Листа на теретани (локација, цени, рецензии)

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.630
Поени од реакции
34.882
Дали е се уште точно дека фитнес салата во ТCC Grand Plaza е една од најчистите во Скопје?
Ако не задржала стандард, може ли да ми препорачате некоја сала кај што е почисто и евентуално да има и можност за личен тренер?
И која цена отприлика е месечно за тренер?
За Плаза не знам дали сеуште ја одржуваат како на почеток, али со оглед на цената би требало да е во ред.
Тренерите, тие поасолните обично ти се над 100 евра, а за теретаните зависи колку сакаш да одвоиш. Која населба пред се живееш за теретаните, види оваа новата Синерџи, таму ако не се лажам во моментов е Стефан Јаковски тренер.
Најдобро прошетај си по овие поскапичките (претпоставувам не ти се проблем парите кога прашуваш и за личен тренер и за почиста теретана) и ќе си одлучиш која ти ги исполнува критериумите.
 

a9mkd

Љетиф
Член од
14 јуни 2015
Мислења
495
Поени од реакции
274
Солидна теретана некаде од Порта Влае до Карпош 2?
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.108
Поени од реакции
818
некоја теретана да предложите во центар и ако може поточна локација. Ја погледнав темава и гледам се вртат некои имиња како терминатор, ричи спорт,стронг џим,атлета итн.Само не сакам многу гужва да има и пожелно цената да се движи негде околу 1000 денари.Некои рекомендации беа од пред 2-3 години така да ако може некој апдејт:D
Не знам колку ќе ти помогнам со ова мислење, ама колку-толку :)
Минатата година посетив неколку теретани меѓутоа ниедна не ми одговараше.

Бев во Oxygen, Fit и таа над Сет-компјутери на Рузвелтова, заборавив како се викаше.
Во Oxygen ми рекоа 1500 денари со помош од тренер (да ти покаже вежби, план за исхрана и сл.), ама самиот газда ми рече дека после 17 ч. е калакурница, не се знае кој што прави, а јас сум на работа до 17 ч, што значи дека отпаѓа.
Fit е мислам 1800 со тренер а 1500 без (или 1500 со тренер а 1000 без, не ме фаќај за збор) ама и за нив важи истото од Oxygen - после 17 ч. се чекало и по 10-15 минути за справа (ова ми го кажаа луѓе што одат таму).
Е таа на Рузвелтова ми се увиде најдобра ама човеку 2000 денари на суво, без тренер, без никој ништо да ти покаже. Смешниот момент беше, ми викаат “Ако сакате да користите наши пешкири, тогаш 2200“. Таа е пространа и широка, ама ако си почетник како мене ќе нема кој да ти покаже која справа како се користи и сл.

Сега нешто ми се врти Борис Трајковски пошто работат до 23 ч., ама ако има и таму гужва.. Ќе си останам буце :LOL:
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.630
Поени од реакции
34.882
Не знам колку ќе ти помогнам со ова мислење, ама колку-толку :)
Минатата година посетив неколку теретани меѓутоа ниедна не ми одговараше.

Бев во Oxygen, Fit и таа над Сет-компјутери на Рузвелтова, заборавив како се викаше.
Во Oxygen ми рекоа 1500 денари со помош од тренер (да ти покаже вежби, план за исхрана и сл.), ама самиот газда ми рече дека после 17 ч. е калакурница, не се знае кој што прави, а јас сум на работа до 17 ч, што значи дека отпаѓа.
Fit е мислам 1800 со тренер а 1500 без (или 1500 со тренер а 1000 без, не ме фаќај за збор) ама и за нив важи истото од Oxygen - после 17 ч. се чекало и по 10-15 минути за справа (ова ми го кажаа луѓе што одат таму).
Е таа на Рузвелтова ми се увиде најдобра ама човеку 2000 денари на суво, без тренер, без никој ништо да ти покаже. Смешниот момент беше, ми викаат “Ако сакате да користите наши пешкири, тогаш 2200“. Таа е пространа и широка, ама ако си почетник како мене ќе нема кој да ти покаже која справа како се користи и сл.

Сега нешто ми се врти Борис Трајковски пошто работат до 23 ч., ама ако има и таму гужва.. Ќе си останам буце :LOL:
Проблем е што тие тренерите во голем дел од теретаните не знаат правилно да ги изведуваат вежбите, уште помалку имаат појма и за исхрана и тн.
Ако не ти се даваат пари совет од мене ти е да си седниш сам 3-4 дена, програмата пред тебе, вежбите ги имаш со англиски имиња, на youtube имаш речиси за секоја вежба детално како се изведува, под кој агол, интензитет и тн. И тие што ќе те учат, така се имаат стручњаци сторено ;)
 

Mj

Маестро
Член од
25 јануари 2008
Мислења
754
Поени од реакции
212
Kaj Stefce imate se sto vi treba, dosta tezini, olimpiski sipki, kafezi, kariki, ruski tegovi, taka da ako ste vo blizina na negovoto studio zirnete go.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Maybe this will be of interest? Карпош 3 е. Или ова. Али ова ти е во Хром. Не сум бил во ниедна од овие, така да не знам колку се солидни (секој има и различни стандарди и дефиниција за што е солидно, али ако ти се во комшилук, лесно можеш да прошеташ и да ги посетиш да видиш дали ти се погодени. Или евентуално да прашаш некој кој бил или се уште е, таму.
 

a9mkd

Љетиф
Член од
14 јуни 2015
Мислења
495
Поени од реакции
274
Maybe this will be of interest? Карпош 3 е. Или ова. Али ова ти е во Хром. Не сум бил во ниедна од овие, така да не знам колку се солидни (секој има и различни стандарди и дефиниција за што е солидно, али ако ти се во комшилук, лесно можеш да прошеташ и да ги посетиш да видиш дали ти се погодени. Или евентуално да прашаш некој кој бил или се уште е, таму.
Ќе ги проверам и онака рано планирам да идам. Иначе не сум за во околина каде што живеам. Доволно ми се кења од некои фаци. :Д
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Не знаев кај да го поставам прашањево па ај тука -

Има негде во Скопјево (по можност во центар) да се најде група за p90x/Insanity ама не од оние 2-3 пати неделно него секој ден баш како на workouts-от.
 
Член од
10 јуни 2015
Мислења
15
Поени од реакции
0
некоја теретана во близина на карпош 1/2 со дена до кај 1000 денари месечна чланарина?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
некоја теретана во близина на карпош 1/2 со дена до кај 1000 денари месечна чланарина?
LifeStyle Fitness, во високата кула што е пред City Mall на Партизанска. Само 1000 ден. е ако одиш до 16:00.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom