Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.689
Поени од реакции
6.592
А така е тоа @Fringe јас од Прилеп ќе се закренам Скопје за гуми :rolleyes: али во секој случај фала за предлогот. А тоа со акциите 3+1 ништо чудно да важи и за гумиве како што важи за производите во маркет. Или се при крај со рокот или пак се одамна произведени, па за да не им стојат...во секој случај нешто има, НИКОЈ АМА НИКОЈ не дава муфте, тоа треба да ни е јасно. Се е тоа пресметано во цената.
 
Член од
21 декември 2011
Мислења
568
Поени од реакции
294
некој да го прокоментир кантичево, вреди ли за 1300е, може ли од сликите да се види дали му фали нешто, ке тера ли уште 3-4 год, колку би трошело плин, колку би коштал сервис. пс: Прашувам за пријател лаик како мене со ограничен буџет.
http://reklama5.mk/AdDetails?ad=1401283
од опрема од тоа што пишуваше има :
-al bandasi
-kozen enterier
-dvozonska klima
-nov akomulator
-plinski ured
-radio blaupunkt
-fabricki zvucnici
-el stakla
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
А така е тоа @Fringe јас од Прилеп ќе се закренам Скопје за гуми :rolleyes: али во секој случај фала за предлогот. А тоа со акциите 3+1 ништо чудно да важи и за гумиве како што важи за производите во маркет. Или се при крај со рокот или пак се одамна произведени, па за да не им стојат...во секој случај нешто има, НИКОЈ АМА НИКОЈ не дава муфте, тоа треба да ни е јасно. Се е тоа пресметано во цената.
Мислам и по карго ги праќаат..[DOUBLEPOST=1416315232][/DOUBLEPOST]
некој да го прокоментир кантичево, вреди ли за 1300е, може ли од сликите да се види дали му фали нешто, ке тера ли уште 3-4 год, колку би трошело плин, колку би коштал сервис. пс: Прашувам за пријател лаик како мене со ограничен буџет.
http://reklama5.mk/AdDetails?ad=1401283
од опрема од тоа што пишуваше има :
-al bandasi
-kozen enterier
-dvozonska klima
-nov akomulator
-plinski ured
-radio blaupunkt
-fabricki zvucnici
-el stakla
Вреди..Али спремај си уште 200 евра да го призакрпиш..
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Летни гуми + ланци може да возиш мислам.
Тоа само во скопје каде што живееме според регистрација ,а надвор од скопје на пример во Штип ќе мора зимски гуми и ланци ?!


Sent from my iPad 3 using Tapatalk
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
А така е тоа @Fringe јас од Прилеп ќе се закренам Скопје за гуми :rolleyes: али во секој случај фала за предлогот. А тоа со акциите 3+1 ништо чудно да важи и за гумиве како што важи за производите во маркет. Или се при крај со рокот или пак се одамна произведени, па за да не им стојат...во секој случај нешто има, НИКОЈ АМА НИКОЈ не дава муфте, тоа треба да ни е јасно. Се е тоа пресметано во цената.
Не него сватиле дека со помала заработка побрзо се троши робата почесто се носи нова и се прави поголем обрт на пари
А кој знае да ги чита гумите ќе знае дали се тазе производство
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
А така е тоа @Fringe јас од Прилеп ќе се закренам Скопје за гуми :rolleyes: али во секој случај фала за предлогот. А тоа со акциите 3+1 ништо чудно да важи и за гумиве како што важи за производите во маркет. Или се при крај со рокот или пак се одамна произведени, па за да не им стојат...во секој случај нешто има, НИКОЈ АМА НИКОЈ не дава муфте, тоа треба да ни е јасно. Се е тоа пресметано во цената.
Друже секаде се јавував и горе доле се исти цените со 100-300 денари разлика од гума ист бренд/димензија
некои нудат едни брендови, други други ... и кај сите е политиката 3+1 односно 25% попуст
така да и ќе си провериш производња ама имаат и голем обрт периодов така да не верувам дека се стари во големиве продажни места, туку едноставно така дојде периодов да има попусти
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Debica добри се?
И јас ги возам Дебика Престо..Ги купив летото во 2012,сум извозел некои 30.000 км..Еднаш ми пролизгаа само,оти не држев размак со тој пред мене,и морав нагло да кочам на дожд..Ги платив 3000 денари од гума со монтажа,балансирање,вентили..Оценка од 1 до 10 им давам 7..На следното менување одам на Тигар..
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
264
Поени од реакции
72
Некаде низ Скопјево, па и низ државава да се продаваат кровни носачи, кровни куфери, али second hand?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom