МРТВ - Македонска радио телевизија

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.261
Цело време во темава се прави муабет за сликата..
Па нема ли некој маубет за програмската шема да се каже, што даваат, што не даваат, што планираат..
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.922
Поени од реакции
4.370
Јас имам да кажам една пофалба за новите приказни. Денеска после незнам, можеби повеќе од година време закачив приказна на МТВ, останав онака без зборови :). Ме потсетија на „Во Светот на Бајките“. Баш ист концепт и начин на приказ. Мене ми се допадна скроз на скроз.
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
Јас имам да кажам една пофалба за новите приказни. Денеска после незнам, можеби повеќе од година време закачив приказна на МТВ, останав онака без зборови :). Ме потсетија на „Во Светот на Бајките“. Баш ист концепт и начин на приказ. Мене ми се допадна скроз на скроз.
Не заебавај! Ги следам приказните, како на МТВ така и на Сител и Канал 5. Врска немаат. Се се прави некако вештачки, ништо нема квалитетно у тоа. Погледни од старите приказни па ќе видиш што ти зборам. Порано немало технологија ама имало труд а денес има пари и технологија ама немаат труд, така да за мене тие приказни не оставаат впечаток иако сум голем љубител на приказните и ги гледам.
 
H

Harry Callahan

Гостин
Не заебавај! Ги следам приказните, како на МТВ така и на Сител и Канал 5. Врска немаат. Се се прави некако вештачки, ништо нема квалитетно у тоа. Погледни од старите приказни па ќе видиш што ти зборам. Порано немало технологија ама имало труд а денес има пари и технологија ама немаат труд, така да за мене тие приказни не оставаат впечаток иако сум голем љубител на приказните и ги гледам.
Приказните се безвезе новите што се снимаат . Најлоши се оние што одат на Канал 5 тие немаат врска со животот . Посебно ми беше смешно на Канал 5 имаше приказна и две актерки мајка и ќерка и во приказната ставиле ќерка да биде актерката која е доста постара во вистински живот од актерката која пак ја ставиле да биде мајка иако таа е пак многу помлада во вистински живот . Сите нови приказни што се снимаат се со низок квалитет но дефинитивно оние на Канал 5 се најлоши и глумците во тие приказни се промашен случај .
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.922
Поени од реакции
4.370
Не заебавај! Ги следам приказните, како на МТВ така и на Сител и Канал 5. Врска немаат. Се се прави некако вештачки, ништо нема квалитетно у тоа. Погледни од старите приказни па ќе видиш што ти зборам. Порано немало технологија ама имало труд а денес има пари и технологија ама немаат труд, така да за мене тие приказни не оставаат впечаток иако сум голем љубител на приказните и ги гледам.
Види сеа, тоа е веќе вкус. Реков мене ми се допадна таа приказна. Интересно беше изведена, а и секако не можат да бидат на тоа ниво како старите, ама сепак достигнале едно, според мене, задоволително ниво.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Прашањето е како може и по 20 години сеуште да се задоволуваме со народни приказни како единствена наша продукција.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.010
Поени од реакции
7.721
Прашањето е како може и по 20 години сеуште да се задоволуваме со народни приказни како единствена наша продукција.
Да, ова е тоа. Како можи секоја потрошена пара на домашна продукција на секоја ебена фирма што може да се нарече телевизија во Македонија е за бедни народни приказни. Најнекретивно нешто и не знам што на народот му е ова интересно кога исто па исто се врти, приказ на мизеријата на Македончето со вековите.
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
607
Поени од реакции
491
Цело време во темава се прави муабет за сликата..
Па нема ли некој маубет за програмската шема да се каже, што даваат, што не даваат, што планираат..
Нема проблем, еве кажи кој дел од програмата најмногу ти се допаѓа или не ти се допаѓа па за тоа ќе збориме.
Еве на пример, пред некој ден најавија дека во една од нивните емисии ќе анализираат зошто Ким Кардашијан е позната!
[DOUBLEPOST=1422796243][/DOUBLEPOST]
Јас имам да кажам една пофалба за новите приказни. Денеска после незнам, можеби повеќе од година време закачив приказна на МТВ, останав онака без зборови :). Ме потсетија на „Во Светот на Бајките“. Баш ист концепт и начин на приказ. Мене ми се допадна скроз на скроз.
“Македонски народни приказни“ е едно, а во “Светот на бајките“ е нешто друго!
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
607
Поени од реакции
491
А што реков јас?
Епа дека си се закачил на приказна на МТВ. Значи дека си гледал Македонски приказни, а не Во светот на бајките. Тие две емисии имаат различен концепт!
Не е важно, на погрешни лекови сум деновиве.
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.922
Поени од реакции
4.370
Епа дека си се закачил на приказна на МТВ. Значи дека си гледал Македонски приказни, а не Во светот на бајките. Тие две емисии имаат различен концепт!
Не е важно, на погрешни лекови сум деновиве.
Види бе друже, јас пишав МЕ ПОТСЕТИЈА(!), не реков дека се исти. И ги разбирам концептите, освен ако не почнале нови епизоди од Светот на Бајките да снимаат.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Чек, нели снимаа македонска серија некоја? Знам и актери имаше одбрани и све...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom