Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Оној ли што Гвардиола го измава ланската сезона, онај стариот што бил во Баерн 40-етина години?
Da,Wolfarth-Muller .Go izbrka Pep,ama site igraci se lecat kaj nego.Eve kako najnov slucaj Boa koj bese slikan pred negovata kancelarija.

14-ti igrac so muskulna povreda ovaa sezona.:eek:
 

tander123

God save the queen!
Член од
5 октомври 2015
Мислења
715
Поени од реакции
363
Da,Wolfarth-Muller .Go izbrka Pep,ama site igraci se lecat kaj nego.Eve kako najnov slucaj Boa koj bese slikan pred negovata kancelarija.

14-ti igrac so muskulna povreda ovaa sezona.:eek:
Незнам, според мене Гвардиола не сака да предземе вина за ништо, па за се има оправдувања. Еве уште сега почна да дава изјави дека уште некои ситни детали му фалеле на Баерн за да ја освои ЛШ оваа сезона.
Иначе да, многу мускуларни повреди во времето на Пеп ќе видеме следената сезона дали ќе се случуваат овие работи со Анчелоти.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Dr. Werner Klingelhöffer: Guardiola bi se trebao zapitati o cemu se radi

Dr. Klingerhoffer, sportski lijecnik, "Sprijecavanje pojedinih ozljeda se vrsi posebnim vjezbama i istezanjima. U Bayernovim treninzima mozda fali balansa u pojedinim vjezbama. Ne mozete se usredotociti samo na neke dijelove tijela,odnosno misice,a druge "zapustiti". Previse je slicnih ozljeda u zadnje vrijeme i Guardiola bi se trebao zapitati sta se pogresno radi na treningu.
 

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
Дечки ја се извинувам шо ви уметам у фан клубот :) ми треба инфо како да набавам карти за Алијанц арена, ќе бидам у Минхен на 1ви Април Баерн игра со Ајнтрахт дома, тоа паѓа ден петок утакмицата е од 20:30..На нет глеам на некои сајтои картите се движат 180-200евра, а на сајтот на Баерн најскапата е 70е, па ако има некој шо бил или пак знае како шо треба да се напраи би замолил да сподели! Фала однапред!
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.398
Дечки ја се извинувам шо ви уметам у фан клубот :) ми треба инфо како да набавам карти за Алијанц арена, ќе бидам у Минхен на 1ви Април Баерн игра со Ајнтрахт дома, тоа паѓа ден петок утакмицата е од 20:30..На нет глеам на некои сајтои картите се движат 180-200евра, а на сајтот на Баерн најскапата е 70е, па ако има некој шо бил или пак знае како шо треба да се напраи би замолил да сподели! Фала однапред!
Viagogo и тоа би било тоа. Или некој од Минхен да ти набави, трето нема.
 

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
Viagogo и тоа би било тоа. Или некој од Минхен да ти набави, трето нема.
Viagogo е прематарски сајт шо шитка карти 5пати поскупо него реалната цена, ги проверив таквите сајтои има 3-4
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Дечки ја се извинувам шо ви уметам у фан клубот :) ми треба инфо како да набавам карти за Алијанц арена, ќе бидам у Минхен на 1ви Април Баерн игра со Ајнтрахт дома, тоа паѓа ден петок утакмицата е од 20:30..На нет глеам на некои сајтои картите се движат 180-200евра, а на сајтот на Баерн најскапата е 70е, па ако има некој шо бил или пак знае како шо треба да се напраи би замолил да сподели! Фала однапред!
На Баерн страната google Bayern Zweitmarkt ќе чекаш ќе има билети 100% и тоа по регуларна цена. На Zweitmarkt прво се продаваат билетите за членови а 15-20 дена пред утакмицата ако не се продадени искачаат за сите да можат да купат ко на пример сеа можеш за со Хофенхајм за 4 дена еден куп да купиш имаш 4 категории 35е,45е,60 и 70е ова ти се значи регуларни цени без никаков ќар. Само се регистрираш на страната и купуваш билети ти стигаат на маил и само ги печатиш на принтер битно е да се глеа баркодот и тоа е тоа.

Во случај да нема билети за со Франкфурт пошто ќе има поголема заинтересираност за Франкфурт него за Хофенхајм тогаш или viagogo(али овдека се движат дупло тие од 35 се 70е итн) или ми кажаа на лице место таму 2,3 саата пред утакмица имало многу што препродавале 10-20 евра поскапи од цената. Али ова ти е последна опција и несигурна.
 
Последно уредено:

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
На Баерн страната google Bayern Zweitmarkt ќе чекаш ќе има билети 100% и тоа по регуларна цена. На Zweitmarkt прво се продаваат билетите за членови а 15-20 дена пред утакмицата ако не се продадени искачаат за сите да можат да купат ко на пример сеа можеш за со Хофенхајм за 4 дена еден куп да купиш имаш 4 категории 35е,45е,60 и 70е ова ти се значи регуларни цени без никаков ќар. Само се регистрираш на страната и купуваш билети ти стигаат на маил и само ги печатиш на принтер битно е да се глеа баркодот и тоа е тоа.

Во случај да нема билети за со Франкфурт пошто ќе има поголема заинтересираност за Франкфурт него за Хофенхајм тогаш или viagogo(али овдека се движат дупло тие од 35 се 70е итн) или ми кажаа на лице место таму 2,3 саата пред утакмица имало многу што препродавале 10-20 евра поскапи од цената. Али ова ти е последна опција и несигурна.

Да да видов како иде на страната случајно ми се отвори Zweitmarkt хахахах и ми искочи опција да купам за со Хофенхајм и после прочитав на едно место истото шо го викаш и ти :)) како и да е фала на информација
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
У недела со Хофенхајм дома...

Мора да се влезе со 200 посто...Со Јуве играме за неполн месец,они моментално се во подобра форма,имаат утакмици позади себе без толкава пауза и се без пораз.

Мора многу озбилно да се влезе во утакмиците,нема време за чекање,брзо треба да се темпира формата ако сакаат резултати.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Имаме два нови спонзори,Beats by Dre i некој катарски аеродром.Катарците се доста сериозен спонзор.

http://www.thenational.ae/business/aviation/qatar-to-sponsor-bayern-munich-as-barcelona-talks-stall

Kicker | Guardiola told the players that he expects more professionalism and discipline from them. A possible curfew was discussed. Pep Guardiola has called out several Bayern players for being overweight. An unnamed Bayern player described the mood at the club as "not good" because of the injuries, but also due to Pep.

Втор пат во историјата клубот им забранил на своите играчи да патуваат максимум 200 км подалеку од градот.Ако е потребно повеќе,само Замер и Пеп може да дозволат.Првиот пат таа забрана ја ставил на снага Ули Хенес заедно со Хицфелд.

Значи јасно е дека нешто не штима во тимот и точно е дека има неколку играчи кои пиеле многу пиво и јаделе колбаси.:ROFLMAO:

Лошо започна вторава полусезона,се надевам ќе се поправат.Тешка повреда на Боа и неколку проблеми во и околу клубот.А спонзори ред се редат.

Неколку години по ред после зимската пауза настануваат проблеми,така да очекувани се падовите во играта за мене.И со ХСВ се мачеа буцковците.:jajce:

Коман е најбрзиот играч во БЛ во првата полусезона.Трчал 35 и нешто км/ч.:motorce:
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Добро е што ако све иде по план за со Јуве СИТЕ освен Боатенг ќе бидат спремни и фит за игра...У таква ситуација имаме цел капацитет на располагање што е многу битно.

Работата е брзо да се влезе во формата од прв дел таму од почеток до Декември некаде.

У Недела не би калкулирал уопште,Робен од старт Видал исто треба да игра што побрзо да се гради формата у пуна пареа.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Mandzo i Asamoah se povredija kaj Juve.

http://www.tz.de/sport/fc-bayern/fc-bayern-pep-guardiola-setzte-jerome-boateng-ein-obwohl-angeschlagen-6080429.html

Boateng bil povreden uste pred natprevarot.Pep pravi povtorno fatalna greska.I na Ribery a posebno na Thiago mu eba mater so brzoto forsiranje ,iako neoporaven.
Ne e normalen sto pravi.

http://cfbayern.com/index.php/2016/01/30/grosse-maulwurf-jagd-beim-fc-bayern/

Povtorno ima nekoj krt vo timot.Pricinata e slika od list na koj sto pisuva kolku pari zema Benatia,a dogovorite se najtajnata rabota vo Baern.I toa listot bil vo negovata kola.
Potoa mu se javil nekoj na reporterot i sakal da mu kaze koj e toj covek,no pobaral pari .Reporterot odbil i momentalno nisto ne se znae.

Pred da zamine vo Real, Toni Kroos bil krtot.
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
Mandzo i Asamoah se povredija kaj Juve.

http://www.tz.de/sport/fc-bayern/fc-bayern-pep-guardiola-setzte-jerome-boateng-ein-obwohl-angeschlagen-6080429.html

Boateng bil povreden uste pred natprevarot.Pep pravi povtorno fatalna greska.I na Ribery a posebno na Thiago mu eba mater so brzoto forsiranje ,iako neoporaven.
Ne e normalen sto pravi.

http://cfbayern.com/index.php/2016/01/30/grosse-maulwurf-jagd-beim-fc-bayern/

Povtorno ima nekoj krt vo timot.Pricinata e slika od list na koj sto pisuva kolku pari zema Benatia,a dogovorite se najtajnata rabota vo Baern.I toa listot bil vo negovata kola.
Potoa mu se javil nekoj na reporterot i sakal da mu kaze koj e toj covek,no pobaral pari .Reporterot odbil i momentalno nisto ne se znae.

Pred da zamine vo Real, Toni Kroos bil krtot.
http://www.calciomercato.com/en/news/arturo-vidal-suspected-to-be-the-mole-in-the-bayern-dressing-roo-975431

стварно педерски ако е видал, кај дадоа 40м за истрошен стар играч кој после повредата не е ни 50% од вистинскиот, и ушта ова да го прави треба на клупа само да го седне да не заигра до крај
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.398
http://www.calciomercato.com/en/news/arturo-vidal-suspected-to-be-the-mole-in-the-bayern-dressing-roo-975431

стварно педерски ако е видал, кај дадоа 40м за истрошен стар играч кој после повредата не е ни 50% од вистинскиот, и ушта ова да го прави треба на клупа само да го седне да не заигра до крај
Имаш ли гледано БАРЕМ една утакмица на Баерн, па да викаш истрошен стар играч? Да, имало утакмици каде бил нуб, ама такви утакмици имаат и Алаба, Левандовски, Ноер, па и сите други.
Сакаш ли да почнам да ти набројувам утакмици оваа сезона каде Видал беше МОТМ? Кои глупости ги напиша. Разбирам дека сте butthurt, ама како вака улетувате во фан клубов со такви постови не ми е јасно. Фала ти, ама не се секирај за Видал. Продолжете да се тешите дека сте не заебале со продажбата.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom