A1 Net кабелски Интернет - генерална дискусија

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Не си го разгледал убаво договорот што си го потпишал. Убаво си пишува таму каде и кога треба да се праќаат известувања.
Промена на пакетот може да има без да те прашаат. Мене договорот ми е завршен веќе поодамна, но е продолжен по автоматизам. Без потпис.

И не ти зборев за каблите. Зборев за тоа дека неможе само интернет да ти приклучат. Може само кабловска или дигитална, а за интернет мора и телевизијата да ја имаш. Али све бива со овие, може веќе е сменето ова не сум баш во тек..
Според новиот закон за заштита на корисници НЕ СМЕЕ никој автоматски да ти продолжи договор, само ако ти сакаш. Кое е тоа правило „по автоматизам“ што си го имаат измислено нашиве фирми смрдени...
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
444
Според новиот закон за заштита на корисници НЕ СМЕЕ никој автоматски да ти продолжи договор, само ако ти сакаш. Кое е тоа правило „по автоматизам“ што си го имаат измислено нашиве фирми смрдени...
Значи во договорот ти пишува дека 15 или 20 дена пред истекот на договорот ти си должен да отидеш и да им кажеш дали го откажуваш или го продолжуваш договорот, ако не отидеш е тогаш автоматски го продолжуваат. Што е тука нејасно ?
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Значи во договорот ти пишува дека 15 или 20 дена пред истекот на договорот ти си должен да отидеш и да им кажеш дали го откажуваш или го продолжуваш договорот, ако не отидеш е тогаш автоматски го продолжуваат. Што е тука нејасно ?
Колку ти е стар договорот? Околу почеток на 2012та тие за Заштита на корисници викаа дека нема да смеее никој автоматски да го продолжи договорот освен по свое барање.
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Се мислам да се префрлам на овие,гледам некои интересни пакети имаат.
Да каже некој што е на нив,какви се у поглед на стабилност на интернет,тв...
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
Се мислам да се префрлам на овие,гледам некои интересни пакети имаат.
Да каже некој што е на нив,какви се у поглед на стабилност на интернет,тв...
Ако си ЛАН зона нетот е многу стабилен...Еве кај мене нема паднато уште од незнам кога..
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
1.380
Поени од реакции
804
Се мислам да се префрлам на овие,гледам некои интересни пакети имаат.
Да каже некој што е на нив,какви се у поглед на стабилност на интернет,тв...
Може да се примети и по темава, слабо се коментира, нема поплаки...
порано по 2-3 страни се испишуваа од проблеми, јас сум презадоволен од интернетот 10/10

 
C

Crazy Diamond

Гостин


Супер е интернетот. Незнам зошто е сега upload-от понизок (знаеше да биде исто колку download-от). Го имам Смарт пакетот и сум презадоволен.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Се мислам да се префрлам на овие,гледам некои интересни пакети имаат.
Да каже некој што е на нив,какви се у поглед на стабилност на интернет,тв...
Интернетот е добар... другото,тв..... срање...
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
Може да се примети и по темава, слабо се коментира, нема поплаки...
порано по 2-3 страни се испишуваа од проблеми, јас сум презадоволен од интернетот 10/10

кај се наоѓаш па имаш 10 мегабита+ :D ?
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
И кај мене немало проблеми од Ноември навака.
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
Иначе не бараат сеа више да им се најавуваш нели?
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.402
Поени од реакции
6.022
Незнам што е форава со интернетов вечерва...преку 30 пати ми падна ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom