Најбитното нешто во една врска

S

SpaceTraveler

Гостин
Да си олабавен и да не реагираш на љубомора и такви работи иначе ојде коњо у реката. Седи си кроти си олабави се не ставај се на срце! :D
 
Член од
13 февруари 2015
Мислења
102
Поени од реакции
161
1. Дoверба
2. Разбирање
3. Почит
4. Секс
 
Член од
29 февруари 2016
Мислења
20
Поени од реакции
3
И најбитното - ЉУБОВ!!!

Sent from my SM-G318H using Tapatalk
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
Секс и Пари
недостиг од овие две работи може да означи крај на врската
 
S

SpaceTraveler

Гостин
Пак ќе кажам, да си олабавен. Да се спротиставиш на љубомората, на сите комплекси, преку искуство тоа го сфатив и по среќен сум, после секој потежок период. И сакајте се, ништо не може да го победи тоа. Ама баш ништо! :cool:
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Заљубените да немет СПБ,другото не е толку битно.
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Не е битна ни љубовта, ни довербата, ни искреноста, ни почитта, ни разбирањето, ни парите, ниту сексот, зошто нема врска во која една од овие, еден период не фалела, а сепак, врската продолжила да функционира.
Според мене, најбитно во една врска е взаемната желба врската да се одржи.
Сум видела парови што се сакаат премногу, ама не можат да се разберат.
Сум видела парови што имаат пари, ама немаат доверба.
Сум видела парови што имаат почит, ама немаат искреност.
За секс, не можам да кажам дека сум видела парови, ама ми кажувале, дека имаат редовен, супер секс, ама немаат љубов.

Зошто би го толерирале отсуството на било кое од овие? Зошто некој пар би останал во врска без доверба, без љубов, без искреност, без разбирање?
Мислам дека одговорот е баш во тоа, пошто сакаат да ја одржат врската.
Причината за одржување на врската може да е разноразна. Ама факт е дека и двајцата сакаат таквата врска која ја имаат да опстане. И сакаат со тек на време истата таа врска да ја усовршат, што е можно повеќе.
Кога желбата да одржиш врска со некој ќе умре, тогаш ќе умре и желбата да ја усовршуваш истата врска и тогаш ќе умре и самата врска.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Не е битна ни љубовта, ни довербата, ни искреноста, ни почитта, ни разбирањето, ни парите, ниту сексот, зошто нема врска во која една од овие, еден период не фалела, а сепак, врската продолжила да функционира.
еве кој ќе остане стара мома немажена цел живот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom