НБА сезона 2014-2015

The Finals:


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
G

garthok

Гостин
Полека паѓа формата на кралот , ја несфаќам што толку го прават најјак играч моментално во НБА...според мене и Дурант , Ентони се малце подобри играчи од него а наручито Дурант...Леброн нема никаква елеганција у играњето се е некако на сила , а таа сила ке опадне за 2-3 години.
Кармело не е лидер не може да носи тим на грб, му треба помош од бар 2,3 солидни играчи (не знам со кој очекуваше Фил да го игра триаголникот). Атлетски изгледа моќен но говорот на телото му е никакво, често промашува скок шутеви поготово у клач ситуации. У денвер ми беше ок али со тек на време ми стана онака... meh. Најпреценетиот играч
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.588
Поени од реакции
10.227
А првите 3 меча кога Џеј Ар имаше 1-100 погодени шута, тогаш не ти беше флоп? А бе дете, дете, не се научи дека 5 добри натпревари не го прават играч добар, како што ни 5 лоши партии не го прават играч лош. А инаку за Леброн во право е Петро, падната му е формата, вчера на онолку доминантна партија на Кавси, Леброн имаше 6 или 7 загубени топки, некни имаше 9.

И гледам вчера си ме изигнорирал, па еве пак да ти пишам, уште еднаш ако постираш слика која има за цел да провоцира, ќе добиеш казнени.
ЏР Смит откако дојде во Кливленд има 0, 27, 4, 29, 14, 8, 20... 39 од 89 шут од поле.. Кливленд ги доби ЏР Смит И Шамперт за Вејтерс.. Значи општо како играч да збораме тој е флоп да. Ама во овај трејд не излезе флоп воопшто. Кливленд знат шо добиват со него, спот-ап шутер и за сега добро си ја врши работата и не гледам зошто не би било така до крај на сезона.. Исто и за Мозгов. Луѓето го памтат по куцањето на Блејк иако се работи за ОК центар. Значи то му треба на Кливленд моментално. ОК играчи шо си ја знат задачата. Без разлика дали во кариерата биле флопови или не.

За флопови ако збораме веќе, Кевин Лав ти е флоп, и мило ми е шо конечно то го сфатија сите. Овај играч ти е дефиниција за 'empty stats'.



Сликите шо ги постирам не ми се од провоцирачки карактер, сеа ти ако ја сфати така твоја работа, или си фан на Булси или имаш тапа смисла за хумор. Или можеби двете. Незнам шо да ти речам? Да ти се извинам Булси шо се слаби? :icon_lol:
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
ЏР Смит откако дојде во Кливленд има 0, 27, 4, 29, 14, 8, 20... 39 од 89 шут од поле.. Кливленд ги доби ЏР Смит И Шамперт за Вејтерс.. Значи општо како играч да збораме тој е флоп да. Ама во овај трејд не излезе флоп воопшто. Кливленд знат шо добиват со него, спот-ап шутер и за сега добро си ја врши работата и не гледам зошто не би било така до крај на сезона.. Исто и за Мозгов. Луѓето го памтат по куцањето на Блејк иако се работи за ОК центар. Значи то му треба на Кливленд моментално. ОК играчи шо си ја знат задачата. Без разлика дали во кариерата биле флопови или не.

За флопови ако збораме веќе, Кевин Лав ти е флоп, и мило ми е шо конечно то го сфатија сите. Овај играч ти е дефиниција за 'empty stats'.



Сликите шо ги постирам не ми се од провоцирачки карактер, сеа ти ако ја сфати така твоја работа, или си фан на Булси или имаш тапа смисла за хумор. Или можеби двете. Незнам шо да ти речам? Да ти се извинам Булси шо се слаби? :icon_lol:

Прво: Јас никаде не реков дека ниту Смит, а посебно не Мозгов дека е флоп. Посебно за вториов велам дека е одличен трејд. Сакам да ти кажам дека не треба да брзаш со заклучоци за Џеј Ар, пошто како што и самиот гледаш игра топло-ладно натпревари, а дали ќе биде флоп или не, времето ќе покаже. За мене одлично Кливленд настапија во маркетот минатиов месец.

Околу сликите...фан на Булси сум, ама нема врска тоа, туку директно провоцираш после завршување на натпревар. А дали имам тапа смисла за хумор, можиш да ме тестираш наредниов период. :D
И нема потреба да ми се извинуваш за Булси, пошто има е некој кој се многу послаби од нив во досегашниов дел на сезоната (мала помош, скор имаат 22-20).
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Мене ќе ми ги праќа по пп сликите ја ќе ги постирам :D
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Одвај чекам на Атланта - ГСВ. Тогаш ќе се види колку и дали навистина е Атланта добра годинава.

Пред тој натпревар има 8 други. Според досегашната игра би требало Атланта да помине лесно со Индиана, Оклахома, Минесота, Бруклин, Портланд (хмм), Филаделфија и Вашинтон дома, и Њу Орлеанс во гости
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Ааа толку лесно не верувам да помине, 2 порази очекувам од овие тука, ама ќе видиме.
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Ова го трубам цело време. Добро е што америте го увидоа.
Ги имам гледано 90% од натпреварите на Атланта сезонава и ако го пратиш движењето на Перо (не дека не прави грешки) ќе сфатиш колку е значајна неговата одбрана и колку добро ги развлекува играчите во напад.
 
G

garthok

Гостин
Ник Стаускас го пратија во д лигата во Рено Бигхорнс со цел да ја врати самодовербата и зголеми процентот на реализација, моментално има лоша сезона 33.3% од поле и 27.2% за три. Со оглед на тоа што Кингси пак си возат по старо и ги очекува long road trip ова е и добро решение за малце да се активира пошто задњи 2 утакмици не играше воопшто (коуч десижн). На негово место се враќа Сешнс или Мекалум, сеедно како и да е. И двајцата се за под земја.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom