Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Нормални луѓе се договараат недела две пред нова година, ненормални ко мене више имаат резервирано.Дефинитивно ова е година у кој најрано сум се договорил уште од август знаев каде ќе идам.Ништо сега ми останува да се договорам за први Мај и за на одмор:D
 
M

Moon Child

Гостин
Неможам више да се поднесам сама себе.
Грбов ме боли, глава ме боли, кожава ми се растегнува и пука, неможам да седам, неможам да лежам, неможам да се движам...
Сакам да го преспијам овој месец што ми остана, ништо не работам по цел ден, а цела енергија ми е исцрпена ко да работам 24 саати дневно физичка работа.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.965
Живееме во време каде 28 годишни девојки прашуваат по форум после колку време од врската треба да имаат секс со дечкото.
Потоа прават деца, и по две години развод.
Ок.
 
S

silmarillion

Гостин
Ваљда е една од почитаните теми па ќе кажам тука. Пазете пазете кога паркирате на паркингот под стоковна куќа односно кај музејот за евреи. Редовно проаѓаат лопови и праат ршум. Вечерва едно 3 коли со испокршени стакла останаа. Летоска исто. Полиција таму секако никад не се појавила како и зашто знаеме. Па апел кога веќе државата кур ја заболе, не паркирајте на тој паркинг поготово не во првиот неосветлен дел.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.419
Поени од реакции
7.757
Слика од доручек, слика од кафе, слика од smoothie, слика од вожња у кола, слика од работа, слика од afterwork евент, слика од ручекот, слика од кучето(или друго домашно милениче),слика со дечко/девојка, слика со некој ултра паметен quote на денот, слика од серијата што ја гледа, слика како испушта дим од наргиле, слика од факс со колеги/колешки,слика од деколте/sixpacks, duckface selfie(за женски),слика од ноктите, слика од читална, слика со внук/внука или рандом детенце,слика од теретана,слика од рандом природа, слика пред искачање, слика додека е искочен/а, клип од дискотека/кафана у која е искочен/а,10 селфиња, throwback слика,слика од билет за спортски/музички/драмски настан ,слика од авионска карта, и 100 слики од рандом срања у рандом држава.

Болеста на 21ви век - внимание.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Толку глупи фрази во македонскиот јазик, ама „од мали нозе“ ми е посебно глупа...
Не можам да објаснам зошто, како, едноставно глупа е.
Башка го глеам интервјуто на Мартија и нешто муабетот беше дека го сакала Бибер, ја прашува момакот од коа го следиш и оваа му вика from tiny legs...
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.663
Oваа Мартија да ми ја дадат како би и влепал 2 шамара не е свесна. Ја гледав и јас некаде и вика "лани кажав дека мора да одам на детската евровизија и еве тоа се случи" мислиш кој знае што направила или кој знае колку се испотила да стигне до таму. Не лети бе дете, 13 години имаш и голем потенцијал, ама за такво пување на таа возраст реално само шамари се јадат.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Јас сум строго против секое искорисување на децата, дали тоа било у такви пинкови ѕвездички, дали у бјути пиџнс...
Од една страна зошто дете е и евентуален неуспех може лошо да си го сфати и да се заебе така, а од друга страна па може да се дигне у небесата.
Затоа посебно ме нервира коа у тоа ебаното пинкови ѕвездички пратиле некое дете од 2 години и сите се топат пред него. Па утре на тоа дете коа ќе му се дигне егото ќе си мисли дека го фатил господ за муда...
Е такви ја пример со задоволство сакам да ги симнам таму кај шо треба.
А оваа Мартија и таа другата гарант ќе бидат вакви што си мислат дека они не поседуваат сите нас обичните смртници. Била на пинкови ѕвездички, па преку ашима ако била на тоа. Па и уште оној Жаре ги вика у еден на еден и уште толку им го дига егото...

Иначе без разлика дали Мартија е добра или не, песната и е (y)(y)(y)
Стварно јака песна, не знам кој ја направил ама алал да му е (y)
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Кајгич, да не ти се верува, ама онаа апликацијата на ФБ што е On this day во последно време ми е многу закон. Некогаш ќе ми избаци некој стар статус од кој денес би се срамел, некогаш ќе ми даде дека сум постирал нешто за што појма немам што било работа.

А денес стварно ми побуди спомени. Ме потсети дека пред две години ова време започнував во бившата фирма во која работев. И колку бев уплашен и загубен пошто ми беше прво работно искуство во организирана средина. :) Колку работите се имаат променето за две години... Запознав многу добри луѓе таму, мислам со такви колеги беше ќеф да се работи. Јбг, газдите не знаеја да ја задржат таа екипа, со тек на време скоро сите заминавме главно од финансиски причини. Како и да е добри времиња беа тоа. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom