Драга Кајгана (виртуелен дневник)

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Ијј, се напнав со Икс-мен филмовиве. :D Одвреме навреме вака си праам, ама за мене ништо чудно тоа. :noze:

Неисе, моиве сонови се стварно фиу фиу. :D Прво сонував како татко ми купил нилски коњ и сме го чувале дома. Ок. :toe: Па како си праам муабет со мечка. Ок. :unsure: Па како сакајќи да му помогнам на мало детенце да се одбрани од змија, мене почнуваат да ме бркаат две змии. Ок. :toe: Па слон, тигар, глушец и врапче што се трансформира во був. Плус, врвот е што ме бркаше еж, значи еж! Како трчаше по мене, брзо мајката. :ROFLMAO: И тоа ова сѐ се различни сонови. Освен кучињата и мачките, нив ги има во секој втор сон.
Стварно не знам шо е работава, ама цело животинско царство го сонив.
Ај бе, шо е битно, ја да си ги догледам останатите делови. Ај, чао. :D
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.177
Поени од реакции
8.806
Порано, кога ќе умрел некој земале и за последен пат се сликале со него, или само него го сликале, да си го имаат ваљда за спомен којзнае што мислеле мртовци кога сликале, тоа само тие си знаат.. . Ама језиво до даске.
И пред некој ден видов една слика, па пошто нели јас сум храбро срце, немам гајле, зедов барав на нет уште да видам. И цели два саати им посветив. Клипови гледав, приказни читав, сите слики ги изнагледав, дури и квиз си правев-погоди кој е умрениот на сликата. Има и лесни, одма ќе ги погодиш, ама за некои шанса нема да кажеш мртви дека се. Исправени се дури. И дојде време да си легнам. Во секое ќоше во станов гледам по еден од овие. А темно да е па... Сите над мене летаат. И трчам со затворени очи да запалам светло ќе си скршам нешто ќе се убијам.
Нема спас, со здравје да си ги носам.

Нема смисла да ви ставам слики, не сте сите храбри како мене, ама ај една, малце бар да се има предвид низ што поминувам јас деновиве. Најнестрашната ја одбрав иначе!
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.035
Поени од реакции
12.892
Највише што мразам во оваа наша Македонштина се просјаци кои ја користат секоја прилика на сожалување и емоција да стигнат до парите. Дада сега јас можеби ќе сум без срце, ама какво срце е тоа бе извини да испраќаш ти мало дете секаде каде што има луѓе, таму да ти мрзне детето за да добиеш пари. Не сакам да помислувам дали тие пари одат за храна, облека или одат и дел за цигари, не сакам да помислам, пошто веќе доволно ми се гади од самиот чин на злоупотреба. Значи во состојба се да ги скаутираат сите места каде што има најголема маса на луѓе и таму да испратат едно или повеќе од своите 14 деца, за да ги добијат луѓето на сожалување... Оди ти, децата остави ги дома или некаде на топло, ти мрзни како родител, за они леб да имаат или не нивното е исправно, јас сум само без срце
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.419
Поени од реакции
7.757

Драга, ќе успеам у све што сум зацртал у животов, ќе ги згазам сите предизвици пред себе, ќе му ебам матер на секој што ќе ми каже дека не можам.
Се што сум правел било по потешкиот пат, кој ме исчеличи да бидам тоа што сум денес.
За ниедна одлука не жалам у животот и на никого и ништо не потклекнувам.
Хејтерите и сезнајковците околу мене можат само да лаат и ништо друго. еве што мислам ја за нив (а ги има се повеќе) - :kuracc:
Секој ден е борба. Откажување нема.
 
Последно уредено:
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Ихааа свадба драга.
Локал, со сосема солидна услуга, многу квлаитенти келнери, храна и се, а локал кој не е ни во град него е восело
претходната недела бев на свадба во Мериот, сега во селски мотел, и да биде јасно, селксиот мотел беа каде каде подобри од луксузноиот хотел у центар на скопе и храна и услуга исве
абе старите убаво рекле, „ кај сиромав оди да се најадеш, кај богат оди да се наебеш“
како и да е
обично на свадби кога почунува оној отварачкиот танц ја веќе ја допивам втората ракија, сега решив да го уклучам шармот малку и да танцувам
се најдоа да танцуват кој со кој, а ја пошто сум отракано копиле кое уме да збира инфо, една цура која ја меркави претходно знаев дека не може да игра оти е на штикли и ја баталив, а другарот ја покани и го одби, завалијата, кога не се информира кој му е крив.
Шо му беше муабетот, се вртам лево десно и видов една из америке , кој ја гавол довел у бјрм и па на свадба еба ли го, ама и идам и уклучувам шарм со кој располагам( а меѓу другото, да се позамарам малку и анга џоли ке падне, особено сега кога се разведе со бед пит, како џемс бонд сум, и тоа од времето на шон конери и роцер мур), и и идам на аемриканака и на мојот инаку граматички и у смисла на вокабулатр доста квалитетен англиски со исклучителе н руско-источно европејски акценат ја канам на танц и оваа се согласи
и си танцувам ја така, со американката (која меџудругото е грозна ко ламјата од иконата на св Горги) и си танцувам и ќе ја викам на кафе тие денови, ке ја женам бе нека биде тејк ми ту америка, ај уант ту си стачу оф либертѕ
интересно, думам ја на ангилисјки како раде шербеџија кога глуме негатривец русин у холивуд, а оваа да ја еба у тоа теглите на очи знае македонску подобро и од мене
после ја мајнав неа дај аеба у теглата да ја еба, на свадба иде у џемпер волнен ебате дивотијата, ама се преориентирав кон друга гостинка кумановка, ама газ има нек си ебе мамата
тууууу у очи ми остана мамата нејна, веќе ја сондирав на фб, ад френд и тн
кога сме кај ад френд, и пуштив на една типка покана, проверувам по 2-3 дена профил глеам ме блокнала, и акнав и ја блок
после случајно, ми вика абе зашо си ме блокирал, и реков отворен цитат „ шое ма, ти прва ме блокна ебате, да не тем олам ебате и тебе да те еба' (добро не до толку екслпилцитно ама ја доловувате сликата
не знаеле како да ја наречат ракијата а 35 години е стара, им кумував, дајте викам од тоа титовачата
сеа ме интересира тоа кумановката дали ќе ме прифате, мно гу кеф ми направи со тоа газенцето
а па шо имаше една, 15 годимни, со оние стриптизетските штикли на платформа, абе ќе речеш дека ми е генерација, оно за неа затвор се лежи
шо време дојде...
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.027
Поени од реакции
14.947
Кајги, најдов телефон на улица. Ама пошо имав работа низ град, го ставив в чанта. И еве телефонот почна да ѕвони, и си реков ќе се договорам да му го оставам некаде и да си го земи.
Ѕвони телефонов и кревам, и некој глас ми кара се по список дека сум му го украл телефонот. Му се изнакарав и јас и телефонот го фрлив в река.
Многу коњи ја газат ливадава Кајги.
Ping @Хоуп


 
Последно уредено:

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.859
Поени од реакции
34.895
Објава на фб од еден сајт дека газдата на Лукоил , Вагит Алекперов , купил брза и луксузна јахта за неколку милиони долари , и игнорантните македонци со коментари дека ќе купел кур ако не биле нивните пари.

Ај шо овој Алекперов незнае Македонија да ја покаже на мапата , па и ограничените ботови мислат дека Лукоил е маалска фирма која има по некоја бензинска на крајот на некое село во кое што живеат.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Кај си ја мразам работата ама најмногу што мразам е некој да ми ја чепкат смената, ај дој утре прва, задутре втора, после четврта....:mad::uzi:
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Драга Кајгана,
На некои луѓе едноставно џабе ти е да им објаснуваш. Колку и да се трудиш ти да им објасниш, они не го ценат туѓото мислење, па згора на се и крив ќе те направат.
:sick:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.495
Поени од реакции
80.560
Кајги деновиве имав нешто работа, се бавтав наваму-натаму, и ко за беља требаше да одам до Џорче со 5-ка... И баш ко за беља во 4 саат кога највеќе има гужва. И ајде вози се од железничка до Џорче едно саат ипол... Се симнувам таму пред семафорите на главна улица, и барам некој кафиќ или бурекџилница да каснам да повратам душа (цела ден го шетав на празен стомак) Шетај лево, шетај десно по главната улица, нема бурекџилница ни за лек... Имаше до душа една, ама затворена среде бел ден :giggle:. Одам таму до кај кладилниците, баш кај семафорите, има таму една пицерија, ама па не давале господата пица на парче :facepalm:. Шетај 15 минути, и на крај решив да фрлам 80 проклети денари на сендвичарчето што се наоѓа одма до автобуската постојка кај семафорите (албанци работат, ги познав по говорот). Земав донер, еден таков никаков исушен, со бајат лепче, тоа месото самошто не мувлосало, бљљљљааак :sick:.
Друго ми беше муабетот, во најпатриотската населба во цело Скопје, да неможеш да се најадеш асално, и да молиш за парче леб од албанци кои сигурно живеат во Сарај или Крушопек, значи еве незнам... Да не беа браќава ќе паднев по пат од глад. Патриотска населба, море мрш таму.

Овде во Чаир врие од албанци, турци, македонци, босанци, марсовци итн... Ама кога ќе земеш од Јаја Паша па се таму до Топанско поле, на секој чекор бурекџилница, сендвичара, чаиџилници, донери, абе мераци. Пласет донер, фурна Чаир, Пчела, Мигрос, горе кај Пенко училиштето истотака бурекџилница, пицерија кај бензиската кај Слога стадионот, сендвичари Принц и Париз во Топанско, Хаваи во Скопје Север кај црквата, пола од овие работат 24/7

- Пица на парче? Нема проблем, еве ти фаЉа, чао, пријатно.
- Цела пита бурек? Нема проблем 120 денари ќе ве кошта, сакате да ја сецкам на четвртинки или само да ја ставам во кеса?
- Еден хамбургер? Нема проблем, 70 денари... Сакате кечап, мајонез, буковка, паклиџан, зелка, помфрит?
- Во Пласет Донер не те ни прашуваат што сакаш, се ти тураат во донерот не те пасат дали сакаш ова или она :LOL:

И тоа најефтино е тука од цело Скопје, а тоа дека ќе се најадиш као говедо, нема збор. И срце да те фати од покачен холестерол и висок крвен притисок, ич да не жалиш, ќе си умреш како здраво најаден човек :angel:


Форца Чаир-ит (по албански :) )
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom