Хип хоп културата во Македонија

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.060
Поени од реакции
19.757
После 100 години, нова трака од Вуиса. Сум заборавил и дека постои човеков, у пм. Мислев дека се откажал.

 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Не е до толку лошо ова. Можеле малку повеќе да се потрудат околу текстовите.

Eве уште нешто од новиот албум на Зад Аголот.

Иначе на спотот за Спас ви нема фали делот од Марко.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.227
Поени од реакции
6.707
Супер е овој албумот на Зад аголот,го купив и можам да кажам дека сум презадоволен...Многу јаки лирики имаат,добри теми обработено(социјални претежно),а се гледа дека имаат вложено и во продукција и во тие технички детали...Задоволен сум.
Инаку се мислам дали да го зеам албумот на Легијата,потрошени ми се некако више бе...Исти лирики,исто флоу,исти битови горе-доле... @Клипче глеам си искоментирал,го имаш? Фрли некоја рецензија ако го имаш :D
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Супер е овој албумот на Зад аголот,го купив и можам да кажам дека сум презадоволен...Многу јаки лирики имаат,добри теми обработено(социјални претежно),а се гледа дека имаат вложено и во продукција и во тие технички детали...Задоволен сум.
Инаку се мислам дали да го зеам албумот на Легијата,потрошени ми се некако више бе...Исти лирики,исто флоу,исти битови горе-доле... @Клипче глеам си искоментирал,го имаш? Фрли некоја рецензија ако го имаш :D
Го преслушав али онака набрзина и ради реда, една песна не ми остаи впечаток, една лирика не запамтив пошо углавно сите се исти, монотоно до бескрај.

Нека си тераат соло кариери овие шо имаат шо да понудат најубаво ќе им биде, Џака нека не смара поеќе со рап и нека работи у Германија и тоа е тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom