Евтини авионски карти

Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.102
За Визер зборува. Пробај ден два горе доле да споредиш цени за кои дати ти излегло 170 евра? Нема друга авиокомпанија од Скопје која лета за Минхен. Визер е единствена
Само што не лета Wizz директно до Минхен, туку до Меминген. Што е на саат и кусур од Минхен со воз. Мада не прај којзнај каква разлика тоа...
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.012
Поени од реакции
1.268
Само што не лета Wizz директно до Минхен, туку до Меминген. Што е на саат и кусур од Минхен со воз. Мада не прај којзнај каква разлика тоа...
Добро што ме напомени јас заборавив погоре да спомнам дека е до Мемингем.Али не е страшно како што кажа со воз се тоа е поврзано така да не се осеќа :)
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.122
Поени од реакции
5.229
Дали некој знае колку чини авионски билет Скопје-Сплит ? Каде да барам поопширни информации ?
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.012
Поени од реакции
1.268
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.122
Поени од реакции
5.229
Види со Croatia Airlines ваљда ќе мораш да одиш Скопје-Загреб-Сплит http://www.croatiaairlines.com/
Да да 150 евра повратна карта,се оди Скопје-Загреб-Сплит и мислам дека имаше опција Скопје-Белград-Сплит
За Ultra Music Festival ми е не за друго :)
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Дечки ефтина карта до Ејндховен?
Овие од Wizz се повампириле малку, 16.000 денари повратна карта, малце многу ми е...Два пати сум летал со нив, никогаш не сум платил повеќе од 150 евра :/
И дали им ја знае некој политиката на цени, затоа што еден ден картата е 16.000, друг ден 14.000, па се спушти на 12.000, сеа е пак 16.000 :/
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
Дечки ефтина карта до Ејндховен?
Овие од Wizz се повампириле малку, 16.000 денари повратна карта, малце многу ми е...Два пати сум летал со нив, никогаш не сум платил повеќе од 150 евра :/
И дали им ја знае некој политиката на цени, затоа што еден ден картата е 16.000, друг ден 14.000, па се спушти на 12.000, сеа е пак 16.000 :/
Мислам дека нема други освен Визер.
Сепак зависи од датумот кога сакаш да леташ. На пример за во мај месец цената е околу 8000 денари (ама само со рачен багаж). А тоа со политиката на цени зависи од сезона, празници, колку има заинтересирани за летот, често варираат цените за сите летови.
 

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
Дечки ефтина карта до Ејндховен?
Овие од Wizz се повампириле малку, 16.000 денари повратна карта, малце многу ми е...Два пати сум летал со нив, никогаш не сум платил повеќе од 150 евра :/
И дали им ја знае некој политиката на цени, затоа што еден ден картата е 16.000, друг ден 14.000, па се спушти на 12.000, сеа е пак 16.000 :/
Да се надоврзам на приватната порака и на пораката на јасисамојас (благодарам за постот), во периодот за кој си заинтересиран сите сакаат да купат билет. Очекувај цените да одат нагоре, а најдобро нешто што можеш да направиш е да го искористиш денешниот попуст, и тоа што поскоро. Малце сум зафатен сабајлево со новите рути од Украина, ама очекувај дека најдоцна попладнево цените ќе се кренат дополнително ако има преголем интерес за одредени датуми.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.102
Да се надоврзам на приватната порака и на пораката на јасисамојас (благодарам за постот), во периодот за кој си заинтересиран сите сакаат да купат билет. Очекувај цените да одат нагоре, а најдобро нешто што можеш да направиш е да го искористиш денешниот попуст, и тоа што поскоро. Малце сум зафатен сабајлево со новите рути од Украина, ама очекувај дека најдоцна попладнево цените ќе се кренат дополнително ако има преголем интерес за одредени датуми.
А да не знаеш кој период можам најевтино да начекам да купам за Меминген-Скопје и обратно, почнувајќи од втората половина на април, па најкасно до крај на мај да е?
И дали има попуст во цената ако се купи истовремено и повратна или побашка во двата правци, или исто е?
 

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
А да не знаеш кој период можам најевтино да начекам да купам за Меминген-Скопје и обратно, почнувајќи од втората половина на април, па најкасно до крај на мај да е?
И дали има попуст во цената ако се купи истовремено и повратна или побашка во двата правци, или исто е?
Моментално FMMSKP е најефтина на 18-ти април, SKPFMM во четврток (2ри, 9ти, 16 мај). Како што гледам, моментално се исплати да се купи билет за јуни, барем два-три пати се поефтини.

За второто прашање - нема дополнителен попуст, и во двете ситуации всушност купуваш два еднонасочни билети. Бизнис правилата на традиционалните компании не важат.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
А да не знаеш кој период можам најевтино да начекам да купам за Меминген-Скопје и обратно, почнувајќи од втората половина на април, па најкасно до крај на мај да е?
И дали има попуст во цената ако се купи истовремено и повратна или побашка во двата правци, или исто е?
Најефтино е кога резервираш некој месец пред тоа.Мој другар дојде за 12 евра повратна карта,но ја имаше резервирано од Ноември за во Фебруари.И да не одиш 12 евра се пичкин дим.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.663
Поени од реакции
213
Да се надоврзам на приватната порака и на пораката на јасисамојас (благодарам за постот), во периодот за кој си заинтересиран сите сакаат да купат билет. Очекувај цените да одат нагоре, а најдобро нешто што можеш да направиш е да го искористиш денешниот попуст, и тоа што поскоро. Малце сум зафатен сабајлево со новите рути од Украина, ама очекувај дека најдоцна попладнево цените ќе се кренат дополнително ако има преголем интерес за одредени датуми.
Ќе има нешто ново Скопје-Украина? Некој детал да откриеш, нормално ако смееш за каде поточно украина?
 

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
Ќе има нешто ново Скопје-Украина? Некој детал да откриеш, нормално ако смееш за каде поточно украина?

Не е во прашање Скопје, станува збор за Киев - Вилниус, Киев - Софија и Доњецк - Дортмунд. Куси новости во врска со Скопје се на распоред следната недела. :D
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.012
Поени од реакции
1.268
Не е во прашање Скопје, станува збор за Киев - Вилниус, Киев - Софија и Доњецк - Дортмунд. Куси новости во врска со Скопје се на распоред следната недела. :D
XOXO нова рута од Скопје? :D
Јас денеска со попустов земав една повратна за Стокхолм 5994 денари за Јуни. Good deal :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom