Фан Клуб: Вардар

Член од
5 јануари 2009
Мислења
2.654
Поени од реакции
81
istive mucki se pravea vo vremeto na borce ristovski koga se prodavaa igracite za mnogu pomala suma na hartija a drugite pari odea na privatnite smetki kaj nego
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
ФК Вардар натпреварот со Еуримилк Горно Лисиче го започнува во состав:
Павловиќ, Рељиќ, Бојовиќ, Таневски, Цикарски, Јовановски, Петровиќ, Петров, Стојков, Хименез и Адемовиќ.
Резерви се:
Захов, Димитровски, Лазаревски, Симјановски, Темелков, Ѓеотгиев и Заревски
Го нема Јове :)
--- надополнето: 11 август 2013 во 17:46 ---
1-0 губиме.
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Од пенал гол ни дале...
--- надополнето: 11 август 2013 во 19:25 ---
Пенал за Еуромилк по катастрофална грешка на голманот Павловиќ. Лошо реагираше на една безопасна вратена топка, Мицков му ја украде по што беше соборен во шеснаесетникот. Павловиќ за својот старт доби и жолт картон. :facepalm:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Од пенал гол ни дале...
--- надополнето: 11 август 2013 во 19:25 ---
Пенал за Еуромилк по катастрофална грешка на голманот Павловиќ. Лошо реагираше на една безопасна вратена топка, Мицков му ја украде по што беше соборен во шеснаесетникот. Павловиќ за својот старт доби и жолт картон. :facepalm:
Од каде ти е овој лајв стрим цитат ? :D
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.030
Ееее на кое дереџе паднавме, да не можеме да ги тепаме Еуромилк ццц
Екипа со тренер што пред две години ја тренираше Славија во трета лига, со пола состав кој играше во Вардар кога испаднавме, со деца како Маџаровски, Пандо и Костенцовски...
Шта речи коју послуку порати, па за титула ќе се бореле :confused:
И тоа нерешено извадија на теренот на кој што тренираме ако не се лажам :confused:
Среќа што не отидов да ги гледам, ќе беа џабе потрошени пари и искинати нерви...
Резил, а како одминува времето им се стеснува и кругот на напаѓачи кои може да ги ангажираат. Ако не дојде Фичо може да ја сањаме титулата...
 
G

Geezer

Гостин
Не знам, можеби е подобро Вардар годинава да не освои тутула, за да се освестат некои. Ако се освестат. Можеби и подобро ќе беше да играа втора лига, да не беше фузирањето.
Со овој тим сега, титулата е далечна. Ако дојде Фиќо наместо Јове, ќе мрднат можеби работите нагоре, ма да, не знаеме во каква форма е тој, со оглед на тоа дека играше во иста утепана лига како нашата.
Како што стојат работите, Турново и Пелистер главни претенденти за титула, после нив Шкендија и Вардар.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.355
Поени од реакции
7.307
Добро зашо не пробаат да го земат Балдовалиев кога веќе не можат Блажевски?! Момакот растура на почетоков на сезоната. Нели пишуваше дека му е завршен договорот со Турново или можда грешка сум?
Иначе јасно е дека најголемиот проблем е во средината. Едноставно премногу фалат Остоја и Пеџа, а не ми е јасно зашто веќе кога го земаа Симјаноски, Милевски не му дава воопшто шанса, а оној Петровиќ нема ништо изиграно откако е дојден во Вардар. Да не зборам што го пуштија Ацевски на позајмица, а и тоа како можеше да ги покрие дупките што ги оставија заминувањата на двајца клучни играчи.
Премногу стандардни играчи ги нема од шампионскиот состав: Вајс, Остоја, Пеџа, Мичка, Борче, еве сега и Јове. Тоа не може преку ноќ да се смени. Очекувано беше дека Вардар ќе има проблеми, али верувам дека ќе дојдат подобри денови за клубот во скоро време. Барем такви се најавите ;)
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
Добро зашо не пробаат да го земат Балдовалиев кога веќе не можат Блажевски?! Момакот растура на почетоков на сезоната. Нели пишуваше дека му е завршен договорот со Турново или можда грешка сум?
Иначе јасно е дека најголемиот проблем е во средината. Едноставно премногу фалат Остоја и Пеџа, а не ми е јасно зашто веќе кога го земаа Симјаноски, Милевски не му дава воопшто шанса, а оној Петровиќ нема ништо изиграно откако е дојден во Вардар. Да не зборам што го пуштија Ацевски на позајмица, а и тоа како можеше да ги покрие дупките што ги оставија заминувањата на двајца клучни играчи.
Премногу стандардни играчи ги нема од шампионскиот состав: Вајс, Остоја, Пеџа, Мичка, Борче, еве сега и Јове. Тоа не може преку ноќ да се смени. Очекувано беше дека Вардар ќе има проблеми, али верувам дека ќе дојдат подобри денови за клубот во скоро време. Барем такви се најавите ;)
Абе каков Балдобалиев :) Он ти е тип на играч како Стојков, ништо не игра, а дава голови, ние имаме еден таков пациент, што ќе ни е уште еден?
Иначе чека за у странство.

И Симјановски, и Јовановски се земени колку да се каже дека имаат земено играчи, фората е има квалитетни играчи и у нашево првенство, па ајде да ги земеме, само што кај нас може да ги биде за на клупа ;)
Кога го спомнав Јовановски, денес растури како штопер :D
Тој Бојќе како може да е таков скот, и да добива 2 жолти за рок од 35 минути, за без врска :facepalm: И тој ќе ни бил капитен, офф мори мајко, ма све у пичка да му ебам српско, дај нека се гони веќе и и нека си го земе и Петровиќ

Павловиќ и денес имаше неколку добри интервенции, ама џабе кога, еден гол иде на негова душа, прием има доџе ми да вриснем. Одбраната КАТАСТОРФА, се осеќа отсуството на Вајс.

Ја не знам стварно што ќе се праи со средниот ред, поголеми мисири не сме имале никад! Једино Адемовиќ ако не опри таму малце од малце, ми се допадна денес како изигра :D Шпиц играше, висок, цврст у дуел, има да ора у средина, ако игра у средина. Мене ми изгледа дека е тип на играч како Маневски, тој стил е :D само што сечениов е цврст, не е битолско педерче :icon_lol:
Јас мислам дека ќе го биде (y)

П.С. и денес после кој знае колку време, утакмица проследи и нашиот ценет, драг, келав директор. Дај Боже задња да му биде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom