Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.734
Поени од реакции
7.547
Затоа сега може да се е+е сам со себе :)
Арно рекол стариот :"Неуспехот е можност да се почне повторно, попаметно".

Или "Ќути си, дупи си" беше рекол.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.700
Поени од реакции
19.732
Isto ko da ne ebel. :D

Ali ne se filmajte, devojkata ne e kralicata na anglija pa da ne smee covek na svoj najdobar drugar da kaze so koja se mota.

Preporacaj na drugar ti da vezba procenuvanje karakter. Da kazam I ti isto, bi bilo kontradiktorno. :D
Elizabeta stara e mosh da ti umre na takvo...
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.427
Бегај и од мажи кои сакаат да те „врзат“ после долга врска. :icon_lol: Мене немаше кој да ме советува, така да јас 11 години не сум била сингл. Нормално е да сакаш после долга врска да се издуваш некој период, без разлика дали си маж или жена. Ова, секако, не важи за мазохистите како мене.
Важи и за женските исто, нормално. Порано се гледав со типка која излезе од долгогодишна врска и типот ја имаше тепано и му се врати после некое време, а ме убедуваше дека нема теорија, нормално поверував пошо ја имаше ТЕПАНО. :D Од тогаш се можам да очекувам од жените, ништо не ме чуди. :D
И за машки и за женски важи, не треба одма да се впуштаат во нешто сериозно со некој што бил во долга врска, оти големи се можностите да добие опекотини од трет степен. :kafence:
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.731
Поени од реакции
24.344
Важи и за женските исто, нормално. Порано се гледав со типка која излезе од долгогодишна врска и типот ја имаше тепано и му се врати после некое време, а ме убедуваше дека нема теорија, нормално поверував пошо ја имаше ТЕПАНО. :D Од тогаш се можам да очекувам од жените, ништо не ме чуди. :D
И за машки и за женски важи, не треба одма да се впуштаат во нешто сериозно со некој што бил во долга врска, оти големи се можностите да добие опекотини од трет степен. :kafence:
Или ќе се изгориш, или ќе начекаш човек кој знае што сака во една врска и нема да те матка наоколу. Зависи од карактерот.[DOUBLEPOST=1449511675][/DOUBLEPOST]
Не е Пеџа, на Пеџа ниедна не му се вратила.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.427
Или ќе се изгориш, или ќе начекаш човек кој знае што сака во една врска и нема да те матка наоколу. Зависи од карактерот.
Затоа влагаш полека со тој човек, да опипаш и да видиш што е и како е. Ако се залеташ поголема е веројатноста дека ќе го јадеш.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Taквите женски што биле во долга врска или ќе се вратат кај стариот партнер или ќе најдат жртва за да се омажат. Вториве се почесто ги има. :icon_mrgr:
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.108
Поени од реакции
818
Имам мал проблем ако можи некој да ми помогни..
Се запознавме пред 3 недели со едно девојче и почнавме да излегуваме ова она мување.. Све ок само работата е што девојчево скоро што раскина со друг и не сака одма да се дознае дека излегуваме.. Јас направив мала грешка и му кажав на мојот најдобар другар кој оди со нејзината најдобра другарка.. Тој и кажал на таа неговата и оваа одма прекажала дека јас сум се фалел на сите дека сум ја смувал и исто така измислила уште 300 муабети (сум кажувал дека била лесна, дека таа ме молела мене да излезиме ова она)...
И сега веќе 3 дена ми е скарана не ми прави муабет, на фб не ми враќа на повици не ми одговара... Пробав и се извинував ова она и не сакаше..
Што да правам, како да и докажам дека се измислици ? Значи неможи да чекала најмала ситница за да ми се скара пошто до последно ми се јавуваше ме бараше...
Јави ѝ се на дотичната на другар ти да ја опраи работата ако стварно ги измислила повеќето работи.
Дека на денешницава сите чуваат тајни и никој никому ништо не кажува, тоа се приказни за мали деца.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Затоа влагаш полека со тој човек, да опипаш и да видиш што е и како е. Ако се залеташ поголема е веројатноста дека ќе го јадеш.
дур ти опипаваш шо и како е некој друг нејзе ја пипа навелико
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.825
Поени од реакции
5.934
Пипај и ти на страна, easy as fuck.
Тоа е совршената комбинација.. Лошото е кога ништо неможеш да фатиш на страна и осуден си само со неа. Тогаш шансите емоционално да се врзеш за неа се големи, а после си fucked. :D[DOUBLEPOST=1449514882][/DOUBLEPOST]
Ne e poentata da se pipa na strana-to e cist apsurd! :)
А што би требало да правиш кога другата страна не е спремна на сериозна врска и е емоционално недостапна?
 
Член од
5 ноември 2015
Мислења
9
Поени од реакции
14
Тоа е совршената комбинација.. Лошото е кога ништо неможеш да фатиш на страна и осуден си само со неа. Тогаш шансите емоционално да се врзеш за неа се големи, а после си fucked. :D[DOUBLEPOST=1449514882][/DOUBLEPOST]
А што би требало да правиш кога другата страна не е спремна на сериозна врска и е емоционално недостапна?
Pa,ne moze nisto so sila-si naogjas drug! Zosto da se odrzue nekakva si vestacka vrska?! :facepalm:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.700
Поени од реакции
19.732
Или ќе се изгориш, или ќе начекаш човек кој знае што сака во една врска и нема да те матка наоколу. Зависи од карактерот.[DOUBLEPOST=1449511675][/DOUBLEPOST]

Не е Пеџа, на Пеџа ниедна не му се вратила.
Sho ke mu se vrakja za kjurek pak da jade? :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom