Гинеколошки прегледи

Член од
28 март 2009
Мислења
98
Поени од реакции
22
Дали некој има искуство со др. Парталкоски локација телефон и др. Фала
 

Doktor1

Doktor
Член од
3 јули 2010
Мислења
364
Поени од реакции
73
Секој обично доктор, освен што работи во државна болница има и домашен приватен преглед, така да мислам дека не постои гениколог кој не прегледува во домашна ординација и таму повеќе се труди околу прегледот така да овде најпаметно е да се посетуваат приватни прегледи....
 
Член од
21 август 2010
Мислења
209
Поени од реакции
7
Дечки ми треба гинеколог(спец.) ама некој кој има навистина големо знаење и искуство (со несекојдневни случаи). Доколку имате информации за таков во Македонија плс пишете ми
 
Член од
30 април 2009
Мислења
795
Поени од реакции
91
Дечки ми треба гинеколог(спец.) ама некој кој има навистина големо знаење и искуство (со несекојдневни случаи). Доколку имате информации за таков во Македонија плс пишете ми
Па зависи за што го бараш они се сите специјалисти по гинекологија и акушесрство, но некои се талентирани и наклонети во некој одреден дел на гинекологијата на пр. лечење на стерилитет.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.700
Поени од реакции
19.737
Дечки ми треба гинеколог(спец.) ама некој кој има навистина големо знаење и искуство (со несекојдневни случаи). Доколку имате информации за таков во Македонија плс пишете ми
Проф.др. Весна Антовска на Клинички горе, ќе се јавиш ќе си закажеш, верувај се што е гинеколошки проблем ќе има начин како да ти помогне, нормално приватно закажи си 1500 ден е, арно ама вреди за парите и ем нема да чекаш редици или 6 месеци дур да стасаш ти на ред по нормален редовен пат.
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Проф.др. Весна Антовска на Клинички горе, ќе се јавиш ќе си закажеш, верувај се што е гинеколошки проблем ќе има начин како да ти помогне, нормално приватно закажи си 1500 ден е, арно ама вреди за парите и ем нема да чекаш редици или 6 месеци дур да стасаш ти на ред по нормален редовен пат.
1500 денари е комплетен преглед? Значи ехо, колпоскопија и пап тест?
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.700
Поени од реакции
19.737
1500 денари е комплетен преглед? Значи ехо, колпоскопија и пап тест?
Комплет преглед со ехо, колпоскопија и пап не, тоа отом потом ако треба ќе и каже што се треба да направи, и зависи што мака си има.
 
Член од
21 август 2010
Мислења
209
Поени од реакции
7
Па зависи за што го бараш они се сите специјалисти по гинекологија и акушесрство, но некои се талентирани и наклонети во некој одреден дел на гинекологијата на пр. лечење на стерилитет.
Па ни таа не знае што и е, и не знае од кој дел е нејзиниот проблем. Затоа сака да оди кај некој кој ќе знае да и каже што и е. Затоа реков искусен и со знаење. До сега само ја шетаат ова ти е, она ти е а ќе дојде дома и само со листови и некои латински поими, од мене бара помош да и најдам на интернет ама и јас не се разбирам во тоа е**го не сум доктор и не знам како да и помогнам. И реков да оди на приватно негде ама не знаеме каде :toe:
 

Doktor1

Doktor
Член од
3 јули 2010
Мислења
364
Поени од реакции
73
Па ни таа не знае што и е, и не знае од кој дел е нејзиниот проблем. Затоа сака да оди кај некој кој ќе знае да и каже што и е. Затоа реков искусен и со знаење. До сега само ја шетаат ова ти е, она ти е а ќе дојде дома и само со листови и некои латински поими, од мене бара помош да и најдам на интернет ама и јас не се разбирам во тоа е**го не сум доктор и не знам како да и помогнам. И реков да оди на приватно негде ама не знаеме каде :toe:
На што се жали кои се симптомите по кои заклучила дека нешто не е во ред?
 
Член од
21 август 2010
Мислења
209
Поени од реакции
7
На што се жали кои се симптомите по кои заклучила дека нешто не е во ред?
Не се жали на ништо, беше на обичен преглед кај матичниот и тој и најде демек септум, и ја прати на државна. Од таму секој пат кога ќе отиде слуша нешто друго. Де не е септум нешто друго е, де тоа другото не може да е, сигурно е нешто трето... (Кај ова друго, трето... стојат се и секакви латински поими)
 
Член од
19 март 2010
Мислења
8
Поени од реакции
0
Moeto iskustvo so prviot ginekoloski pregled e tolku loso , sto veke imam fobija ne samo od ginekolozi tuku i od se sto nosi bel mantil.
moeto iskustvo veli , ako otides so mal problem vo lekarska ordinacija, ke izlezes so duplo pogolem, oti nekkoj ucen , nedoucen ke pocne da si pravi pretpostavki i ke ti go zgorci zivotot da taa mera sto poveke nema da ti se zivee.( ne velam deka site lekari se nedouceni )
Znam deka ovoa mislenje go delat poveke luge, no znam i edno drugo nesto VOOPSTO NE REAGIRAME NA LEKARSKITE GRESKI.
Ili pak takvite reakcii se tolku retki sto vo golema mera ke uspeat da gi zataskat vo sudskite lavirinti, ako voopsto lekarska greska dojde do sud.
Da se potsetime luge kolku rodilki pocinaa vo tekovnata godina.Srtnosta na rodilkite verojatno e tolku golema kolku sto bila , ne znam vo 19 vek , koga zenite sami se poroduvale doma.
I kolku sto sum jas zapoznaena nitu eden lekar ne odgovarase za greskata.Tesko na tie koi zagubile clen od semejstvoto.
No ne sakam da zboruvam samo za krupnite lekarski greski koi zavrsuvaat so smrt, zboruvam i za sitnite greski koi pominuvaat nezabelezitelno.
mozam da spomnam slucaj na zena koja imase spontan abortus poradi prisustvo na nekoja bakterija, koja e tretirana od bakterijata, izlecena, i koja vo onoj moment koga resava povtorno da zabremeni povtorno se soocuva so istata bakterija.Se poradi toa sto na nikoj( nitu na maticniot nitu na ginekologot) ne mu teknalo deka verojatno i mazot ja ima, samo sto ne se manifestira. Vo slucajot verojatno trebalo da go povikaat House za da otkrie zosto taa bakterija tolku misteriozno se pojavuva.na ova ke se nasmeam, iako ne e za smeenje.
pozz
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.700
Поени од реакции
19.737
Moeto iskustvo so prviot ginekoloski pregled e tolku loso , sto veke imam fobija ne samo od ginekolozi tuku i od se sto nosi bel mantil.
moeto iskustvo veli , ako otides so mal problem vo lekarska ordinacija, ke izlezes so duplo pogolem, oti nekkoj ucen , nedoucen ke pocne da si pravi pretpostavki i ke ti go zgorci zivotot da taa mera sto poveke nema da ti se zivee.( ne velam deka site lekari se nedouceni )
Znam deka ovoa mislenje go delat poveke luge, no znam i edno drugo nesto VOOPSTO NE REAGIRAME NA LEKARSKITE GRESKI.
Ili pak takvite reakcii se tolku retki sto vo golema mera ke uspeat da gi zataskat vo sudskite lavirinti, ako voopsto lekarska greska dojde do sud.
Da se potsetime luge kolku rodilki pocinaa vo tekovnata godina.Srtnosta na rodilkite verojatno e tolku golema kolku sto bila , ne znam vo 19 vek , koga zenite sami se poroduvale doma.
I kolku sto sum jas zapoznaena nitu eden lekar ne odgovarase za greskata.Tesko na tie koi zagubile clen od semejstvoto.
No ne sakam da zboruvam samo za krupnite lekarski greski koi zavrsuvaat so smrt, zboruvam i za sitnite greski koi pominuvaat nezabelezitelno.
mozam da spomnam slucaj na zena koja imase spontan abortus poradi prisustvo na nekoja bakterija, koja e tretirana od bakterijata, izlecena, i koja vo onoj moment koga resava povtorno da zabremeni povtorno se soocuva so istata bakterija.Se poradi toa sto na nikoj( nitu na maticniot nitu na ginekologot) ne mu teknalo deka verojatno i mazot ja ima, samo sto ne se manifestira. Vo slucajot verojatno trebalo da go povikaat House za da otkrie zosto taa bakterija tolku misteriozno se pojavuva.na ova ke se nasmeam, iako ne e za smeenje.
pozz

Затоа имате избор, малку распрашајте се и ќе ви кажат кој колку е стручен, барем Скпоје е мало и се знае кој гинеколог го бива, и ќе сменам 10 ако треба дур не најдам некој што си ја знае работата, многу јасно и едноставно.
 
Член од
12 март 2007
Мислења
140
Поени од реакции
1
Дечки ми треба гинеколог(спец.) ама некој кој има навистина големо знаење и искуство (со несекојдневни случаи). Доколку имате информации за таков во Македонија плс пишете ми
Mozam da ti go preporacam dr.Organdziski od stip.doktorov e eden od najdobrite u Makedonija
 
Член од
17 февруари 2013
Мислења
1
Поени од реакции
0
На сите женички на форумов ако до сега не биле не гинеколог или сакаат да сменат топло ке им ја препорачам ДР Емилија Трајковска претседател на гинеколзите на Р.М. и мој личен гинеколог.... Невероватно стручна особа со милијарда признанија и дипломи, доктор на науки, перфектен стручњак, и харизматична особа... :pipi:
а како се вика ординацијата на Емилија Трајчевска и каде се наоѓа ако можеш да ми кажеш?
--- надополнето: 17 февруари 2013 во 16:55 ---
имала ли некоја од вас проблеми со чешање при секој сексуален однос без презерватив? мене ми се случува со години и нез од што е тоа така и што да сторам за да исчезне воопшто како проблем.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom