One Оператор - Генерална Дискусија

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Можеби е глупаво прашање ама ме интересира да не знае некој дали во Лутраки, Грција има покривање на One GSM мрежа?
 
Член од
27 мај 2012
Мислења
186
Поени од реакции
112
Катастрофа се!!!!
Пред месец дена земав телефон на постпејд LG L90 и месечната претплата ми изнесува 1,098 денари во кои беа вклучени 500 мин кон другите мрежи, 3ГБ интернет, неограничени минути кон ОНЕ. За овој месец имам само пратено три пораки за проверка на интернет кои се наплаќаат по 6 ден.
Денеска ми дојде порака од нив за да ме известат дека фактурата изнесува 2755 денари, а таа фактура уште не ми е дојдена и сакам да видам од каде се тие 2,755 денари кога нели бесплатни мин. и интернет има.
Дали некој има/имал некоја ваква слична ситуација како мојава?
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
641
Поени од реакции
510
Катастрофа се!!!!
Пред месец дена земав телефон на постпејд LG L90 и месечната претплата ми изнесува 1,098 денари во кои беа вклучени 500 мин кон другите мрежи, 3ГБ интернет, неограничени минути кон ОНЕ. За овој месец имам само пратено три пораки за проверка на интернет кои се наплаќаат по 6 ден.
Денеска ми дојде порака од нив за да ме известат дека фактурата изнесува 2755 денари, а таа фактура уште не ми е дојдена и сакам да видам од каде се тие 2,755 денари кога нели бесплатни мин. и интернет има.
Дали некој има/имал некоја ваква слична ситуација како мојава?
Дали ова ти е прва фактура која ти стигнува? Зошто, првиот месец кога ќе склучиш договор, повиците/смс/МБ ти ги рачунаат пропорционално. Пример, си склучил договор на 15ти во месецот, до крај на месец имаш уште 15 дена, и фактички за трошење 15/30 од претплатата т.е. пола, значи наместо 3 ГБ имаш 1,5 ГБ и доколку ги надминиш си плаќаш редовна цена, и претплатата би ти долшла на пола. А ако веќе е втор месец т.е. втора фактура, тогаш поднеси приговор
 
Член од
21 октомври 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
2.544
Катастрофа се!!!!
Пред месец дена земав телефон на постпејд LG L90 и месечната претплата ми изнесува 1,098 денари во кои беа вклучени 500 мин кон другите мрежи, 3ГБ интернет, неограничени минути кон ОНЕ. За овој месец имам само пратено три пораки за проверка на интернет кои се наплаќаат по 6 ден.
Денеска ми дојде порака од нив за да ме известат дека фактурата изнесува 2755 денари, а таа фактура уште не ми е дојдена и сакам да видам од каде се тие 2,755 денари кога нели бесплатни мин. и интернет има.
Дали некој има/имал некоја ваква слична ситуација како мојава?
На првата фактура ќе ти дојдат и две претплати. Оне наплаќа претплата однапред, така да ќе ти дојде за тековниот и следниот месец.
Отвори си сметка на мој оне, бесплатно е и во секој момент ќе имаш увид во направениот сообраќај, а кога ќе заврши месецот увид во фактурата и во деталната сметка.
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Се префрлав од вип на Оне, со истиот број нели овај де :) Е сеа, од вип ми пуштија фактура од 250 денари за префрлање. Тие пари би требало да ми ги вратат од Оне, не? Зошто тогаш на фактурата што ми стигна си вика најнормално 599 ден (колку што ми е претплатата)? За јуни, не ми стигна фактура, а префрлањето беше извршено на 26ти јуни. Некоја идеја шо и како?

Не дека се многу пари, ич не жалам за префрлањето, ама, ако е редот да не се плаќа, ондак да не заебаваат :)
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.287
Поени од реакции
4.689
Се префрлав од вип на Оне, со истиот број нели овај де :) Е сеа, од вип ми пуштија фактура од 250 денари за префрлање. Тие пари би требало да ми ги вратат од Оне, не? Зошто тогаш на фактурата што ми стигна си вика најнормално 599 ден (колку што ми е претплатата)? За јуни, не ми стигна фактура, а префрлањето беше извршено на 26ти јуни. Некоја идеја шо и како?

Не дека се многу пари, ич не жалам за префрлањето, ама, ако е редот да не се плаќа, ондак да не заебаваат :)
и јас се префрлав исто како тебе, колку што се секавам си платив и не ми вратија тоа беше во април годинава. баш барав по страната нивна дали вракаат никаде не најдов такво нешто
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.872
Се префрлав од вип на Оне, со истиот број нели овај де :) Е сеа, од вип ми пуштија фактура од 250 денари за префрлање. Тие пари би требало да ми ги вратат од Оне, не? Зошто тогаш на фактурата што ми стигна си вика најнормално 599 ден (колку што ми е претплатата)? За јуни, не ми стигна фактура, а префрлањето беше извршено на 26ти јуни. Некоја идеја шо и како?

Не дека се многу пари, ич не жалам за префрлањето, ама, ако е редот да не се плаќа, ондак да не заебаваат :)
Се враќа во првата факура. Во твојот случај за јуни што не си добил. Ако износот ти бил во минус на фактурата треба да појдеш до продажно место да ти го средат да ти минусира од некој нареден долг.
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Фала ви, ќе поминам да ги прашам :) Тие 250 секако ми се вратија со тоа што не продолжив со Вип :) Сообраќајов што сум го направил во јули, ако продолжев со вип, барем 1500 ќе платев :icon_lol:
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Дечки само Вип ги враќаат парите ако мигрираш кај нив, другите не, барем така беше пред извесен период
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
Катастрофа се!!!!
Пред месец дена земав телефон на постпејд LG L90 и месечната претплата ми изнесува 1,098 денари во кои беа вклучени 500 мин кон другите мрежи, 3ГБ интернет, неограничени минути кон ОНЕ. За овој месец имам само пратено три пораки за проверка на интернет кои се наплаќаат по 6 ден.
Денеска ми дојде порака од нив за да ме известат дека фактурата изнесува 2755 денари, а таа фактура уште не ми е дојдена и сакам да видам од каде се тие 2,755 денари кога нели бесплатни мин. и интернет има.
Дали некој има/имал некоја ваква слична ситуација како мојава?
Активирај си мој One и ќе имаш преглед на се што имаш потрошено. Колку интернет, повици кон други мржи, смс, ммс
https://moj.one.mk/index_mk.html
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Така беше, незнам сега како е, но и моментално само кај Вип стои дека тие трошоци 236 денари ги одбиваат во првата фактура, додека кај другите не. Провери.
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.872
Така беше, незнам сега како е, но и моментално само кај Вип стои дека тие трошоци 236 денари ги одбиваат во првата фактура, додека кај другите не. Провери.
Пред месец дена портирав број од T-mobile во One, и со првата фактура ми одбија 236 ден.
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
641
Поени од реакции
510
На фиксниот ми наплатија 120 денари за повик кон бројот 141588. дали некој знае кој број е ова и дали има слично искуство?
 
Член од
30 ноември 2010
Мислења
120
Поени од реакции
66
Zatoa sto ti e prva faktura plakas pretplata i za nareden mesec ( takov ti e dogovorot) a vo posledniot mesec od dogovoreniot period nema da plakas pretplata

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk 2
 

Kajgana Shop

На врв Bottom