Депилирање, бричење - машки

Член од
17 декември 2012
Мислења
113
Поени од реакции
48
Колку од вас редовно се депилираат или бричат било каде по телото. Или само преку лето? Дали практикувате редовно бричење на гради, пазуви и гениталии? Повеќе депилирате од срам пред други или...?
Имам приметено дека се повеќе машки кај нас (па и славните во светот) оставаат влакна на гради и пазуви. Незамарање, мода или мрза? И јас порано повеќе се потресував да сум "среден", сеа некако сеедно...
П.С. да се разбереме, хигиената нема везе со отстранувањето/оставањето влакна.
 
М

мојќен

Гостин
Колку од вас редовно се депилираат или бричат било каде по телото. Или само преку лето? Дали практикувате редовно бричење на гради, пазуви и гениталии? Повеќе депилирате од срам пред други или...?
Имам приметено дека се повеќе машки кај нас (па и славните во светот) оставаат влакна на гради и пазуви. Незамарање, мода или мрза? И јас порано повеќе се потресував да сум "среден", сеа некако сеедно...
П.С. да се разбереме, хигиената нема везе со отстранувањето/оставањето влакна.
На крај од секој месец се бричам на рамења, бицепс, грб и на гениталии.Многу грдо/нехигиенско изгледа да се има влакна на тие делови.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Колку од вас редовно се депилираат или бричат било каде по телото. Или само преку лето? Дали практикувате редовно бричење на гради, пазуви и гениталии? Повеќе депилирате од срам пред други или...?
Имам приметено дека се повеќе машки кај нас (па и славните во светот) оставаат влакна на гради и пазуви. Незамарање, мода или мрза? И јас порано повеќе се потресував да сум "среден", сеа некако сеедно...
П.С. да се разбереме, хигиената нема везе со отстранувањето/оставањето влакна.
На секој 9/10 дена на се што наброја,освен градите на подолг временски периот, немам многу таму. Иначе не се.работи за никаков срам, лично мене ми е поубаво кога сум среден. Преку цела година се бричам/депилирам, само на зима тоа оди на секој 15/20 дена.
 
Член од
17 декември 2012
Мислења
113
Поени од реакции
48
На крај од секој месец се бричам на рамења, бицепс, грб и на гениталии.Многу грдо/нехигиенско изгледа да се има влакна на тие делови.
добро сега ако се има на некои места ко грб, рамења или премногу било каде, сепак треба да се среди, мада и со трајно отстранување...[DOUBLEPOST=1466352279][/DOUBLEPOST]
На крај од секој месец се бричам на рамења, бицепс, грб и на гениталии.Многу грдо/нехигиенско изгледа да се има влакна на тие делови.
добро сега ако се има на некои места ко грб, рамења или премногу било каде, сепак треба да се среди, мада и со трајно отстранување...
 
G

Goldie

Гостин
На крај од секој месец се бричам на рамења, бицепс, грб и на гениталии.Многу грдо/нехигиенско изгледа да се има влакна на тие делови.
Гениталии еднаш месечно ? како бе, поготово на ова жешково :eek: гениталии и под пазувите обавезно ги минам со брич на секој 2-3 дена, друго не чепкам оти не сум некој претерано влакнест.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Еднаш месечно.. тоа ако се нарекува хигиена. :D
 
Член од
17 декември 2012
Мислења
113
Поени од реакции
48
Еднаш месечно.. тоа ако се нарекува хигиена. :D
затоа потенцирав дека нема везе ова со хигиена, туку прашање на вкус. Демек ако бричеш секој ден нема да мирисаш? хаха доста примери имам за обратна ситуација...
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.645
Поени од реакции
1.894
  • Мишка еднаш на два дена (исто како и лице)
  • Меѓу нозе еднаш неделно
  • Гради, грб и рамена - со машинка еднаш месечно
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
1.099
Поени од реакции
1.078
Хм,бричење е за слабаци. Јас си пијам пиво и галје ме кој е бричен а кој не,
 
М

мојќен

Гостин
Гениталии еднаш месечно ? како бе, поготово на ова жешково :eek: гениталии и под пазувите обавезно ги минам со брич на секој 2-3 дена, друго не чепкам оти не сум некој претерано влакнест.
За гениталии на
Еднаш месечно.. тоа ако се нарекува хигиена. :D
Мењам долен веш еднаш месечно работава хаах..за на 3 дена да се средувам долу малку мислам е брзо, и не ми смета ако имам мали влакненца, не ми сметаат шознам..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom