Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
26 септември 2012
Мислења
8.042
Поени од реакции
6.651
загреб кец ко КУЛА влезе пак жалете се на местенки :kuracc:
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802

Ejj koja nesreka ..0p prva cetvrtina,vtora 6,i lagano na kraj 23 ..do tolku da se nema sreka,cudo ..prosto ne e humano ova veke ..za nekolku dena po red po edan eban par .
Za vecer
Wiggins 21.5-
Towns 22.5-
B.Lopez 20.5+
Posledniot go stajv radi neigranjeto na prosliot mec,ke bide odmoren,i se se vrti okolu nego,Bogdanovic imase dobra granica,ali koga nemozese 13poena da ubaci prosliot mec,ne go igram veke .
Al trebase 2000den na prvite dva para da si stavam,ako ovi dvajca vecer idat 20+,nek se ebe i Greg i sve ..
Parker,Ginobili i Dankan ne igraat ..
Ipak ja gi igrav sabajle minus na visoki granici,mozzart gi nudi na 17.5 i 18.5,mozzart over na Towns i Wiggins,bar neka ostanat na 20poena maxx .pa site srekni .
Isto i Kawhai 22.5+ .
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.728
Поени од реакции
11.564
Parker,Ginobili i Dankan ne igraat ..
Ipak ja gi igrav sabajle minus na visoki granici,mozzart gi nudi na 17.5 i 18.5,mozzart over na Towns i Wiggins,bar neka ostanat na 20poena maxx .pa site srekni .
Isto i Kawhai 22.5+ .
И јас го пуштив Таунс на 22.5 минус, со Бојан и Бартон плусеви. Боби ќе го изеде КАТ :icon_mrgr:
 
Член од
21 јули 2014
Мислења
549
Поени од реакции
544
заборави да истакнеш дека тој е најпоштен во светот на тенисот и е единствено право светло во тенисот:cuc:
cekaj taa izjava sleduva posle prviot dobien mec
Значи следниот јануари.
Кога го видов додатокот во СЛ и него прв на листа и ми текна на тебе и одма го одиграв тек после тоа видов дека си го предложил , искрено врска немам каква фаца е тој шаркишиан ни од кај е ни што тенис игра :D
Дечки без грижи кога е во прашање Шаркишиан бидете сигурни дека ќе даде се од себе, ќе го исцеди и последниот атом од себе затоа обожавам да се кладам на него! Денес не испоштова многу добро и рутински за приграби победата.
Одиме понатаму, продолжуваме кон нови победи веќе од утре !
 
Член од
10 август 2012
Мислења
915
Поени од реакции
780
Parker,Ginobili i Dankan ne igraat ..
Ipak ja gi igrav sabajle minus na visoki granici,mozzart gi nudi na 17.5 i 18.5,mozzart over na Towns i Wiggins,bar neka ostanat na 20poena maxx .pa site srekni .
Isto i Kawhai 22.5+ .
Грег го тупи максимално, ццц Кави 40 ке даде сеа, а 25.5 плаче за минус
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Таунс моментално гази.Дриблинг,скок шут,игра со грб,пик н рол играат добро со Рубио и што уште не.. Тешко центар да се справи со него,машина е малиот.

Олдриџ треба да влезе +,а добар е и Худ на 13,5.Ленард на 22,5 е добар,само ако шутира како вчера тешко.
Вол 22,5+ :pipi:
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Ленард може и да одмара вечер, а ЛаМаркус се пожалил на замор, Данкан исто може да не настапи, плус Грег не е тренер него болидот Месина кој ништо не знае...
 

Vandal

CURVA NORD
Член од
12 август 2012
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.095
Дојде време Mario fucking Hezonja у допуна да го има , затварај кладилници ајде доста беше
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802

Ejj koja nesreka ..0p prva cetvrtina,vtora 6,i lagano na kraj 23 ..do tolku da se nema sreka,cudo ..prosto ne e humano ova veke ..za nekolku dena po red po edan eban par .
Za vecer
Wiggins 21.5-
Towns 22.5-
B.Lopez 20.5+
Posledniot go stajv radi neigranjeto na prosliot mec,ke bide odmoren,i se se vrti okolu nego,Bogdanovic imase dobra granica,ali koga nemozese 13poena da ubaci prosliot mec,ne go igram veke .
Al trebase 2000den na prvite dva para da si stavam,ako ovi dvajca vecer idat 20+,nek se ebe i Greg i sve ..
Lopez win,Spursi vodat celo vreme 20+ razlika,Towns i Wiggins cela treta cetvrtina ja igraat,mame im ibam ..
Daj neka se ukopat na klupa,dovolno po 28min igraa .
Ovoj trenerov stvarno glup da ti bil,30 razlika gubat,7min do kraj,klava prva petorka ..ooo cigan !!
Ti ebam GUPTINOT!!EJJ koja parodija se minnesota !!gubat 30 razlika,prva petorka na parket,cela sala vristi da mu ja dadat na Wiggins,o ovoj neizbanetiot crnec pogoduva dva poena(23poena) i si izlaga,more krv da seres !!
Da bog dade bel den da ne vidis,ti i celo tvoe pleme !!
Dobro ve drzele 100godini po kafezi,koga smrdete na 100KM !!
 
Последно уредено:
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.728
Поени од реакции
11.564
Бојан немој на граница да ме скинеш се да ти ебам, едно слободно нема шутнато.
 

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
Не можам да си поверувам дека за факинг пола кош ми го начука Богдановиќ....каков идиот! Све му ебам
 
Последно уредено:
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Дојде време Mario fucking Hezonja у допуна да го има , затварај кладилници ајде доста беше
Немој така за Марио, омилен за минус ми е. :love:

Цела сезона го има во Евротип, тие па истите играчи од истите тимови цела сезона ги дават. Марио доста влегува минус, посебно на почетокот на сезоната кога му даваа висока граница, а он кутриот едвај 10тина минути играше со 2-3 поени најмногу. После тоа ептен му ја намалија граница 5.5, 4.5 и тогаш влезе некој пат плус, а и сега пред неколку кола кога стартуваше 3-4 со ред. Друго, све минус.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom