Homeland

Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Хм, не им требаше вакво финале. Да се надеваме на добра приказна во 5 сезона, со нешто што е актуелно - ИД, Сирија, Ирак, и
да не дозволат и Квин да ја напушти серијава, ќе биде ептен глупо.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Ептен си ги кренаа стандардите последниве 2-3 епизоди, не очекував бомбастично финале и некои клифхенгери, ама овака трагично па исто не го очекував...
Ај ќе видиме каде ќе тераат наредна сезона, оваа има 7/10, ептен ја зезнаа со финалево работава.
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Подобро минатата епизода да беше финале на сезоната, а оваа да беше прва на другата сезона.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Подобро минатата епизода да беше финале на сезоната, а оваа да беше прва на другата сезона.
Ova se mislam da go napraam. Uste ne mi e gledana poslednata epizoda. Poslednata sezona cela naednas i sednav.
Najverojatno i slednata ke ja cekam cela, pa da pocnam so finaleto togas, da mi bide onaka... da si zadrzam slikata za 4ta sezona bolja. :D
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
529
Поени од реакции
275
Да изнесам поинакво мислење, навистина очекувањата на сите па и на мене беа големи, имаше мало разочарување од темпото на поселдната епизода, но не би рекол дека е потполно фиаско. Подобро вака отколку Брус Вилис завршетокДоста психолошки моменти, ова е одлична подготовка на следната сезона. . Со нетрпение ја очекувам. Ова е една од најреланите серии од американско производство
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Што беше психолошки,мене ми беше повеќе од очај. Вметнаа лик од нигде никаде (мајката) и со неа утепаа пола епизода. Ситуацијата со Квин мене ни најмалку не ме изненади. Филер епизода за финале. Не благодарам
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Ни имаше некој завршеток на некоја приказна од оваа сезона, ни па некој момент за да си даваш еден куп претпоставки за наредната сезона (Освен може делот со Квин). Се друго беше онака ЦИА ќе си соработува едноставно со Хакани, Кери е изненадена од тоа, али у глобала тоа е тоа. Што знам бар да завршеше епизодата со тоа како некои терорости го држат Квин заробен и имаат некои барања. На овој начин повеќе личеше како завршеток на сезона на некоја љубовна драма, и отиде љубениот во војна а не стигна да му каже дека го сака. :)
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Финалево, мех :unsure:.
Џабе цела сезона партали кога крајот не го краси делото. Како да остана финалево недокажано, незавршено, шо знам...
Кога почнува новата сезона? :)
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Крајов што беше очај дефинитивно беше али само мене ли ми е језиво детево на Кери?
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
Леле почнав да ја гледам серијава до 2 сезона 12 епизода, абе оваа Дајна неможам да ја трпам да е до мене ке и ја искубам косана, како ми збори и се понаша одвратно ми се одледува серијава...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom