Рамна Земја?

Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.645
Поени од реакции
13.098
Ако верувате во Алах рамна е. :LOL:
Екшли, они се тие кои во средниот век викаа дека не е рамна. Е сеа секое општество може да се уназади, пример ти е европското во средниот век.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.645
Поени од реакции
11.630
Ама искрено, од она што го имам видено многу голем дел од студентите на технички факултети веруваат и се склони кон теории на заговор и псевдонаука, што е скроз парадоксално и жално.
Чим е така треба да ископаат, да проверат дали градбата е врз албански гробишта.
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.964
Поени од реакции
1.866
Не му се смејте на човекот, nescafe(членот) беше бетер, он беше убеден дека порано годините се сметале наназад. Па никому ништо жив и здрав си е.
Интересна теза. А според Нескафе од која година почнале да бројат наназад? :D
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Ама искрено, од она што го имам видено многу голем дел од студентите на технички факултети веруваат и се склони кон теории на заговор и псевдонаука, што е скроз парадоксално и жално.
Од каде гледаше?
Качен на дрво во близина на факултетите претпоставувам......паметен дечко би одбрал добар видик.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.223
Поени од реакции
22.403
А дилатацијата на времето како ефект тогаш како ќе ја објасниш? Лагот што се јавува кога леташ со авион? Временските зони? Еве не се исмеваме, како се измислени овие работи ако не постојат?
Ај објасни малце на широко за ``лагот `` кога леташ . Зашто мене ме асоцира на WOW кога леташ и кога ке успори нетот и исчезнува природата околу тебе и продолжуваш да леташ у бела коцка ....
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Боби, кога сакаш да отвараш теми каде што сакаш да одиш против сите на теорија која е докажана дека е погрешна, но сепак постојат многу „докази“ кои ја подржуваат - искористи ги, не одма да се откажуваш ебате. :D

Интересни ми се овие теории на заговор кои се тотално безмислени, да видам до каде може да иде човечкиот ум во креативност.

Баш на оваа тема vsauce имаше направено видео (кое се наоѓа во првиот пост но секако дека повеќе го скокнавте бидејќи изгледа како другите налудничави видеа на вакви теми) каде што се покажани полно луѓе кои искористиле наука за да „им помогнат“ на луѓето кои навистина веруваат во оваа безвезна теорија. Интересно видео е да го погледнете, онака чисто да видите што може да понудат луѓе кои се сериозни на темава, секако со докази и против нив, од луѓе со разум. :)

https://www.youtube.com/watch?v=VNqNnUJVcVs

Иначе човештвото речиси од почетокот ЗНАЕ дека земјата е топка. Кујзнае од кај им текнало потоа да размислуваат за плоча над слонови и желка...



ЕДИТ - Колку е тапа кога ќе влезеш сериозно во тема ваква за зафркавање... :/
 
Последно уредено:
Член од
17 август 2011
Мислења
9.747
Поени од реакции
17.453
Пореално звучи земјата да е рамна него онаа теоријата со рептилите.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Пореално звучи земјата да е рамна него онаа теоријата со рептилите.
Најбоље е што и на темава има луѓе кои веруваат во луѓе рептили кои го контролираат светот а се исмејуваат на исто безвезе теорија.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.747
Поени од реакции
17.453
Најбоље е што и на темава има луѓе кои веруваат во луѓе рептили кои го контролираат светот а се исмејуваат на исто безвезе теорија.
Ја па иам приметено дека обично тие што веруваат во една конспираси теорија веруваат во секоја после тоа,ај оваа ептен е лоша па не сака никој да се брука али ако имаш другари што се по вакви работи прашај ги 9/11,месечината,рептилите за се ќе се согласат :icon_lol: Или поедноставно ѕирнете по темиве исти луѓе ги разоткриваат сите мистерии.
Која теорија за рептили !?!? дај отвори тема да видиме кој ја поддржува таа теорија :vozbud:
има тема веќе мислам,одамна ја читав.Знам имаше доста жестоки аргументи:pos:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ај објасни малце на широко за ``лагот `` кога леташ . Зашто мене ме асоцира на WOW кога леташ и кога ке успори нетот и исчезнува природата околу тебе и продолжуваш да леташ у бела коцка ....
У гужва сум, ќе ти дадам линк само зошто не можам да објаснувам а и ко да заглупувам што дискутирам на ваква тема. http://en.wikipedia.org/wiki/Jet_lag се јавува само коа леташ од исток запад/запад исток, чудно нели за рамна земја, ќе се јавуваше во сите правци да беше ова шпорет.
 

ʞönig

Миле... ми текна!
Член од
29 декември 2014
Мислења
131
Поени од реакции
614
:facepalm:
Македонија, 21 век.
За неколку часа тема насловена „Земјата е рамна“ направи 6 страници и скоро 100 мислења.

Резултатот од гледањето на срањата кои се прикажуваат на Шител, Анал5 и сличните перални на мозок.

Нема дилема, први сме во се.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom