ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Член од
31 мај 2016
Мислења
12
Поени од реакции
4
Здраво колеги,
Ќе може ли некој да ми каже како е на колоквиум по предметите од трет семестар ( еу,мјп,стварно,системи и друштва) ?
Кратко и јасно, на што повеќе да се обрне внимание и слично.
Фала однапред :)
 
Член од
4 ноември 2015
Мислења
29
Поени од реакции
3
Здраво колеги,
Ќе може ли некој да ми каже како е на колоквиум по предметите од трет семестар ( еу,мјп,стварно,системи и друштва) ?
Кратко и јасно, на што повеќе да се обрне внимание и слично.
Фала однапред :)
Pravo na drustva e najlesen,nauci gi prasanjata od Libro bukvalno site se pagaat,isto i Politicki sistemi samo so prasanjata mozes da pomines i tamu se pagaat skoro site.Za EU i MJP moras da go procitas i materijalot,tamu se paga samo po nekoe prasanje,taka da bez materijalot ne se mine.
 
Член од
29 март 2014
Мислења
99
Поени од реакции
32
Јас да прашам за Томе Груевски,Астеруд и за Људмил Спаасов(македонски) како професориве за испит строги,има многу замарање итн. Најмногу ми е за Томе Груевски оти ми предава два предмета.
 

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
Дечки ќе има ли уште една казнена сесија сега октомври/ноември??
 

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
За апсолвенти 90% би требало да има, за остантите не знам.
За апсолвенти нека биде :))....треба барање да се поднесе иначе, само по себе факултетот нема се закрене сесија да праи :)
 
Член од
26 февруари 2013
Мислења
116
Поени од реакции
31
Веќе има на страната распоред за декемвриска сесија, дали тоа значи дека нема да има казнена?
 
Член од
25 ноември 2014
Мислења
71
Поени од реакции
10
Дечки, а зошто нема распоред за колоквиумскава што следи во ноември, а има за декември?
 
Член од
18 ноември 2014
Мислења
78
Поени од реакции
13
Kolegi iskustav od 5 semestar so kolokviumi Obligacii, Finansovo, Filozofija (Taskovska) i Primeneta ekonomika? Pagjaat li prashanja, na sto poveke da se obrne vnimanie?
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.401
Поени од реакции
6.021
Nekoj so iskustvo da zapisal master a da go propustil rokot? Poso konkursite se pominati na 7mi mesecov a upisot e ovaj cetvrtok i petok,pa dali ke mozam da apliciram iako sum go propustil rokot do 7mi? Ili ke trebit da cekam naredni upisi vo Januari?
 
Член од
30 декември 2014
Мислења
184
Поени од реакции
241
Nekoj so iskustvo da zapisal master a da go propustil rokot? Poso konkursite se pominati na 7mi mesecov a upisot e ovaj cetvrtok i petok,pa dali ke mozam da apliciram iako sum go propustil rokot do 7mi? Ili ke trebit da cekam naredni upisi vo Januari?
vo najlosa varijanta ke moras da cekas do januari, ali mozes da si ides na predavanja, da osvojuvas poeni i poleka poleka da si gi spremas ispitite. Nekoi profesori dozvoluvaat da se polagaat ispitite iako ne si zapisan, pa otkako ke se zapises formalno pravno ke ti ja vnesat samo ocenkata. Iako rokot pomina, probaj da se zapises so podnesuvanje na molba. Obicno ja uvazuvaat molbata i dozvoluvaat da se zapises i posle istekot na prviot rok. Probaj, nisto ne gubis.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom