Телефон vs. Телефон - Тема за споредби, искуства и препораки

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
gledam deka baterijava na dvojkata e najgolema falinka, skoro site negativni komentari na nea se, dali kaj trojkata go ima toj problem? gledam pogolem kapacitet ima za 1000 mah a drugoto otprilika e isto
Тројката има и целосно тело од метал и fingerprint scanner ако ти менува тоа нешто. Проблемот со батеријата е до софтверот ама сигурен сум дека ќе го средат
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.343
Тројката има и целосно тело од метал и fingerprint scanner ако ти менува тоа нешто. Проблемот со батеријата е до софтверот ама сигурен сум дека ќе го средат
mozat li da se preinstaliraat, primer sakam jas licno da koristam stock android, dali ima funkcionalni romovi za niv?
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
338
Поени од реакции
214
mozat li da se preinstaliraat, primer sakam jas licno da koristam stock android, dali ima funkcionalni romovi za niv?
Ќе има, сега е рано за тој модел. Прво ќе добие 6.0 па после ќе се прават портови, таман МИУИ да го научиш :)

Sent from my MI NOTE Pro using Tapatalk
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Sony m4 aqua (nov) ili Sony Xperia Z2 (poloven) ?
Ниедно одбирај друго на пример ХТЦ М9 или Самсунг S5 или ЛЏ Г3 па и ајфон 5/5s за половно ,а за нов барем подобар е Хуавеи П8 лајт


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
785
Поени од реакции
263
Ниедно одбирај друго на пример ХТЦ М9 или Самсунг S5 или ЛЏ Г3 па и ајфон 5/5s за половно ,а за нов барем подобар е Хуавеи П8 лајт


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
Zasto taka mislis? Spored performansite m4 e tuka negde so ovie, a z2 e mnogu podobar, i kako sto citav mnogu go falat Sony Z2, i bas gledav sporedbi so s5, dosta e podobar i od nego + podobra cena ima... a HTC m9 gi ima istite performansi so Z2 a poskap e za 100 evra od nego
 
Последно уредено:
Член од
6 февруари 2008
Мислења
39
Поени од реакции
5
Што го прави Самсунгот подобар од Нокиата? Фала однапред
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Zasto taka mislis? Spored performansite m4 e tuka negde so ovie, a z2 e mnogu podobar, i kako sto citav mnogu go falat Sony Z2, i bas gledav sporedbi so s5, dosta e podobar i od nego + podobra cena ima... a HTC m9 gi ima istite performansi so Z2 a poskap e za 100 evra od nego
Z2 е застарен модел затоа е поефтин од М9 кое е понов модел и исто така S5 е понов модел од Z2 мислам година на производство е сега сите се андроиди,а перфонмансиите зависи од кориснички интерфејс во смисла што помалку лагови е подобар одколку брзината значи јас би идел на М9 .




Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
785
Поени од реакции
263
Z2 е застарен модел затоа е поефтин од М9 кое е понов модел и исто така S5 е понов модел од Z2 мислам година на производство е сега сите се андроиди,а перфонмансиите зависи од кориснички интерфејс во смисла што помалку лагови е подобар одколку брзината значи јас би идел на М9 .

Problemot e sto imam samo 200 evra na raspolaganje brat.. zatoa i pisav m4 ili z2.. a S5 i za M9 se poskapi..

Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.507
Поени од реакции
1.722
Samsung S6 или LG G4?

Знам од старт дека ќе ми препорачате Ѕ6 ама би сакал да слушнам од некој кој има искуство со двата телефони, зошто би ми било тоа попаметен избор.
Телефонот не ми треба за ништо посебно, едноставно за секојдневна употреба, сликање, социјални мрежи, нешо од веб страни прегледување и толку
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Samsung S6 или LG G4?

Знам од старт дека ќе ми препорачате Ѕ6 ама би сакал да слушнам од некој кој има искуство со двата телефони, зошто би ми било тоа попаметен избор.
Телефонот не ми треба за ништо посебно, едноставно за секојдневна употреба, сликање, социјални мрежи, нешо од веб страни прегледување и толку
Можеби малку подобра камера кај G4 во темно и евентуално батерија, друго се подобро кај S6.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom