Football Manager 2016

toiise

Паско Кузман
Член од
17 декември 2007
Мислења
661
Поени од реакции
93
Дечки дали на верзијата од замунда има attribute masking?
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291


Еден Кинез ја напрајл тактикава o_O[DOUBLEPOST=1455408411][/DOUBLEPOST]

 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.345
ne se kinezi ovie, korejci se, ovaa fast press e krstena bas vcera ja testirav, nisto posebno, nego mora da se krakne i sledniov patch, ova ne e normalno sto sekoj igrac na 32 se penzionira, vcera romanjoli januari im go uvaliv za 15 m na roma, letoto im se penzionira. :pos:
smesno bese dur okampos i sterling ne mi otidoa letoto, bar vtoriov da go shitnev u januar isto, ti ebam bagot smrden okampos kakvi oceni imase uste minimum 2 godini korisen ke bese.

Taka da a vidite nekoj igrac ima 31, prodavajte ne mu ja mislete, bar da zarabotite nesto, osven ako apla e glavna karika u tim pa neka tera do kraj.
 
Член од
25 јули 2009
Мислења
142
Поени од реакции
64
ne se kinezi ovie, korejci se, ovaa fast press e krstena bas vcera ja testirav, nisto posebno, nego mora da se krakne i sledniov patch, ova ne e normalno sto sekoj igrac na 32 se penzionira, vcera romanjoli januari im go uvaliv za 15 m na roma, letoto im se penzionira. :pos:
smesno bese dur okampos i sterling ne mi otidoa letoto, bar vtoriov da go shitnev u januar isto, ti ebam bagot smrden okampos kakvi oceni imase uste minimum 2 godini korisen ke bese.

Taka da a vidite nekoj igrac ima 31, prodavajte ne mu ja mislete, bar da zarabotite nesto, osven ako apla e glavna karika u tim pa neka tera do kraj.
Тоа со пензионирање на 32 год беше проблем во кракот од mkdev додека да го среди типчето.Со финалниот крак нема повеќе ни retirement bug ни finance bug.Јас имам поминато околу 20 сезони се нема случено ова,играчите се пензионираат нормално на 35-6 години
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Како се нервирам со штопериве не е можно ова што се дешава тактикава ми е едноставна од голман дистрибуција на бекови и на штопериве им имам ставено кратки пасови само тие ми играат плејмејкери бековиве слободни , ДМ слободен тој напред кон шпицот ја опалува ..
Иначе распоредов ми е Хофенхајм (лига европа) победа во гости 2-1 , Виљареал гости 1-1 сега со Барса гости играм па со Реал дома па Лацио дома и Валенсија дома..
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.345
Тоа со пензионирање на 32 год беше проблем во кракот од mkdev додека да го среди типчето.Со финалниот крак нема повеќе ни retirement bug ни finance bug.Јас имам поминато околу 20 сезони се нема случено ова,играчите се пензионираат нормално на 35-6 години
eeee mamata ja izgleda uste ja teram so toj bag, aj ako nekoj ja simnal od zamunda neka mi kaze dal go ima toj bag ( edit, proveriv u komentari, i tamu istoto e ), neznaev deka i otkako se krakna konecno menadzerov deka postoela verzija i so ovoj bag.

p.s Druze abe jas ja simnav bas od tvojot link :)
 
Последно уредено:
Џ

Џонтра Волта

Гостин
eeee mamata ja izgleda uste ja teram so toj bag, aj ako nekoj ja simnal od zamunda neka mi kaze dal go ima toj bag ( edit, proveriv u komentari, i tamu istoto e ), neznaev deka i otkako se krakna konecno menadzerov deka postoela verzija i so ovoj bag.

p.s Druze abe jas ja simnav bas od tvojot link :)
И ја ја симнав исто, знаеш, па кај мене го нема тој баг. :cautious:
 
Член од
25 јули 2009
Мислења
142
Поени од реакции
64
eeee mamata ja izgleda uste ja teram so toj bag, aj ako nekoj ja simnal od zamunda neka mi kaze dal go ima toj bag ( edit, proveriv u komentari, i tamu istoto e ), neznaev deka i otkako se krakna konecno menadzerov deka postoela verzija i so ovoj bag.

p.s Druze abe jas ja simnav bas od tvojot link :)
Нене сигурно не ти е од мојот линк бидејки таа е игрива ги нема тие багови. Ке ти пратам пак во пп.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
Играм со - http://www.fm-base.co.uk/forum/share-download-fm-16-tactics/351959-devastator.html Sunfire v3 т.е. ја тестирам без трансфери на vacation заминав со Болоња намерно да видам зошто има 4.5к лајкови и download. Да ја завршам сезоната да видам каква е до крај. Медимумите ми предвидуваа 17то место.

upload_2016-2-24_5-50-51.png
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Inbox_  Inbox-6.png
Inbox_  Inbox-5.png Ми се повредуваат во еден ден првиот голман и најдобриот везњак голманов на 2 другиов 3 недели а видете каков распоред имам
Schedule_  Senior Matches.png
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Тренинзите ставај ги на low јас од кој почнав така да ги ставам скоро и да немам повреди ;)
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Еве уште еден и тоа баш кога влезе во форма сега останав само со Санабриа кој нема гол даено последниве 6 утакмици и двајца младинци али едниот е добар ќе го играм него пошто Санабриа ми е на позајмица . Секако го капарисав за на лето Абел. Inbox_  Inbox-7.png
Е за тренинзите се заебав му ги остајв на асистентов да ги води ..
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Јас исто имав повреди баеѓи и намалив тренинзите само нонстоп на Low и од тогаш ако 1 до 2 повреди у сезона имам на тренинзи и тоа од играч задобиени :D
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Еве сега се измалерисав ептен хахахха ми се повреди уште едниот шпиц .. Во ЛЕ сум само со Санабриа ..:facepalm: Inbox_  Inbox-8.png
Овој Навас не е нормален ејј гол не можат да му дадат играчиве ... 8 шута 7 во гол имав на утакмицата и тоа сите тешки ги одбрана не е нормален . До душа и голманов мој спаси 6-7 зицери.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom