се гледа дека не е искусна, но мене баш тоа ми се свиѓа. Баш ова и е шанса да стекне искуство, без разлика на пласманот на Евровизија, и во иднина да направи добра кариера:)

 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Јас би те замолил да не ме цитираш без причина како што тоа го правиш во секоја тема:)


Иначе еве го интервјуто со Јана во врска со Евровизијава. Се гледа дека не е искусна, но мене баш тоа ми се свиѓа. Баш ова и е шанса да стекне искуство, без разлика на пласманот на Евровизија, и во иднина да направи добра кариера:)

Вo ред немa пoвеќе. Сегa јaс би те зaмoлил дa не пишувaш бoтски пoстoви бидејќи иритирaш. Пoздрaв.
 
S

staycalm

Гостин
Ах бее... шо убаво станав и ја видов темава, одма сте се фатиле со муабети за министри и пратеници, без да имате појма за што зборите. Тибам форумот исполитизиран, иде на нерви ова више. Дај боже министер да ви стане она ради ваквиве муабети, жими све. Зашто мора да значи дека му го пушела на министер за да влезе на натпреварувањево ебате, кој муабет ви е ова, вие да успеете у некое поле, и за вас ќе треба да викаме дека сте се возеле со министри?

Како и да е, искомплексирани форумџии на страна, топ што иде Јана, отсекад сум викал дека коа више изветреанине наши од „естрадата“ не можат да успеат, нека им се даде шанса барем на тие што сеуште немаат изградено цврста кариера да се промовираат. А Јана е супер избор за ова и мило ми е што не остана запоставена како многу други потенцијални млади пеачи, пошто да, believe it or not, има квалитет.


Тоа дека тепале само безвезни циркус артисти е маалски муабет. Види ги од 2010 навака победничките песни, освен Кончита, сите си се топ песнички испеани од сосема нормални фаци. А маалскиов муабет за тоа дека џабе сме се мачеле е да се прикрие фактот дека за кур не не бива и не знаеме да склопиме квалитетна песна за на Евровизија, обичен изговор, како и све друго у државава.

Напрај добра песна прво, па ќе видиме колку стварно држи вода муабетот. А држава што не влегла у финале од времето на Дедо Ное, да не збориме што не била никад у топ 10, не може да го дрви за тоа кој победувал.
СИ реков скроз разумен аргумент, браво за типов, и после наидов на болдот. крај. немом поќе. Колку бе треба човек да е глупак да оценува песна по тоа што не се согласува со нечиј изглед/сексуална ориентација/остали курци палци. Иако Кончита беше драг квин, ако воопшто некој што знае што е тоа. Па со ваков народ не ме ни чуди шо сме последни у сè.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom