Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
8 мај 2013
Мислења
11.219
Поени од реакции
35.817
Сега спрдање за Бадник и Божиќ со некои смешни доскочници, а за Бајрам први со религиозно коректни "Честит Бајрам", "Мубарек Бајрам Олсун".
Македонските самопрогласени интелектуалци, крем де ла крем во републиката :D
Уште долго Грујо ќе пали и гаси низ државава, додека вакви буржуи му се/глумат главни противници.
 
H

HoT IcE

Гостин
These ordinary things, ordinary things
Seemed to hunt you, making me wanna dump you
Just that all these ordinary things, ordinary things
Seems a lot, why don't we just break it up, heу..
:kruna:
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
153
Не се нервирам зошто толку те сакам, јас и незнам да сакам, ме нервира немањето самопочит..... не ме ни боли кога сум те гледал и кога ќе те видам колку се обезвреднуваш, не ме ни боли дури и погрешниот впечаток што сум го имал, ме боли тоа што сум купил кинески патики мислејќи дека се најк....завршиле доста работа овие патики и ќе вршат уште, но никогаш нема да речам, "еве ова се моите најк патики", само неосетно ќе ги заскријам зад очите на мојата занемена зачуденост.
Ќе потрчаш по твоите слабости заборавајќи дека чекорите кои ги правиш оставаат различна боја на сликата која ја сликаш,толку различна од онаа која јас мислев дека ке ти треба за да ја насликаш, толку различна од онаа што ти сакаше да ја насликаш, но толку многу иста со онаа вистинската.

Од сите гревови омилен ми е гревот самопонижување.
 
Член од
7 април 2013
Мислења
183
Поени од реакции
325
Да ти се невиди у тоа глупавиот енергетски. :mad: Да не можам око да затворам. Пу бе!!!!!!
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
По бош муабети од на слава немојт да слушниш, уш некој ак имат вденато две вина или две-три ракии е тогаш беајте готови сте. Толку се бош шо оние пијаницине пред коперација шес пати по интелектален муабет ќе свртет. Море оније шахистине од кај Неџат берберон ќе свртет осум пати пореален муабет а и мојт ќе научиш нешо саглам.
Виј сеа дур сме тука на муабетов, то ти се едини љуѓе шо одет на бербер не за да се шишет туку за шах да си игрет. Шишање кај Неџат еднушка годишно и то со бончиња за попуст ак му дајт или ак му украдет дур е заспан на столон. По секако штракат со ножицине ко нетокму и те мерит во глата полна со темиња и залистоци со васервага и шублер. Тие не ти одет долу в чајџилница на по еден чај, на по едно каве, боза или лимонада и да изигрет шах, тука си се стационирани и си цепет цело време. Урагани кревале, дождој имало, снегој имало, воена состојба, не бре брате тие се тука немат мрдање. Зима си имат Неџо ќумбе тука се цела ден, а на лето двократно зш многу горештина е. Е и еднуш ќе појдет долу на шах цела сурија (Ајдеееее!), тогаш истренирани, то е искључок, тогаш е дерби. Овије од кај Неџа (Краковија) слегвет долу в чајџилница, во гости кај локалниве играчи шо си се збирет тука (Висла). Пошо зошо игрет, по некој си нивни новонастанати системи, натре инвазија имет извршено и немојт никој друг да фатит место немојт чоекон до вечер да ја затворит меанана, дур не се решет. Пиуни фаљет, после 42 минути чекај седум пати ќе се преброет и ќе почнет. Шо да ти кажвам све то ти е хаос, е после ко ќе ги победет поубо изгледај го Робинзо Крусо, зш ко ќе појш да се стригниш имат глата да ти ја потечет.
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Идам пред малку по форумов, читам наслов на некоја тема (не гледам дека е заклуена) и таман да реплицирам гледам доле немате доволно привилегии.
КОЈ БЕ НЕМА ДОВОЛНО ПРИВИЛЕГИИ МОДЕРАТОР НА ОПШТИ СУМ чекај бе тоа пред 100 години беше...
И не е тоа муабетот, туку муабетот е дека од сите зависности, навики, хобија кои ги имав, успешно се навраќам само на форумов.
Ваљда е поради тоа шо е место кај шо ќе пишам шо ќе ми дојде и не се замарам дали и како некој ќе ме разбере.
Убаво е да си на форумов, особено откако цел интернет стана пребучен

Поздрав К.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
da mi pluca budu zdrava unosim katran kajmak i batak
za jetru koristim rakiju vinjak ko multivitaminski dodatak
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Драга Кајгана,
Вчера се празнуваше Бадник, паричката се падна кај татко ми. Нека е жив и здрав!

Денес се празнува Божиќ, ден посветен на Христовото раѓање. Нека ни е за многу години празникот, да сме живи и здрави сите!

ХРИСТОС СЕ РОДИ!

:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom