Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
2.391
Епа честито нов играч, искрено се надевам дека ќе има нов почеток кај вас и ќе успее бар малце да си ја врати формата од најдобрите денови, а верувам дека има простор за такво нешто :)
фала .. ќе ви го вратиме за 2 години, ако не чини. Ама ко за без пари арен е засега. :)
Уште то малото да ви го земиме, па ќе бидиме начисто, оти со торес само вас услуга ви прајме :icon_mrgr:
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
фала .. ќе ви го вратиме за 2 години, ако не чини. Ама ко за без пари арен е засега. :)
Уште то малото да ви го земиме, па ќе бидиме начисто, оти со торес само вас услуга ви прајме :icon_mrgr:
За две години ќе му истече договорот со нас :icon_lol:
Ќе видиме со Ван Гинкел што ќе се случи до понеделник.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Со 2 раце потпишувам за Биабијани штом Закардо е вклучен во тој трансфер.
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
2.391
За две години ќе му истече договорот со нас :icon_lol:
Ќе видиме со Ван Гинкел што ќе се случи до понеделник.
ах че го продај Галијани за 2 години ко така, ич не му ја мисли тој...
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.441
Поени од реакции
5.396
Ќе гризаат Торес и Пацини за место у тимот :icon_lol:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Со 2 раце потпишувам за Биабијани штом Закардо е вклучен во тој трансфер.
Сигурно ќе треба доплата за ова нема шанса така Парма да го даде, доста подобра опција е Тарабата а и гледам има шпекулации денес за него демек го контактирале а и он сака да дојде.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.441
Поени од реакции
5.396
Сигурно ќе треба доплата за ова нема шанса така Парма да го даде, доста подобра опција е Тарабата а и гледам има шпекулации денес за него демек го контактирале а и он сака да дојде.
И ја сум за Тарабт, има потези и знае да напрае разлика на терен, ќе ни се најде и тоа како a и за тие паре сигурно нема подобар да најдат!
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Галијани му рекол на Берлускони:
- Абе газда, лани 8 завршивме, дај некое евро да се засилиме, ја манчестер шо прат 200 миљони дадоја...

и овај му рекол:
- Абе магаре едно, не те личи за годините така да ми збораш... да дојсиш 6-7 засилувања за 0 денари во при-пејд и кусур да ми вратиш..

и ете стварно така напрај, досега зеде околу 25 миљони од продавање, а потроши 3,8 за Рами. Казнети сме ние за Милан шо навиваме ама ај... можда ќе дојдат некој поарни времиња.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
И ја сум за Тарабт, има потези и знае да напрае разлика на терен, ќе ни се најде и тоа како a и за тие паре сигурно нема подобар да најдат!
Тарабт и нека лупнат пари на еден CM ама џабе збориме.

Баш сеа читам дека пак на позајмица би дошол Тарабт.
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.031
Поени од реакции
635
Agazzi - 0€
Alex - 0€
Menez - 0€
Armero - 0€
Diego Lopez - 0€
Fernando Torres - 0€

Глупаво ке биде ова споредба , но ако овие транфери би ги направил Фиорентина , Наполи или Лацио веднаш би ги ставил во конкуренција за шампионска титула , знам дека овие играчи не прават разлика но со некој добар играч од среден ред и Черчи /Тарабт сепак би имал добар тим
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Сеа Берлускони има 30 милиони евра за трансфер на коса на себе и малце на Галијани. Ништо нема да купат значи, позајмица можеби ќе направат уште една без везе и толку.
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
867
Поени од реакции
258
Lestienne will join Genoa in a free loan deal. Ronaldo na Martina :D

Milan could still try to sign Biabiany, and Zaccardo could be included in the deal.
ќе си го џапне интер мојот роналдо а ние ќе завршиме со оној братот со фаца на црн франкенштајн бре.. не изиграа комшиите за сите пари, секоја им чест (y)[DOUBLEPOST=1409353015][/DOUBLEPOST]
The SPORT Bible
пред 1 час ·
BREAKING: Fernando Torres’ transfer to AC Milan has been delayed after he missed his flight.
е многу се интересни луѓе англичаниве бе.. браво :D еднаш го фалат после го плукаат.. така и со балотели беше кога си отиде од сити ама сега им е бог нормално.. боже свашта :rolleyes:
 
Последно уредено:
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.470
Поени од реакции
4.623
Чим Љоренте црепот се снајде у лигава, оти да не и Торес, во секој поглед е по квалитетен од него. Али ќе видиме психата му е на 0. Се надевам ќе распали. 10+ барем очекуам во Серие А
 

Kajgana Shop

На врв Bottom