Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Член од
15 јуни 2013
Мислења
129
Поени од реакции
295
посебно утрово нешто како срцево да ме стега. не знам... дали оти вчера ко ми прелетаа некои спомени со тебе низ главата, некак како да осетив забрзано да ми чука срцето... зашо така ми се случува? дали си добро?
последните неколку вечери јас не легнувам да заспијам туку се спуштам во една спирала на мисли дека шо на крајот јас стигам пред портите на пеклот. тука се случува да не кажам најстрашното: те гледам а не можам да те допрам. далеку си ми а сите спомени пред очи ми минуваат...
 
Член од
15 јули 2016
Мислења
38
Поени од реакции
26
Сакав да пишам нешто за тебе, ама ми текна дека во насловот има “во врска со љубовта“, за патетични сељаци во друга тема се пишува.

Ајде сега нешто за сегашниот.
Сакам да прекинеме, не ме прашувај оти, зошто ни самата не знам. Не успеав да те засакам изгледа. Уствари па што сум јас крива тука, ти си. Ти не ме натера.:gjavol:
 

Phoenixx

The Last Pharaoh
Член од
9 ноември 2015
Мислења
788
Поени од реакции
956
Од кај бе ТИ ми улета у мојов живот?? Како? Со кое правооо?! кој си ти уствари?!
те мразам!
 
Член од
13 февруари 2015
Мислења
102
Поени од реакции
161
Мислам дека ти ме гледаш мене само како пријателка и искрено тешко ми е да го прифатам тоа.
Не те разбирам озбилно..............
 
Последно уредено:
Член од
15 јуни 2013
Мислења
129
Поени од реакции
295
Се питам дали треба се да однесам у курец околу мене и да излезам пред тебе или да оставам отровот од невозвратената љубов шо го имам во мене да ме докрајчи... Колку боли кога не можам ни да те слушнам барем како дишеш...
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
како што вика народната:

„Знам дека ти не си женска за една ноќ. Се заморуваш веќе по неколку часа... “

:love:
 
Член од
9 август 2015
Мислења
71
Поени од реакции
56
Некoј ден дoдекa спиеш сaмo нежнo ќе те пoгaлaм сo секирaтa и ќе си зaминaм.....

Црн хумoр , дoнт бери гaјле , сaмo дaј те мoлaм oпрaј се , убaвo ни пoминувaa денoвиве , ниеден прoблем не е нерешлив , ти гo мoжеш верувaм вo тебе
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
Ако некогаш дојдеш до вратата на моето срце,немој да ја отвараш.Тагата со кое е исполнето може да те обземе и тебе.Ти беше моја прва роза,но одеднаш ја разбранува мојата сегашност и стана мое минато.
Ако некогаш нешто те потсети на моите очи сврти го погледот.Ако сонцето што заоѓа го напише името мое на небото немој да го читаш.Ако слушнеш како бубачките низ тревата раскажуваат љубовна приказна немој да ја слушаш.Заборави ме мене и мојот насмеан лик,зошто веќе не сум твоја.Замини онака како што дојде,тивко со бешумни чекори во ноќта, со раце полни со желби и љубов,но без надеж дека пак ќе се вратиш.
 
Член од
16 јуни 2014
Мислења
314
Поени од реакции
797
Криво ми е само што не ти кажав се што имав... се што ми лежи на душа, можда полесно ќе ми беше..
А се помирив со фактот дека си среќен со друга... и ок е се тоа...
Се помирив и со тоа дека нема да те заборавам никогаш...
Се помирив и со тоа дека јас не се борев и те туркав таму каде што си сега...
Се помирив со се...
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
129
Поени од реакции
295
изминува една година од кога те видов за последен пат... ак сакаш да знаеш шо ми направи ко те видех последниот пат раслисти се низ моите постови и ќе видеш сама.

пред некое време почнав да работам во кујната на еден ресторант. се беше добро додека една од келнерките шо работеше таму ко ја видех личеше буквално на тебе Т. Озбилно... погледни сликата и ќе ти стане јасно. дури застанав за момент да се уверам дали си ти или не. ама сепак, ти си една и единствена ама колку си личате тоа е чудо.

ми недостигаш љубена... да, ти си моја една и единствена љубена! нема никоја и ништо да го заземе твоето место во моето срце...
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.507
Поени од реакции
1.722
Не е љубов кога не ја почитуваш мојата желба за филм.
Не е љубов кога некогаш ми се смееш на изборот на музика.
Не е љубов кога секој избор за излегување кој го правам за тебе е сељачки и никогаш не го реализираме.
Не е љубов да ми ги хејташ другарите и другарките само пошо имаат поинаква перцепција за пополнување на слободното време од тебе.
Не е љубов да ме омаловажуваш секогаш кога ти е досадно правдајќи се дека тоа го правиш за мое добро.
Не е љубов кога ме исклучуваш и оттргнуваш кога ти грешиш.
Не е љубов за секоја твоја грешка да ја наоѓаш вината во мене.
Не е љубов да ми кажуваш дека ме сакаш со сите недостатоци а пола ден да го поминуваш во истакнување на истите и исмевање.
Не е љубов кога ме третираш како помалку созреан само затоа што не сакам да терам инат и да се расправам па добар дел од работите ги премолчувам.
Не е љубов кога отворено ми кажуваш дека ме хејташ пред друштвото за физичкиот изглед и поради тоа што сите ти укажуваат дека така само ќе ме оттргнеш од себе.
Не е љубов во првиот момент кога знаеш дека грешиш да ме обвиниш мене за нешто што било пред 2 години и да се држиш само за тоа.
Не е љубов кога ми ги уби желбите за одење во кино и театар со твоето 'леле ич не сакам гувжи и луѓе околу мене кога глеам нешто'.
Не е љубов кога на 'ај да одиме на опера' ми враќаш со 'еј не ми се иде треба да се дотерувам'.
Не е љубов кога изборот на пијачка во кафич ми го проследуваш со превртување на очи пошо било сељачко.
Не е љубов кога ме критикуваш за избор на облека а кога барам совет си идеш по рафтови и си бараш облека за себе правејќи се како да не постојам.
Не е љубов кога за сè ми викаш дека не можеш да го сфатиш тоа иако многу добро знаеш како е.
Не е љубов кога идеме на одмор онаму каде ти сакаш само пошо сите други опции кои ги давам се сељачки.

Ама јас па најдов да зборам дека знам што е љубов а што не.
Да знаев, немаше ваков пост да пишувам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom