Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.649
Поени од реакции
34.920
Драга,

откако почнаа луѓево да порачуваат копии од aliexpress им се усложни животот и на арамиите, не се на сигурно дали е копија од едно евро или оригинал :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.897
Поени од реакции
84.269
Ако според почетокот на годината се гледа каков ќе ви биде остатокот од истата значи ја цела година ќе бидам болен :(
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Да беше 2016 подобра од 2015 немаше уште на втор ден да ми се заебе
Знаеш како викаат кајгано, ќе дава кравата млеко и на крај ќе ја клоцне кофата.
Да ти се намочам у третата кофа шо ми се истура.

А да, среќна нека е новава, независно колку несреќни и грди денови ќе си донесе од сам почеток.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ми се гади од некои припаднички на мојов пол. Навистина ми се гади и тоа онакво гадење кое е толку лошо што не ти ни дава да повратиш и да се олесниш :sick: Поради нивните постапки на мене и на сличните како мене кои работиме и сакаме IT кариера во државава, другите ќе гледаат со предрасуди и богами во право ќе бидат.
Само сакам барем еден ден и тие да бидат жртва на некој стереотип, ништо нема да ме задоволи повеќе. Страшно нешто.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Драга...

http://www.peticije24.com/kazniti_odgovorne_za_mucko_ubistvo_psa_petardom_za_docek_2016_god

... не знам кој уште може да вика дека немало потреба од здруженија за животни. Да, вакво психопатско повредување на беспомошно животно ми е погадно од било каква војна или некаков судир меѓу луѓе, fuck me right? Али гајле ми е. Ебате кретените.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Драга, вечерва во кафич се случи една необична случка, барем за наши стандарди. Се спремав за да си одам за дома и си го земав сакото и палтото од закачалките, но бидејќи имаше гужва, сакото и палтот се наоѓаат под неколку јакни. Едно девојче (по слободна проценка имаше 27-8) години се понуди да ми помогни во пронаоѓањето за да на крај се понуди да го придржи сакото за да го облечам. Потег кој искрено не ме остави рамнодушен, бидејќи на прсти се бројат мажи а не девојки во нашава си земја кои би го направиле тој потег. Единствено жалам е тоа што веројатно никогаш повеќе нема да ја видам, пошто нема шанси да е "од тука". Ако ништо друго ќе и понудев да се напиеме едно кафе или чај, бидејќи со тој потег верувам дека има нешто посебно во неа.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.357
Поени од реакции
4.879
Sbayi One
(штурци) (тишина) (зошто воопшто би пишал тука) (тишина) (штама) (почнувам да ги грешам заградите) (кај ми е мозоко) (како не му е досадно на луѓето?) (тивко ми е подобро)
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Сега пред да кршеме глава со другарот, замуабетивме за љубов
Човекот ми објаснува за некакви чувства во стомак, ја го гледам со прашалници и ништо не разбирам. Животното искуство ме научи од раз да ценам кој намера има да прави и збрки и интриги и све, и да го прееебам од старт.
Пеперутки у стомак , така се изрази другарот шо ме познава повеќе од 20 години. Кој пеперутки бе, ја едино чуство у стомак имам кога ми се сере
2 саати зборевме на оваа тема, ја не разбрав ништо, а на него му дојде да ме откара у три пизде материни.
сепак, малку сум загрижен за сам себе, оти сум тотален дудук у поглед на врски и љубов(???), а на мои 26 години треба да поработам на таа работа , а не де се подебавам дека сум акутен алкохоличар кога сум хрончен алкос
 

Kajgana Shop

На врв Bottom