Денешните мажи...

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Чудна работа е ова... денешните мажи вакви такви онакви.... да, се и свашта рани жито битола. Не велам не.

Мада пред да ја побарате кривицата за моменталната ситуација во другите погледнете се во огледало и да се запрашајте се зошто цело време ви се лепат муви? А вие ко да очекувате пеперутка... Идиотизам е да го прајш истиот експеримент со истите параметри по 100-ти пат и да очекуваш различни резултати.
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.203
Ништо јагодче, од тебе женско не бидува. Ни коли те интересираат, ни куќи, ни дали е арен во кревет, ......... чудно женско си :pos: ....................... плетење те интересира? ;)

Ако ти би бил женско :LOL: и би се сретнал со него, се кладам дека има за 2 сек или во лез да се преобратиш или во целибат да западниш....
Јас пошшо нејќум женски, се одлучив за целибат....
Бог да чува, уште да прашвев... :eek::eek::eek:[DOUBLEPOST=1409664543][/DOUBLEPOST]
сочуство за колегата,кога не знае да разликува обична девојка од спонзоруша.........али ете влегува во темата “Денешните мажи“ дефинитивно,па ако се јават некои заинтересирани кандидатки можеш да им го препорачаш по ПП
Слободно, баш во таква категорија спаѓа типот, сигурно само спонзоруши му се лепеле, и сега со истите финти мене.
 
Член од
31 јули 2014
Мислења
321
Поени од реакции
314
А висиш и се лепиш по ФБ? :D



То уз муабет помеѓу куќите го спомна можда 3-4 пати, ми вика еее Зорка имаше една (од многуте негови зорки - претпоставувам имагинарни) ми рече леле како тебе досега никој не ме е***.... е јас да не знам дали да се смејам, дали да плачам :eek::eek::eek:, се преколнував милион пати во себе Јагодо мори, кој ѓавол те тераше со ебачот зоркин да излезиш! Трауми за цел живот добив, остајсе....:facepalm::facepalm::facepalm:[DOUBLEPOST=1409657755][/DOUBLEPOST]



Е кај има ваков прототип да се пријавам јас? :D
Чистам, перам, готвам поволно :D
Па не толку, и селфи не првам, да ти го дадам по ПП фб -то мое :p
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Нешто со свеживе примери сум денес...

Упознавам еден тип, и ајде си викам да видам шо чоек е! Башка колега од работа, ми се виде интересен, зш секојпат трескаше зелени, на цела работа што ја имаше, со неговите зелени се поминвеше некако побрзо! И сега се договараме да се чекаме, и ми вика, таму и таму, ќе дојдам со МОЕТО СРЕБРЕНО БББЕЕЕММВВЕЕ, значи еве баш вака го нагласи, и ајде јас не придадов некое значење, си помислив нешо голтнал во меѓувреме. И иде тој, ме собира, и започнува трагикомедијата. Почна да шопа до максимум, Цеца, и остала багра музичка турбофолкерска, и му викам де, намали, крв ми потече од ушите. И почна да пее, да се се занесува нешто љубави, дрн мрн, мене па мрак пред очи. И ајде стигнавме што стигнавме в град, застана и ме прашува дали ми се свиѓа неговото Бееемвее (2 пат) и почна да објаснува дека имал он уште едно Ауди, и дека ги возел секое за различна прилика.
И така одиме во град, и на едно полуцркнато фонтанче, ми вика ајде сликај ме со новиов Галакси незнам кој, ај го сликав, одма на ФБ се залепи, видете ме кај сум. Мене дупли мрак ми падна пред очи. И седнавме на коктел, и таму се залепи на ѕид, и се отвори типот, имал он, куќа ваму, куќа таму, имот, две коли, во странство незнам што, бил искрен, 2 пати разведен :eek:, со едно дете , дека ќе ме женел :eek:...и да не должам, приказната заврши со една гооооолема корпа...

Сега сакам да прашам, па добро бе машки знајте вие нешто со други квалитети да се истакните или само тоа е, каква кола имам, телефон, висам по кладилници, сакам Цеца,знајте нешто друго освен да се лепите на фб??? Дури така прајте, на тие понуди со коли, телефони и имоти, само такви Дајпариженски ќе ви се лепат, после ќе липате по форуми. Ебаго
на форум нема вакви момци, они користат само фејсбук. Овдека сме све фини момци женски снова.
 
Член од
25 јули 2013
Мислења
118
Поени од реакции
97
Нешто со свеживе примери сум денес...

Упознавам еден тип, и ајде си викам да видам шо чоек е! Башка колега од работа, ми се виде интересен, зш секојпат трескаше зелени, на цела работа што ја имаше, со неговите зелени се поминвеше некако побрзо! И сега се договараме да се чекаме, и ми вика, таму и таму, ќе дојдам со МОЕТО СРЕБРЕНО БББЕЕЕММВВЕЕ, значи еве баш вака го нагласи, и ајде јас не придадов некое значење, си помислив нешо голтнал во меѓувреме. И иде тој, ме собира, и започнува трагикомедијата. Почна да шопа до максимум, Цеца, и остала багра музичка турбофолкерска, и му викам де, намали, крв ми потече од ушите. И почна да пее, да се се занесува нешто љубави, дрн мрн, мене па мрак пред очи. И ајде стигнавме што стигнавме в град, застана и ме прашува дали ми се свиѓа неговото Бееемвее (2 пат) и почна да објаснува дека имал он уште едно Ауди, и дека ги возел секое за различна прилика.
И така одиме во град, и на едно полуцркнато фонтанче, ми вика ајде сликај ме со новиов Галакси незнам кој, ај го сликав, одма на ФБ се залепи, видете ме кај сум. Мене дупли мрак ми падна пред очи. И седнавме на коктел, и таму се залепи на ѕид, и се отвори типот, имал он, куќа ваму, куќа таму, имот, две коли, во странство незнам што, бил искрен, 2 пати разведен :eek:, со едно дете , дека ќе ме женел :eek:...и да не должам, приказната заврши со една гооооолема корпа...

Сега сакам да прашам, па добро бе машки знајте вие нешто со други квалитети да се истакните или само тоа е, каква кола имам, телефон, висам по кладилници, сакам Цеца,знајте нешто друго освен да се лепите на фб??? Дури така прајте, на тие понуди со коли, телефони и имоти, само такви Дајпариженски ќе ви се лепат, после ќе липате по форуми. Ебаго
убаво ти кажа Vespertine овде нема такви снобови што незнаат да склопат две реченици
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
579
Поени од реакции
698
Е кај има ваков прототип да се пријавам јас? :D
Чистам, перам, готвам поволно :D
Ти многу многу не се пријавувај, да не ти улета некој со златно БЕЕЕМВЕ овојпат, па после да се чудиш што те снашло :pos:
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.203
Ти многу многу не се пријавувај, да не ти улета некој со златно БЕЕЕМВЕ овојпат, па после да се чудиш што те снашло :pos:

Мојот љубовен живот, во наредните 3-4 години! Ми треба време психично да се опоравам! :LOL: Е, мои денешни мажи....:icon_lol:

 
Член од
22 февруари 2014
Мислења
188
Поени од реакции
123

porano princot na princezata i probuval stakleni kondurcinja,segasniot princ na princezata i probuva lajnarki....razlikata poveke od ocigledna:(
 
Последно уредено:
Член од
14 февруари 2013
Мислења
579
Поени од реакции
698
Мојот љубовен живот, во наредните 3-4 години! Ми треба време психично да се опоравам! :LOL: Е, мои денешни мажи....:icon_lol:

Сега барем има човек што да касне во тешки моменти ако ништо друго :icon_lol:
 

perez9

расипано јајце
Член од
30 декември 2013
Мислења
1.041
Поени од реакции
990
досадни се, ко муви се досадни, и да му пружиш шанса да бида со тебе, фино зна да ја упропаста:sick:
 
Член од
19 февруари 2014
Мислења
64
Поени од реакции
20
досадни се, ко муви се досадни, и да му пружиш шанса да бида со тебе, фино зна да ја упропаста:sick:
ama ic ne si vo pravo, toa vazi za vas zenskite, em se zalite nema maski koj da vi prijde em se dizete visoko sto koj znae koj ste
 

Kajgana Shop

На врв Bottom