Економски факултет (reloaded)

Член од
18 јануари 2012
Мислења
619
Поени од реакции
947
[DOUBLEPOST=1445195935][/DOUBLEPOST]
A Lesno li e da se polaga predmetov ,pocnav da go ucam ama knigava mnogu opsti raboti samo definicii nekako ne se znae sto treba da se uci :LOL:pa uste i na raskazuvanje ako e neznam sto da pravam. ti lesno go pomina ili ?treba nekoj sitnici da se ucat ili poopsti prasanja se ? zosto ima mnogu lekcii sto relativno od opsta kultura gi znaeme ama vo knigata objasnuvano vo tradicionalno opstestvo i deneska .normalno definicii i pottocki nekoj treba da se znaat ama ima i takvi prasanja ili kolokviumot e poednostaven?izvini sto te zamaram ama nema mnogu postovi za predmetov a ti ocigledno go imas polozeno :)i fala mnogu
Се намачив и одвај го положив на испит. Читај, учи, ќе пишуваш и од општа култура нешто, земи од Либро се паѓаа некои. И гледај да пишуваш повеќе, исполни простор. Зезнат е професорот, инаку материјалот е многу интересен и лесен. Со среќа.:)
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.224
Поени од реакции
6.697
Стратегиски менаџмент за 4 дена се спрема ли? И Демографија за 2 дена?
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.224
Поени од реакции
6.697
Секако дека не. Тест во основно не се спрема за 2 дена, а не факултетски предмет.
Ало момак,не прашувам лингвистика или фонетика или фонологија дали ќе положам за 2 дена :mad:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Ало момак,не прашувам лингвистика или фонетика или фонологија дали ќе положам за 2 дена :mad:
Учи цртички и дефиниции. Можеби ќе положиш.

Sent from my P6-U06 using Tapatalk
 
Член од
25 септември 2014
Мислења
24
Поени од реакции
13
Дали некој имал кавнтитативни методи во финансии лани за да ми каже што бара на колоквиум? ни дава во Eviews да решаваме, теoрија нешто или како? :(
 
Член од
26 мај 2014
Мислења
29
Поени од реакции
18
Некој нешто да ми каже за Теорија на организација?
Има некој некои прашања што се паѓале, дали само набројуванки да се учат?
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.074
Поени од реакции
581
Не гледајте само да положите, гледајте да нуачите нешто. После факс ќе треба да работите.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: VeS

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Jas kolega samo 1 predavanje iam propusteno po finansiski menadzment a site ostanati gi iam prespano, taka da uvek zavisi za koj kako ^_^
Па со оглед на тоа кога и да прочитам, секое твое второ мислење е за прашања по некој предмет или скрипта, логично е да ги преспиваш и предавањата
 

Morkov

MorkovMan
Член од
17 септември 2014
Мислења
101
Поени од реакции
17
Па со оглед на тоа кога и да прочитам, секое твое второ мислење е за прашања по некој предмет или скрипта, логично е да ги преспиваш и предавањата
Da si mi pozdraven kolega :D :D Eve vekje skoro e 2 sabajle ja kisnam pred kniga, i posle kao da ne spiam na predavanja :p

Dali nekoj gi ima odgovoreni kejsovite po osnovi na menadzment??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom