Барам / Имам потреба од...

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.689
Поени од реакции
6.591
Здраво..работам за една реномирана Американска компанија,каде работиме стотина илјади од целиот свет....заработката е добра само треба да имате основно познавање на англискиот јазик и да издвојувате малку од своето време...повеќе информации на мојот блог...ве очекувам !!!
http://netmarketing365.blogspot.com/
Ајде сега во 2-3 реченици да кажеш точно во што се состои работата конкретно со пример.
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
И јас би сакал да каже повеќе, вака само ко спам делува
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Ајде сега во 2-3 реченици да кажеш точно во што се состои работата конкретно со пример.
Пирамидална "get rich quick" шема + Ограничен афилиејт маркетинг = SFI

Работам за една реномирана Американска компанија,каде работиме стотина илјади од целиот свет
Абе Кире бе... "реномирана".:pos:
 
Член од
6 ноември 2008
Мислења
1.115
Поени од реакции
1.370
Дали можеби знаете каде можам да најдам информации за одредена дејност (пример: винарство) од типот списанија, веб страни, винарии, саеми, увозници. Дали знаете дали постојат база на податоци достапни на интернет, било странски или македонски?
Фала многу однапред.
 
Член од
3 јули 2010
Мислења
1.230
Поени од реакции
1.863
Ај и овде да ставам:

Ми треба некоја фирма/фриленсер што може да го сработи следново:

1. Дизајн на неколку Cover-и на извештаји.
2. Дизајн на Leaflet и брошура.
3. Дизајн на 8 банери
4. Дизајн на неколку images што би се користеле на социјалните медиуми.
5. Visual identity за извештаји и документи.

Ако мислите дека можете да го сработите ова или доколку познавате некој што би можел да го сработи, слободно препорачајте во ПП. Во ПП пратете и ваша цена за работата како и ваше портфолио. Компании се исто така добредојдени.
 

bogev4eboy

Хејтер
Член од
6 март 2011
Мислења
382
Поени од реакции
180
Дали можеби знаете каде можам да најдам информации за одредена дејност (пример: винарство) од типот списанија, веб страни, винарии, саеми, увозници. Дали знаете дали постојат база на податоци достапни на интернет, било странски или македонски?
Фала многу однапред.
Повели ...
 
Член од
21 април 2009
Мислења
32
Поени од реакции
1
Здраво до сите ,
Барам некој кои има разбирање од SEO - local SEO .
Се работи за 2 страни кои меѓусебно се поврзани и со контент и со линкови . Едната е изработена на платформа WordPress другата на HTML.

Доколку има заинтересирани ве молам контактирајте ме по порака за подетални информации.

Поздрав
 
Член од
23 април 2011
Мислења
135
Поени од реакции
246
Купувам веб страни со над 5000 уникатни посети дневно. Не е битно дали е Македонски или Англиски сајт. Мора да има уникатна содржина и Google Analytics од последните 3 месеци. Праќајте информации во пп[DOUBLEPOST=1422154483][/DOUBLEPOST]Исто така барам озбилен веб дизајнер кој има одлично искуство со wordpress и woocommerce. Се бара солидно познавање на html, java, php, css, photoshop или illustrator. Мора да има изработено минимум 10 проекти досега. Part time со можност да премине во Full time ангажман. За повеќе информации контакт во пп
 
Последно уредено:

S_OliveR

S_OliveR ®
Член од
12 април 2011
Мислења
3
Поени од реакции
0
Барам некој што се разбира добро во WordPress за едитирање на темплејт.
Секој заинтересиран нека ми пиши порака.
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Имам потреба од искусен веб програмер со одличнo искуство и познавања на WordPress за Part time односно ќе биде вклучен во 1 проект а доколку задоволи се отвара можност за понатамошни соработувања. Сите што се пронаоѓаат во оваа објава нека ме контактираат итно по пп или на емаил petar@procorp.mk ... Секако следува атрактивен паричен надоместок за мајсторот :)
 
Последно уредено:

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Имам потреба од човек што се разбира во интернет страници за да ми каже колку вреди еден веб сајт, според негово мислење.
Линкот ќе му го пратам по порака.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
72
Поени од реакции
12
Имам потреба од човек што се разбира во интернет страници за да ми каже колку вреди еден веб сајт, според негово мислење.
Линкот ќе му го пратам по порака.
Dokolku se raboti za sajt na angliski mozam da pomognam. Prati mi link.
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
Потребен ми е човек што добро го разбира Wordpress-от со тоа што би го кусот томизирал темплејтот. Имам купено темплејт на (CouponXL). Потребно е да се едитира истиот со тоа што треба да се доаде опција quantity(колку ваучери да купа наеднаш).

Засега може само 1 и истиот се прикажува во My Account -> My Purchases.

Сите што би се нафатиле да го едитират нека ме контактираат за цената во приватна порака.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom