Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

АнаКаренина

Muy Tranquilo
Член од
30 јуни 2012
Мислења
104
Поени од реакции
228
Винце мое убаво црвено, што би јас без тебе ?
Биваше да си ги заборавам д слипинг пилс во Скопје, ама винце е секогаш до мене.
Поздрав до винце.

Поздрав и до сите браќа и сестри инсомнијаци.
Убава музика со надеж за долг сон :sleep:

п.с. се наредив со поздравиве како на зона фм да сум пишала смс :facepalm:
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
Денов почна тоБ, колегава од срце ме изнасмеал сабајлево. Влегувам, уште капутот на мене, добро утро, добро утро, и ме прашува, брат ми ќе ја пари кучката, да не сакаш кученце за чување? Знаејќи ме, прашањето беше вакво :eek: Во истиот момент се срушив од смеење, не дека не сакам, ама кој ќе дава пари за папучи. :pos:
 
N

NikolaMKD91

Гостин
Ех моја кајганче, камо ли ти еднаш да можеш да проговориш. Да ја отвориш устата и да им одговориш на сите оние што ти пишуваат и исповедаат за своите грешки, туѓите, копнежи,стравови, бедови, јадови, па да слушнеме навистина дали било така или само нивната страна од приказната.

Ех иако си само виртуелна, понекогаш те чуствувам како да имаш душа и доволно големо срце за да не ислушаш сите нас. :)
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Исчитав се! Малце каснам, ама кога ќе размислам и ланскиот календар уште ми стои, па не е толку страшно ова. :oops:

едит: 2 пати на една страница, нешто не е арно.
 
L

Luki Junior

Гостин
Кајганче,
Спие ми се, плаче ми се... А требе да пишам. Можам убаво да пишам. Ама нејќам да пишам.

Поздрав,
Луки.
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.280
Д.К

Приметувам во последно време една позитивна работа во ЈСП. Се повеќе луѓе кои патуваат од точка А до точка Б читкаат книги во бус. Тоа ми прави ептен ќејф и ме радува, има некоја промена има. :)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ужасен ден. Ужасен. :( Назгора на тоа и февруари е. :(
:mad::mad::mad:
И бубрегот ме боли не можам да се наведнам.:mad:
 

Flikson

Провинцијалец
Член од
27 декември 2012
Мислења
912
Поени од реакции
2.557
"Какво вежбање какви теретани и фитнеси - какви глупости, оди насади 5 декари тутун... не да ослабиш и мускули да напрајш, нема да можиш на нозе да застаниш!"
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.943
Одлично поминав на денес ! И двата предмета ги скинав од корен. 8миците со во џеб, а ако се смилуваат проф. може и 9ки :D. Ќе ми беше ептен криво ако го одложев вториот за крајот од месецот, боза беа прашањата денес. Самодовербата е ѕверска работа у вакви моменти.


ПС - Се видов со дамнешно другарче, стидиите не' разделија ептен. Добро беше, али останува за викендот да се видиме .. Од блиску ! ;)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom