Ракомет - општа дискусија

Дали пратите ракомет?

  • Понекогаш

    Гласови: 141 33,1%
  • Да, обавезно

    Гласови: 267 62,7%
  • Неам Појма

    Гласови: 18 4,2%

  • Вкупно гласачи
    426
Член од
6 февруари 2014
Мислења
167
Поени од реакции
333
Пуштени во продажба се дополнителни 350 влезници за натпреварот Вардар - Хамбург.

Сите заинтересирани можат да купат влезници на билетарницата на СЦ Борис Трајковски до 20 часот денеска. Рк Вардар ги пушта во продажба овие дполнителни билети откако тие се вратени во клубот од он-лајн продажбата, од причина што биле резервирани, а не биле платени во потребниот рок[DOUBLEPOST=1395241218][/DOUBLEPOST]Пуштени во продажба се дополнителни 350 влезници за натпреварот Вардар - Хамбург.

Сите заинтересирани можат да купат влезници на билетарницата на СЦ Борис Трајковски до 20 часот денеска. Рк Вардар ги пушта во продажба овие дполнителни билети откако тие се вратени во клубот од он-лајн продажбата, од причина што биле резервирани, а не биле платени во потребниот рок
 

fkpromaja

In the Heaven.
Член од
28 јули 2012
Мислења
449
Поени од реакции
256
Момци ми треба одговор... Што значи ако се игра со маркер?:)
 

fkpromaja

In the Heaven.
Член од
28 јули 2012
Мислења
449
Поени од реакции
256
Се става играч на местото на голманот.
Може да го подлабочиш описот? Станиќ беше во игра и одеднаш излезе Циндриќ со маркер, ништо не ми е јасно.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.010
Поени од реакции
7.721
Може да го подлабочиш описот? Станиќ беше во игра и одеднаш излезе Циндриќ со маркер, ништо не ми е јасно.
Имаше играч помалку Металург и за да оди со комплетен напад го повлекува голманот и става играч со маркер за да се означи бидејќи при брз напад или контра ако не се врати голманот само тој има право да застани на гол.
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.713
Поени од реакции
2.599
Момци ми треба одговор... Што значи ако се игра со маркер?:)
а исто така, имаш опција и во ситуација кога имаш шест играчи во напад, можеш слободно да додадеш уште еден (значи вкупно седум), значи играч со маркер како замена за голманот...
 

fkpromaja

In the Heaven.
Член од
28 јули 2012
Мислења
449
Поени од реакции
256
А тој смее да дава голови? И во какви услови, тогаш сите би ставале седум играчи наместо шест со тие маркери.. Ама мене чудно што и Дарко беше во игра и тој. Фала Фидан
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
А тој смее да дава голови? И во какви услови, тогаш сите би ставале седум играчи наместо шест со тие маркери.. Ама мене чудно што и Дарко беше во игра и тој. Фала Фидан
Се смее, само ако изгубат топка скоро како без голман се и затоа е многу ризично така да се игра. Впрочем со оглед дека се користи маркерот само за по 2-3 додавања и онака никогаш не сфатив зошто голманите не ги праќаат таму туку играч со маркер ставаат...
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
167
Поени од реакции
333
Утврдени се дефинитивните дати за одигрување на мечевите меѓу екипите на Металург и на Вардар во домашното првенство.
Договорот е постигнат во преговорите на раководствата на двете екипи, а ќе се игра на следните дати:

1. Коло: РК Вардар – РК Металург 2 мај (петок)
6. Коло: РК Металург – РК Вардар 8 мај (четврток)
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Данкерк е нов шампион на Франција. ПСЖ загуби од Монпеље, и само чудо може вгодина да го однесе во ЛШ. Прва титула на Данкерк во 56 годишното постоење, секоја му чест.
 
R

Rigel Kent

Гостин
Можеби требаше Бегоња да игра во напад со Будуќност а не Ѓокиќ , сега ми текна гледајќи го преносов .
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ја спушти Суслина ролетната и исчезнаа x)
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Хамбург без лиценца за следната сезона во Бундес, изгледа не е сјајно во клубови ништо чудно да го снајде нешто како Минск. Би можело да се искористи ова за да доведат Металург/Вардар добри играчи.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Хамбург без лиценца за следната сезона во Бундес, изгледа не е сјајно во клубови ништо чудно да го снајде нешто како Минск. Би можело да се искористи ова за да доведат Металург/Вардар добри играчи.
Повеќето во Хамбург што немаат договорено нов клуб а вредат се германци. Тие ќе си продолжат во друг клуб во бундеслига секако. Едино Кањељас и Марковиќ се реални опции.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom