Wizz Air летови од/до Македонија

Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Едно прашање во врска со алкохолот и цигарите. Патуваме 2ца со 1 чекиран багаж (заведен на едниот, нормално)

Дали е дозволено да носиме 2 литри алкохол и 2 штеки цигари?
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.286
Поени од реакции
4.689
Едно прашање во врска со алкохолот и цигарите. Патуваме 2ца со 1 чекиран багаж (заведен на едниот, нормално)

Дали е дозволено да носиме 2 литри алкохол и 2 штеки цигари?
Ако го купите на фрешоп да зашто ќе е во посебни кеси спакуван и ќе го имате во кабински багаж, а доле во чекиран багаж само по едно. Цел авион патувате може сите да тврдите дека сте заедно.
По една штека треба да може да пренесете и во чекиран багаж без да имате проблеми, ама не сум сигурен
 
Член од
16 јуни 2015
Мислења
8
Поени од реакции
1
Купив карта до Дортмунд за 14ти во вторник, дали можам да ја сменам за на 18ти другата сабота ?
 

macedon89

Провокатор по вокација
Член од
22 јули 2008
Мислења
783
Поени од реакции
582
Јас денес резервирам карта за CGN и плаќам се и ми викат грешка во плаќањето. Се враќам гледам поскапена картата во меѓувреме за 600 денари иако помалку од 5 мин поминаја од почетокот на резервацијата и пак целиот процес наново. Мислам дека би требело да можит да се напрајт да се блокират цената ко ќе се почнит со резервацијата се до плаќањето т.е. финализирањето.

П.С. Дали од SKP можит да се употребит Pass-wallet-от на мобилен телефон за да не требит да ја чекирам картата??
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.782
Поени од реакции
4.011
Купив карта до Дортмунд за 14ти во вторник, дали можам да ја сменам за на 18ти другата сабота ?
Може ама се плаќа, разликата меѓу картите плус за тоа шо менуваш. Мене ми бараа еднаш 50 фунти, ама мислам дека зависи од летот..
 
Член од
9 септември 2013
Мислења
22
Поени од реакции
1
Патувам вечер со виз еир и ме интересира освен малата кабинска торба дали може да си ја земам мојата женска чанта за горе во авион? Ве молам за одговор..
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.782
Поени од реакции
4.011
Патувам вечер со виз еир и ме интересира освен малата кабинска торба дали може да си ја земам мојата женска чанта за горе во авион? Ве молам за одговор..
Не
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
Луѓе купив превоз до аеродром преку wizzair и збирно место пишуваше дека е Александар Палас.
Денес ја добив картата и на неа пишува збирни места се холидеј ин, железничка и бисер. Исто пишува дека картата важи само со превозот на Вардар експрес. Звонев таму ама никој не ми крева.

Значи се работи за вардар експрес, нема некој посебен превоз од wizzair така? Исто дали збирните места се овие трите? И дека мојот лет е во 13:20 часот, место имам резервирано во превозот во 9 часот според распоредот така? Фала <3
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.021
Поени од реакции
1.282
Луѓе купив превоз до аеродром преку wizzair и збирно место пишуваше дека е Александар Палас.
Денес ја добив картата и на неа пишува збирни места се холидеј ин, железничка и бисер. Исто пишува дека картата важи само со превозот на Вардар експрес. Звонев таму ама никој не ми крева.

Значи се работи за вардар експрес, нема некој посебен превоз од wizzair така? Исто дали збирните места се овие трите? И дека мојот лет е во 13:20 часот, место имам резервирано во превозот во 9 часот според распоредот така? Фала <3
Луѓе купив превоз до аеродром преку wizzair и збирно место пишуваше дека е Александар Палас.
Денес ја добив картата и на неа пишува збирни места се холидеј ин, железничка и бисер. Исто пишува дека картата важи само со превозот на Вардар експрес. Звонев таму ама никој не ми крева.

Значи се работи за вардар експрес, нема некој посебен превоз од wizzair така? Исто дали збирните места се овие трите? И дека мојот лет е во 13:20 часот, место имам резервирано во превозот во 9 часот според распоредот така? Фала <3
Се е објаснето тука
http://skp.airports.com.mk/default.aspx?ItemID=491
 

Cuore |nter

inter4life
Член од
14 јануари 2010
Мислења
504
Поени од реакции
140
Prevozot ti e so Vardar Ekspres ma da ima po nekoja nalepnica Wizz na avtobusot ne se sekiraj ;-)

Na linkot imas raspored, se kacuvas na bilo koja od navedenite stanici.
 
Член од
16 јуни 2015
Мислења
8
Поени од реакции
1
Да ве прашам,имам купено повратна карта Скопје-Дортмунд тргање 18 јули , а вракјанјето е 15ти септември, сакам да ми кажете дали може порано да се вратам со оваа карта на пример август ?
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Патувам вечер со виз еир и ме интересира освен малата кабинска торба дали може да си ја земам мојата женска чанта за горе во авион? Ве молам за одговор..
Може, како неможе. Јас кога патував имав со мене ранец + ваква торбичка (http://www.polyvore.com/cgi/img-thing?.out=jpg&size=l&tid=104278518) и не правеа проблем.
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.782
Поени од реакции
4.011
Може, како неможе. Јас кога патував имав со мене ранец + ваква торбичка (http://www.polyvore.com/cgi/img-thing?.out=jpg&size=l&tid=104278518) и не правеа проблем.
Девојката праша за женска торба. Тоа значи дека цел плакар + кола може да собере внатре. :icon_lol:
Оваа твојава на сликата е за пасош + ночаник и не ја рачунаат за багаж или торба.[DOUBLEPOST=1437143714][/DOUBLEPOST]
Да ве прашам,имам купено повратна карта Скопје-Дортмунд тргање 18 јули , а вракјанјето е 15ти септември, сакам да ми кажете дали може порано да се вратам со оваа карта на пример август ?
Оди на резервацијата и пробај да направиш промена. Скоро сигурна сум дека се плаќа плус нешто за промената + разликата во цената.
Ако се имаш чекирано веќе не можеш да промениш.
 
Член од
16 јуни 2015
Мислења
8
Поени од реакции
1
Девојката праша за женска торба. Тоа значи дека цел плакар + кола може да собере внатре. :icon_lol:
Оваа твојава на сликата е за пасош + ночаник и не ја рачунаат за багаж или торба.[DOUBLEPOST=1437143714][/DOUBLEPOST]
Оди на резервацијата и пробај да направиш промена. Скоро сигурна сум дека се плаќа плус нешто за промената + разликата во цената.
Ако се имаш чекирано веќе не можеш да промениш.
сабајле летам, можам ли на аеродром да ја чекирам за назад порано ?
 
G

Gjoksi

Гостин
Пробувам да се чекирам (пријавам) преку интернет за утрешниот лет од Скопје до Нирнберг во 13.15ч, меѓутоа безуспешно!!
Еве што ми покажува:
http://i.minus.com/i3SkfnQ9KpvgT.jpg
http://i.minus.com/ilObUlKk0Ak0g.jpg
Изгледа чекирањето преку интернет веќе не е достапно, туку само на аеродромот или се работи за нешто друго? Ве молам за одговор. Фала. Поздрав...
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom