Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
30 декември 2008
Мислења
212
Поени од реакции
12
Идам зна4и со девојка 9 месеци и ми вика да правиме пауза одреден периот и се свигал некој, а го знае одвај 2 месеци и го има видено 4-5 пати и и викам ако сум вишок да раскинеме ова она и ми пла4е ми вика ама јас тебе те сакам итн итн.

Ако може сеа да ми кажете што да правам јас со неа многу ја сакам и по однесувањето мислам дека и она мене а овој испад незнам од кај и е
и незнам што да правам...Ако Може ГОЛЕМ HELP околу ова...дали да и раскинам или пак да и простам зш само и се свигал сварно незнам сто да правам главава ке ми пукне од размислување
И Фала На сите за Одговорите сто ке ги дадете!!!:smir:
Имаш САМО 18 год,знаеш ли уште колку пусиња ке поминеш,ехехеееее.
А врската што ја имаш ,за твоја возраст е долга врска и вака да се однесува девојката е навреда и срамота,барем јас така мислам.
Шутни ја ,око да не ти трепне.Она уствари ти бара дозвола да се ‘‘исплеска‘‘ со друг,тоа е фактичка состојба.
Па ,пак нека те сака она,љубовта е дела ,а не зборови.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Која е таа пауза во врска???
Крај е и готово, сеа паузи па вака било така било. Нема пауза едноставно толку било, завршило и терајте понатаму.
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
@Bawbiie ....

Абе одат 9месеци и се тоа ама да му рече да прават пауза зашто и се свиѓал друг и он да остане со неа *дур не му даде КОНЕЧЕН одговор* :)? :helou:
И? Која е целта? Ко оделе веќе 9 месеци, паузата ќе покажит дали имат љубов уште или не. Шо би го чинело ако почекат уште некое време? Или гордоста е поголема од се’, нали?
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
И? Која е целта? Ко оделе веќе 9 месеци, паузата ќе покажит дали имат љубов уште или не. Шо би го чинело ако почекат уште некое време? Или гордоста е поголема од се’, нали?
И чекањето не е на одмет...ама како би постапила ти?
Идеш со дечко 9 месеци, и овој наеднаш ти вика “слушај ми се сфиѓа една јака пи*ка, и сакам да ја смувам, така да ке идеме на пауза, па ако ништо не напраам, ке ти се јавам, ок?“....И...што ке направиш?
 
Член од
30 декември 2008
Мислења
212
Поени од реакции
12
И? Која е целта? Ко оделе веќе 9 месеци, паузата ќе покажит дали имат љубов уште или не. Шо би го чинело ако почекат уште некое време? Или гордоста е поголема од се’, нали?
Она се видела со тој тип како сто пиша дечково веќе 4-5 пати ,така да она веќе има варано ,ејјј за која гордост збориме тука?
Црвен картон ,под итно.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
И? Која е целта? Ко оделе веќе 9 месеци, паузата ќе покажит дали имат љубов уште или не. Шо би го чинело ако почекат уште некое време? Или гордоста е поголема од се’, нали?

Aбе сега моеш да се праиш на Тошо колку сакаш али машко да остане во врска со девојка која *тук-там* му кажува дека сака пауза зашто и се СВИЃА друг е а)идиот б)папучар глуп в) папучарски идиот ...

И нема ни малку логика ...

Што би го чинело ? Гордоста ке го чини ....А која е па таа да бара да не и раскинува он кога јавно му кажала дека сака пауза зашто и се свиѓа друг ?

Или можда од дома ја учеле дека Девојките секогаш го добиваат тоа што го сакаат па *Да проба* ...

Нема враќање од тој пат .... жалам ... И да .... Гордоста е поголема од се ... бар во овој случај ... кај што ако не се сврти кон гордоста ке испадне идиот влечен за нос од некоја каљаштура
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
И чекањето не е на одмет...ама како би постапила ти?
Идеш со дечко 9 месеци, и овој наеднаш ти вика “слушај ми се сфиѓа една јака пи*ка, и сакам да ја смувам, така да ке идеме на пауза, па ако ништо не напраам, ке ти се јавам, ок?“....И...што ке направиш?
Ако прочитав убо, не се измувала со него. И нормално е во секоја врска да ти се свиѓет други личности, сепак сакаш еден.
Она се видела со тој тип како сто пиша дечково веќе 4-5 пати ,така да она веќе има варано ,ејјј за која гордост збориме тука?
Црвен картон ,под итно.
:back:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Ако прочитав убо, не се измувала со него. И нормално е во секоја врска да ти се свиѓет други личности, сепак сакаш еден.

:back:
нормално е...ама да прашаш ДА СЕ МУВАШ СО ДРУГ ПОШО ТИ СЕ СФИЃА А СИ ВО ВРСКА 9 ЕБ*НИ МЕСЕЦИ???
океј или ја сум нездрав, или светов полудел...извини за капсот-ама го доловуваат ефектот...
 

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
Колку е само ова точно.
Мене бар најбезболно ми било кога вака ми ја прекинувале врската.
Шансите да се вратите заедно се прилично мали, освен ако некој од вас не е големммм папучар па постојано да си го бара ``сонцето`` да му се врати.:vozbud:

И нормално со повекето од нив никогаш не сум раскинал. Уште сме на ``пауза``:pos2:
како исто мислиме човече
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Идам зна4и со девојка 9 месеци и ми вика да правиме пауза одреден периот и се свигал некој, а го знае одвај 2 месеци и го има видено 4-5 пати и и викам ако сум вишок да раскинеме ова она и ми пла4е ми вика ама јас тебе те сакам итн итн.

Ако може сеа да ми кажете што да правам јас со неа многу ја сакам и по однесувањето мислам дека и она мене а овој испад незнам од кај и е
и незнам што да правам...Ако Може ГОЛЕМ HELP околу ова...дали да и раскинам или пак да и простам зш само и се свигал сварно незнам сто да правам главава ке ми пукне од размислување
И Фала На сите за Одговорите сто ке ги дадете!!!:smir:
Раскини со неа. Не заслужува лузер како тебе.
Сериозно, не ми замерувај на искреноста, по природа сум таков.

Ако се двоумиш дали да и раскинеш откако ти рекла да паузирате зошто има друг - ти си срам за машкиот род. Си требал да и раскинеш и да ја отераш у курац уште одма, ама сега е доцна - зошто веќе мисли дека си муле. Не ја обвинувам неа како и да е, сигурно е во тебе проблемот штом и се засвиѓал друг и има храброст да те стави на „пауза“, а потоа да ти каже дека „те сака“.

Префрлај се на друга девојка под итно и учи од грешките.
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Идам зна4и со девојка 9 месеци и ми вика да правиме пауза одреден периот и се свигал некој, а го знае одвај 2 месеци и го има видено 4-5 пати и и викам ако сум вишок да раскинеме ова она и ми пла4е ми вика ама јас тебе те сакам итн итн.

Ако може сеа да ми кажете што да правам јас со неа многу ја сакам и по однесувањето мислам дека и она мене а овој испад незнам од кај и е
и незнам што да правам...Ако Може ГОЛЕМ HELP околу ова...дали да и раскинам или пак да и простам зш само и се свигал сварно незнам сто да правам главава ке ми пукне од размислување
И Фала На сите за Одговорите сто ке ги дадете!!!:smir:
Не раскинувај со неа. очигледно и двајцата сте премногу млади и не сте имале долга врска до сега па сеуште лутате, ќе си се наместат картите кога врската ќе биде доволно зрела за раскинување а прогноза можам да дадам дека ќе потрае додека девојкава се одлучи што сака во животот дали тебе или други типови и дотогаш останува на тебе(пошто ја сакаш) да си седиш во врска, зошто секое убрзување на раскинувањето може само тебе да те повреди, дај и време да размисли и сама да одлучи и премногу храбро е ова признание од неа, да ти кажува дека и се свиѓаат други после ќе си го апе газенцето ама нема да може да си го стаса:pos2: ама ако почетничка грешка секој учи од сопствените грешки, со ова таа си ја упропастува врската со тебе ако не сега ќе ти удри во глава покасно кога ќе ги извадиш розевите очила на заљубеноста и ќе ти текне што ти правела (освен ако не си некое муле како што рече ацид па дозволуваш на глава да ти се качуваат)
 
P

Princ

Гостин
Па таа веќе му се качува на глава со тоа што сака да направи пауза (замисли, пауза... јас со мои 26 години не знам што е тоа пауза, освен за цигарче) дека и се свиѓал некој друг. Само машки Игор, ако и дадеш шанса да си поигра со тебе, осеќам дека долги години ќе те читаме.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.577
Поени од реакции
2.560
Не раскинувај со неа. очигледно и двајцата сте премногу млади и не сте имале долга врска до сега па сеуште лутате, ќе си се наместат картите кога врската ќе биде доволно зрела за раскинување а прогноза можам да дадам дека ќе потрае додека девојкава се одлучи што сака во животот дали тебе или други типови и дотогаш останува на тебе(пошто ја сакаш) да си седиш во врска, зошто секое убрзување на раскинувањето може само тебе да те повреди, дај и време да размисли и сама да одлучи и премногу храбро е ова признание од неа, да ти кажува дека и се свиѓаат други после ќе си го апе газенцето ама нема да може да си го стаса:pos2: ама ако почетничка грешка секој учи од сопствените грешки, со ова таа си ја упропастува врската со тебе ако не сега ќе ти удри во глава покасно кога ќе ги извадиш розевите очила на заљубеноста и ќе ти текне што ти правела (освен ако не си некое муле како што рече ацид па дозволуваш на глава да ти се качуваат)
Девојче, читаш ти што пишува детево или не читаш? :smir:
Не Не Не несум до толку да сум златна резерва на некој...
Туку ме изненади тоа од еднас кога го каза ме изненади...
Сакам да правиме пауза затоа што и се свигал некој тип само да се муваат а потоа да сме се смириле...
Ти другарче како сакаш сватиме ама...:tapp:
 
Член од
16 јуни 2009
Мислења
91
Поени од реакции
62
zdravo forumdzii i forumdziki :)

mojot problem....
pred nekoj den na izlet zapoznav edno devojce mnogu ubavo :vozbud: i cel den mn ubavo se druzevme i pogagjavme :) ali ne sum iskusen vo pustanje vo ljubov itn nemam mn hrabrost :kesa: a i se svigam mi kaza deka sme kako srodni dusi... sega mi trebaat nekolku soveti kako e najdobro da ja izvedam na sostanok? da go pobedam stravot? ,kako da znam deka nema da me odbie? da ja osvojam:duel: (barem da ja smuvam)? koj e najdobar moment za baknuvanje? :smir:
inaku jas sum 16 a taa 15 :) ako mozete da mi odgovorete na site prasanja ubavo :) imate pivo od mene :)
fala odnapred :helou:
pozz :)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
zdravo forumdzii i forumdziki :)

mojot problem....
pred nekoj den na izlet zapoznav edno devojce mnogu ubavo :vozbud: i cel den mn ubavo se druzevme i pogagjavme :) ali ne sum iskusen vo pustanje vo ljubov itn nemam mn hrabrost :kesa: a i se svigam mi kaza deka sme kako srodni dusi... sega mi trebaat nekolku soveti kako e najdobro da ja izvedam na sostanok? da go pobedam stravot? ,kako da znam deka nema da me odbie? da ja osvojam:duel: (barem da ja smuvam)? koj e najdobar moment za baknuvanje? :smir:
inaku jas sum 16 a taa 15 :) ako mozete da mi odgovorete na site prasanja ubavo :) imate pivo od mene :)
fala odnapred :helou:
pozz :)
како прво, што сте излегле заедно веќе и ви било таман ондак u are half way there...
второ, нема како да го победиш стравот...освен да ти е гајле од нејзината одлука и што таа ке каже...биди кул...
трето, за одбивање, тоа е...неможеш да знаеш дали ке те одбие...
четврто, да ја освоиш?...штом ја викнеш да излезете на кафе или нешо така, и дади некој коментар...ама стварно ако го мислиш...кажи и после што мислиш, и види како ке изреагира...башка, нема лош момент за банкување, и најлошиот момент е добар, ако таа го прифати тоа...

п.с. какво пиво човеку, живеј го животот...никако немој пијан да си или да се докажуваш нешо пред неа...поздрав..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom