Samsung Galaxy S5

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
И? Сакаш да кажеш дека тие модели со по пет инчи се исто удобни за носење како Ноутот? Имаш ли ти воопшто направено споредба? Кај еден телефон се гледа само чисто екранот или целовкупната рамка? Дали знаеш дека LG G2 има поголем екран од S5, a има помали димензии? Уште еден глуп аргумент, седи одличен (5)
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Се си е до вкусот мене iphone ми е како играчка мало друго си е доживувањето на поголем ХД екран
И Фиат 500 врши многу поголема работа во голем град но Мерцедес С класа си е С класа ако ме разбирате што сакам да ви кажам.

Па така мене Самсунзиве ми се најдобри големи телефони со поголеми екрани иако смета S5 не е тоа што се очекуваше.
Кога Iphone ке реши да прави малку поголеми екрани може да се размисли и за таа опција .
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
И? Сакаш да кажеш дека тие модели со по пет инчи се исто удобни за носење како Ноутот? Имаш ли ти воопшто направено споредба? Кај еден телефон се гледа само чисто екранот или целовкупната рамка? Дали знаеш дека LG G2 има поголем екран од S5, a има помали димензии? Уште еден глуп аргумент, седи одличен (5)
Таа разлика од два - три милиметри која ја споменуваш е цепидлачење. Теоретски да, но дека ќе ти го наруши комодитетот при носењето во џеб, не. Ако е така, S5 e потенок, што нема врска.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
И ти мене ме убедуваш дека Галакси серијата е иста за носење во џеб со Ноут серијата? Чекај, сериозен си? 15 години си, шо е работата?
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.872
Sad but true....:D


[DOUBLEPOST=1393622549][/DOUBLEPOST]
Знаев дека си Apple fanboy или по ново isheep (без навреда), затоа и прашав, намерно, по коментарите се приметува. Тоа што викаш дека си ги користел цитирам : "...S3, S4, LG G2, Nexus 4, Nexus 5, HTC One, Xperia Z и тн тн и тн и тн.", подобро пиши си ги пробал. Едно е да користиш, а друго е да прочепкаш 2 - 3 минути. :)
What is sad, what is true?
2013-11-26-15-04-06.png
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
ОК е пријателе, isheep фори продавај на некој друг. Не е потребно да користиш нешто со денови за да оцениш за дизајнот (освен ако си слеп или имаш ниско IQ)



Aло, S5 излегува оваа година и iPhone 6 треба да излезе во септември најверојатно. Со што да споредувам, со Ајфон 4? Никој не знае со сигурност каков ќе биде, јас зборам од име на шпекулациите што кружат. Глуп ти е цел пост
И да, верувај дека 6-ката ќе биде бум
6-ката ако биде бум јас гол ќе трчам до Охрид. :pos::pos:
Новиот ајфон би се мерел со Ѕ3, Xperia SP, One X...
Ти другар не се разбираш од телефони. Само тролаш. ;)
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
6-ката ако биде бум јас гол ќе трчам до Охрид. :pos::pos:
Новиот ајфон би се мерел со Ѕ3, Xperia SP, One X...
Ти другар не се разбираш од телефони. Само тролаш. ;)
ОК е, знам дека тролаш :)
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ajde sega e problem dzebot za nosenje, ja resivme dilemata so kaverot. :D
Site gi nosite ajfonite vo race iako na vas vi gi sobira vo dzeb. Priznajte go toa :pos: :D
 
Последно уредено:

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Ajde sega e problem dzebot za nosenje, ja resivme dilemata so kaverot. :D
Site gi nosite ajfonite vo race iako na vas vi gi sobira vo dzeb. Priznajte go toa :pos: :D
И обавезно да се гледа логото. Ако не, исто како да немаш iphone. :D[DOUBLEPOST=1393677921][/DOUBLEPOST]
И ти мене ме убедуваш дека Галакси серијата е иста за носење во џеб со Ноут серијата? Чекај, сериозен си? 15 години си, шо е работата?
Зборевме за S5 и G2, aко се сеќаваш. Инаку користам Ноут и знам што зборам. Е сега освен ако си некое мало смешно човече и телефонот ти е поголем од стапалото, тогаш сосема ги разбирам твоите фрустрации.
 
Последно уредено:
  • Ми се допаѓа
Reactions: AL.

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Не знаете друга рачка да најдите се фативте за тоа дали го бери во џеб.Абе глупости...телефон од 3.5 инчи ејјјјј...
Мојот резултат...
uploadfromtaptalk1393680518891.jpg
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Што е со бенчмарковиве...не сфаќам?

Толку ви значат во животот? :)

И после ајфонџиите се курчеле со своите телефони...Инаку, во право сте дека нема избор, односно ако сакам екран од 5 или 6 инчи, не можам со iPhone. Али, не мора со сила да тврдите дека се под 5 или 6 инчи не е телефон.
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Прототип на iphone со 32 инчен екран. :pos:

 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
444
Го покакаа, го изгореа, џабе гомна јадете, споредете ги карактеристиките на ајфонот и на с5, срамота е воа

 
Член од
9 април 2008
Мислења
790
Поени од реакции
357
Вака користам I phone 5 веќе година , ама ми здосади па сега се мислам дали да преминам на с5 или на ноут 3 што би ми препорачале вие?
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
Вака користам I phone 5 веќе година , ама ми здосади па сега се мислам дали да преминам на с5 или на ноут 3 што би ми препорачале вие?
Било што само немој Самсунгзиве не се метални и не ги собира во џеб.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom