Air Pristina со летови до Скопје

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.019
Поени од реакции
1.278

Косовската авиокомпанија Air Pristina започнува со летови кон Македонија.Имено, Air Pristina ќе се обраќа до следните дестинации Анкона,Дизелдорф,Венеција,Цирих,Фридшфафен.Летовите кон Анкона и Венеција се реализираат преку Belle Air(бидејќи се партнери) од Италија додека сите останати се со Air Pristina.Цената на билет во 1 правец изнесува 79 евра со 20 килограми багаж.

Повеќе информации
Телефонски број +38 92 5111212

Се надевам дека ќе ви помогне при планирање летни одмори. Конечно и ние да дигнеме глави од високи карти :)
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Имаат и канцеларија во Трговскиот Центар "Мавровка" .
 
Член од
3 јули 2010
Мислења
1.230
Поени од реакции
1.863
Стварно ми е мило што Косово има своја авио-компанија ко прво, а второ имаат реални и конкурентни цени за летовите.
Исто така би сакал да се сретнам со некој од власта (сегашната и претходните) и да ги исплукам в лице затоа што го уништија Македонското воздухопловство. Неколку пати се рестартира МАТ и исто толку пати банкротира, толку да се немало памет, толку да се крадело е страшна работа.
Место 300 споменици можеше да се изградат 150 и да се инвестира остатокот од парите во основање на национален авио превозник, па нели многу туристи ќе идат за спомениците, зошто и плус да не спечалиме пари на нив и со наш авио превозник да ги донесеме??
Ама ако нека земаат луѓето во Агенција за цивилно воздухопловство плата по 120.000 денари со завршен Шумарски факултет. Ако нека се богатат луѓето....:tapp::tapp:
 

lo6ko piratot

безобразно реален
Член од
2 април 2009
Мислења
441
Поени од реакции
56
od koga ke vazat cenive? zostpo pred 2 nedeli karta cirih - skopje - cirih so air pristina bese okolu 400 frn
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.019
Поени од реакции
1.278
Стварно ми е мило што Косово има своја авио-компанија ко прво, а второ имаат реални и конкурентни цени за летовите.
Исто така би сакал да се сретнам со некој од власта (сегашната и претходните) и да ги исплукам в лице затоа што го уништија Македонското воздухопловство. Неколку пати се рестартира МАТ и исто толку пати банкротира, толку да се немало памет, толку да се крадело е страшна работа.
Место 300 споменици можеше да се изградат 150 и да се инвестира остатокот од парите во основање на национален авио превозник, па нели многу туристи ќе идат за спомениците, зошто и плус да не спечалиме пари на нив и со наш авио превозник да ги донесеме??
Ама ако нека земаат луѓето во Агенција за цивилно воздухопловство плата по 120.000 денари со завршен Шумарски факултет. Ако нека се богатат луѓето....:tapp::tapp:
Јас знам фаци со средно што имаат плати по 50 000.Тоа е да земеш и да се крстиш со лева рака.Инаку и мене ми е драго што Косово толку брзо застана на нозе па и имаат и свој авио превозник.Дури и цените им се конкурентни.Да се надеваме дека и тоа што сега воведоа ќе биде конкурентно и нема да се повлечат.
 
Член од
3 декември 2010
Мислења
56
Поени од реакции
7
Alal neka im e na turcive ke ne spasat od visokite ceni sto bea za avionski karti.
 
Член од
1 јануари 2008
Мислења
10
Поени од реакции
4
Искрено веќе 4ти пат се возам со Air Prishtina, одлични се. Малку касни авионот (засега секој пат) но тоа не е страшно. Имаат пристапни цени доколку се купи карта малку порано (нормално). Би дала само thumbs up за Air Prishtina.
 
Член од
1 декември 2009
Мислења
22
Поени од реакции
7
Исто така би сакал да се сретнам со некој од власта (сегашната и претходните) и да ги исплукам в лице затоа што го уништија Македонското воздухопловство. Неколку пати се рестартира МАТ и исто толку пати банкротира, толку да се немало памет, толку да се крадело е страшна работа.
Svesen si deka skoro sekoja mozna nacionalna aviokompanija na Balkanov se soocuva so strasni problemi? Ke pocnam od Croatia, JAT, i uzasnata Adria koja e prakticno pred bankrot. Isto taka bankrotot ma Ungarski MALEV e odlicen primer deka ne sekogas nacionalen vozduhoprevoznik e idealnoto resenie.
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Јас кога им се јавив по телефон да се распрашам за еден лет што ми требаше не знаеа македонски, морав на англиски да зборам со нив :гик:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom