Кој после Шундовски?

Заменик на Шундовски треба да биде:


  • Вкупно гласачи
    165
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568
http://republika.mk/?p=8236
кои раритети од новинари ги имаме човече, не разликуваат фан страна од фб профил цццц
Вика досега не стигнал демант дека е лажен профил хахахаха
Па мисири едни нели читаш дека за време на утакмиците тој што ја има страната коментира за самиот натпревар :facepalm:
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.523
Е сега се отвораат работите ако стане Доне селектор ќе треба и помошник да се кандиса па одма ќе има наплив на интереси во и до РФМ...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.340
После Кире Лазаров искрено ко тренер го сакам или Лино или Вујо, гласав за Вујо чисто ради фактот што е фаца :), нема лабаво со него, таков карактер е, или - или ќе е работата, а таква дисциплина е потребна во тимов, да се знае кој е кој, со Лазаров ко тренер тој ефект воопшто не ни постоеше реални да бидеме.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.523
После Кире Лазаров искрено ко тренер го сакам или Лино или Вујо, гласав за Вујо чисто ради фактот што е фаца :), нема лабаво со него, таков карактер е, или - или ќе е работата, а таква дисциплина е потребна во тимов, да се знае кој е кој, со Лазаров ко тренер тој ефект воопшто не ни постоеше реални да бидеме.
Вујо е лоша можна опција ради тоа што на Вујо му беше дадена прилика во моменти кога достигавме ерупција да се пласираме на првенсто односно во 2007 и се посра во баражот двапати изгуби од Словенија. После него првпат се пласиравме во 2008. во баражот за во 2009 на СП. Ги знаеше тогаш Вујо добро играчите скоро сите му играа во Вардар. Од одамна тој си го има со Михајло и зима големи пари нешто слично како Лино двајцата зимаат голем кеш.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
49
Поени од реакции
104
И кога мислиш дека не може да биде полоша било која опција на селектор од Шундо,читајки за можни селектори,сфаќам дека има и од лошо полошо. :tapp:
И јас како и мнозинството посакувам тоа да биде Лино,ма да не се надевам дека ќе направи чуда,ако се спасат квалификацииве за ЕП ќе биде супер.
Кој и да биде,да е некој со авторитет кој ќе воведе ред во тимот,и кој кога ќе зборува на тајмаутите сите да молчат,а брат-брат условувањата да станат минато.Ама се ова што го наведов,од оваа перспектива, изгледа на научна фантастика.:notworthy:
Ќе видиме овие денови кој е изборот,а ако остане како досега да ракометарите си го бираат селекторот,ништо не сме направиле.
 
Член од
23 јули 2012
Мислења
67
Поени од реакции
52
Cervar edinstveno moze da go koci Nacevski, znaete i samite zosto, deka e clen na Metalurg a gazdata na klubot mu e direkten konkurent na Nachevski, taka da ako dojde Cervar - eden glas pomalku za Mihajlovistite a eden poveke za Mincovistite (ako se kandidira za nareden mandat pak). Kako sleden selektor, ke stavat nekoe tele pak za da go maftaat kako sto go maftaa i Shundo, za nikakva plata i bez isplateni premii, da im ja raboti celata rabota.

I da, jezda je offtopic, ali Shundo ne e kriv za nieden poraz, toj na nekoj nacin si ja pravi taktikata, jezda ne znae da objasnuva mnogu,mnogu ali sepak nasite sto ne mozea golot da go pogodat, toa sigurno ne e Sundo kriv, i plus, Sundo ne moze da napravi magija so igracite, da gi odmori i da im stai so shpric u veni stamina da imaat, vo slucaj da se umorni... celata krivica se prefrla avtomatski na RFM, bidejki tie se glavnite sto ja vrsat organizacijata

Se nadevam deka ova sto go kazuvam ke ispadne netocno i deka konecno Makedonija ke dobie dobar selektor kako Lino... zal mi e, no samo realno gledam na rabotite... pak kje sedne nekoj da go rabotat
 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.234
Шундо т.е Киро си извлече газот пред квалификациите за Европското, сега ќе бараат кој е маж што ке прифати. Реално Шпанија и Португалија ќе си помогнат да не поминат.

Додека нема смена во РФМ ништо нема да биде како што треба, и да се пласираме на Европско ќе се мачиме.

Според мене селекторот нов, прв чекор треба да му е собир на све што има од ракометари што му стои на располагање. Да поработи со нив и да види во каква форма се.
Втор чекор е селекција на играчи.
Трет чекор одигрување на неколку пријателски, да се проба со тие што се на располагање.
Четврти чекор спремање тактика за Португалија и Шпанија.

Ова треба да се изведе брзо зш време се нема.

Инаку незнам знае ли некој кој треба да ги смени овие од РФМ? Да чекаме сами да се тргнат? Па тоа нема да се деси. Јас незнам кој треба да интервенира Влада, Агенција за млади и спорт, нека се освестат веќе!
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.523
Си има законско собрание по истек на мандат се распишуваат избори значи како што знам следна година 2014. се избори по федерации ! И тогаш настапуваат на сцена браќа, братучеди и врски... Само да не заборавиме што е тренер оној кој создава играчи а тоа е најтешката тренерска работа баш како што вика Лино Червар. Сега натака ние треба да се прашаме каде ни се кадрите и младинските репрезентации и дали тука гледаме перспектива.
 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.234
Си има законско собрание по истек на мандат се распишуваат избори значи како што знам следна година 2014. се избори по федерации ! И тогаш настапуваат на сцена браќа, братучеди и врски... Само да не заборавиме што е тренер оној кој создава играчи а тоа е најтешката тренерска работа баш како што вика Лино Червар. Сега натака ние треба да се прашаме каде ни се кадрите и младинските репрезентации и дали тука гледаме перспектива.

А тие братучеди кој треба да ги смени? И како се нашле таму?

Младински репрезентации нема, затоа и бараме да си одат овие што не создале ништо и оставиле пустош во ракометот. За да почне да се создава. А да се искористи сиот потенцијал што го имаме сега за да одиграме уште неколку првенства дур не излезат некои деца од младите по клубовите. Страшно е да се погледне на бековска позиција како стоиме....
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Само да не се направи грешка со Пепи...
Иначе баш сакам Столе Петрушевски да биде тренер... колку што се сеќавам кога беше ВД селектор избори бараж утакмица со Унгарија и го сменија одма после квалификационата група. Не не водеше он на баражот со Унгарија. Неколку пати добива епизодна улога како тренер на Вардар. Сега е заменик на Вујо заедно со Доне и мислам дека е тренер на младинската селекција некое време.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
После Чарвар потоп...Другиве воопшто не ми се ни коментираат, ептен изгубени фаци кои дополнително може да ја разебаат репрезентацијата наместо да ја подобрат. Червар е моментално најдобар ракометен тренер кој го имаме во Македонија а можеби и од цела Бивша Југославија и ако тој не успее да ја среди репрезентацијата тогаш тешко дека некој друг ќе успее.
 
F

FARANG

Гостин
За Червар нема да игра Лазаров а и уште неколку други играчи. Со него НИШТО не правиме. Вујо или евентуално некој трет странец по можност да не е ни балканец.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom