Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Овие QUAD-овите со која дозвола се возат, дали со Б или треба А?
Се водат како моторцикли... Иако реално не се моторцикли, а замисли го менуваа законот пред 2-3 години, заедно со новите таблички.

Како и да е, ако е до 50 цм кубни, се вози со Б. За поголемите треба А категорија.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
162
Поени од реакции
24
Dali nekoj znae koj prodava alfa romeo giulieta ili mito. Kako se dvizat cenite prednosti nedostatoci. Mn jaki kolicina se
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
@Cruise @invisible89 @intro и сите останати на темава

Не сум од оние кои имаат пари за да се расфрлаат, тие пари ги имам за кола и ништо повеќе. Не ми се брза, но веќе разгледував некои коли......
Ми се допадна Голфот иако не е џип (на ново), другар ми ми најде на старо БМВ Х5...... 2009 година, има изминато некои 80.000 и нешто, скоро 90.000 (само овој беше со олку мала изминатост, а и добро изгледа), гледав Jeep Cherokee, ама имаше доста изминато и гледав на интернет Suzuki Jimny.

Е сега БМВ Х5 и Suzuki Jimny..... донекаде и Голфот...... ми оставија најголем впечаток.
Сакав да прашам за Сузукито....., бидејќи го немам видено во живо...... кажете ми дали џипчето е големо, комфорно и јако или пак не?

Не ми се брза, но дајте ми предлог, зошто нешто многу многу и не се разбирам во коли:)
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
@Cruise @invisible89 @intro и сите останати на темава

Не сум од оние кои имаат пари за да се расфрлаат, тие пари ги имам за кола и ништо повеќе. Не ми се брза, но веќе разгледував некои коли......
Ми се допадна Голфот иако не е џип (на ново), другар ми ми најде на старо БМВ Х5...... 2009 година, има изминато некои 80.000 и нешто, скоро 90.000 (само овој беше со олку мала изминатост, а и добро изгледа), гледав Jeep Cherokee, ама имаше доста изминато и гледав на интернет Suzuki Jimny.

Е сега БМВ Х5 и Suzuki Jimny..... донекаде и Голфот...... ми оставија најголем впечаток.
Сакав да прашам за Сузукито....., бидејќи го немам видено во живо...... кажете ми дали џипчето е големо, комфорно и јако или пак не?

Не ми се брза, но дајте ми предлог, зошто нешто многу многу и не се разбирам во коли:)
Се зезаш за џимнито? мало е, тесно никакво ... ќе го стави во гепек икс5ката
е сега икс5 од 2009 сигурно е отроф скапа и уште поскапа за одржување
гољф како гољф класика, мене ми е најпоследен на листа

до која цена бараш отприлика?
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Се зезаш за џимнито? мало е, тесно никакво ... ќе го стави во гепек икс5ката
е сега икс5 од 2009 сигурно е отроф скапа и уште поскапа за одржување
гољф како гољф класика, мене ми е најпоследен на листа

до која цена бараш отприлика?
До некои 15.000 евра..... веќе кажав. Ако може за помалку би било уште подобро. :D
Иначе БМВ Х5 ја дава за 14.000 евра....., многу добро изгледа, ама сумљиво ми е таква кола за тие пари. Затоа барам совет:)

А за Џимнито го видов на интернет и стварно ми се допадна:)
Уште Фиат Панда ми остана да разгледам:)
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Како суптилно ве трола сите тоа е чудо едно.

Те X5, те Џимни, те фиат панда, на крај ќе испадне дека барал Југо ТДИ.
Зошто да тролам. Ми треба кола, уште поодамна се мислам да купам. Сега конечно се решив...... често знам да патувам, па затоа и ми треба појака кола.

Затоа побарав совет:)
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Зошто да тролам. Ми треба кола, уште поодамна се мислам да купам. Сега конечно се решив...... често знам да патувам, па затоа и ми треба појака кола.

Затоа побарав совет:)
Земи си VW Passat TDi или Шкода Октавија 2007 TDi ќе ти заврши работа за долго возење или уште подобро Ауди А6 ТДи 2.0 и не ти треба појака кола ионака македонски патишта е мизерија.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.952
Поени од реакции
14.696
Јас би ти го препорачал ова тојотиче,иако е создадено на платформа на јарис,внатре е многу конфорно.нешто како полу џип,а и таква му е формата.Мој другар купи ваква,и јас ја возев на враќање.Милина посебно ако е дизел.

Мана е што оваа кола се произведува исклучиво во јапонија,и поради јакиот јен е поскапа него другите модели на Тојота кои се произведуваат и надвор од Јапонија

 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
@Cruise @invisible89 @intro и сите останати на темава

Не сум од оние кои имаат пари за да се расфрлаат, тие пари ги имам за кола и ништо повеќе. Не ми се брза, но веќе разгледував некои коли......
Ми се допадна Голфот иако не е џип (на ново), другар ми ми најде на старо БМВ Х5...... 2009 година, има изминато некои 80.000 и нешто, скоро 90.000 (само овој беше со олку мала изминатост, а и добро изгледа), гледав Jeep Cherokee, ама имаше доста изминато и гледав на интернет Suzuki Jimny.

Е сега БМВ Х5 и Suzuki Jimny..... донекаде и Голфот...... ми оставија најголем впечаток.
Сакав да прашам за Сузукито....., бидејќи го немам видено во живо...... кажете ми дали џипчето е големо, комфорно и јако или пак не?

Не ми се брза, но дајте ми предлог, зошто нешто многу многу и не се разбирам во коли:)
Имав комшии со такво Сузуки Џими,со две врати е џипот,висок е,има погон 4*4,само е некако тесно,малечко..Од тие четири што си ги навел,јас сум за Пандата ама со погон на сите четири тркала,повисоки се,и подобро опремени..На слатки маки си,со 15.000 евра се купува коска возило..Ах бе момче парите што ти ги немам вакво земам и ич не се замарам..Поубава кола за мене нема од оваа..

 

Kajgana Shop

На врв Bottom