Машински Факултет

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Ме интересира дали со завршна матура може да се запишуват на машински, поточно за смерот Машински производствено ?
Не.
Планирам да се запишам на Машински,кои се моментално најбарани,надобри,најпопуларни студенски смерови на Машински ?!
1Индустриско инженерство и менаџмент
2Енергетика и екологија
3Производна информатика
4Индустриски дизајн
 
Член од
26 февруари 2012
Мислења
271
Поени од реакции
232
Уште не ја обновиле страната со новите насоки и студиски програми. :rolleyes:
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Уште не ја обновиле страната со новите насоки и студиски програми. :rolleyes:
Да да едвај чекам програмата на менаџмент на води да им ја видам. Сега покрај ИИМ ќе има уште едни менаџери, па нема да сме само ние најомразените ! хахаха :vozbud:
 
Член од
8 ноември 2009
Мислења
263
Поени од реакции
146
Да да едвај чекам програмата на менаџмент на води да им ја видам. Сега покрај ИИМ ќе има уште едни менаџери, па нема да сме само ние најомразените ! хахаха :vozbud:
абе вие сте смерот за "директори"........Тодор Кралев се замислува кој знае што.....у оснпва вас не ви е местото на машински....многу директори самоколку фирми има :))
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
абе вие сте смерот за "директори"........Тодор Кралев се замислува кој знае што.....у оснпва вас не ви е местото на машински....многу директори самоколку фирми има :))
Тој веќе неколку години не е на машински :)
А најголемата иронија е што сите професори што се против овој смер, еве три години наназад, синовите и ќерките баш на овој смер си ги запишуваат. Во превод ни они не знаат што сакаат.
И за волја на вистината имаме многу повеќе технички предмети од некои други смерови, ама сепак, по наш грб секогаш се удира :)
 
Член од
26 февруари 2012
Мислења
271
Поени од реакции
232
Да да едвај чекам програмата на менаџмент на води да им ја видам. Сега покрај ИИМ ќе има уште едни менаџери, па нема да сме само ние најомразените ! хахаха :vozbud:
Хидраулично инженерство и менаџмент на води не би требало да има ни м менаџмент. Нели е тоа поврзано со гасоводни и нафтоводни системи, прочистителни станици итн.
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Мах, знам се...Ги измениле имињата да придобијат студенти плус. Тој смер си е АФИ :D
 
Член од
8 ноември 2009
Мислења
263
Поени од реакции
146
Хидраулично инженерство и менаџмент на води не би требало да има ни м менаџмент. Нели е тоа поврзано со гасоводни и нафтоводни системи, прочистителни станици итн.
по ново и магациоер се вика МАТЕРИЈАЛ МЕНАЏЕР.....врти сучи како сакаат нека го крстат, тој смер ќе биде ХПА!!!
 
Член од
26 август 2009
Мислења
215
Поени од реакции
41
Планирам да се запишам на Машински,кои се моментално најбарани,надобри,најпопуларни студенски смерови на Машински ?!
1. Termicko inzenerstvo
2.Hidraulicno inzenerstvo i menadzment na vodi
3. Energetika i ekologia
4 Proizvodno inzenerstvo
 
Член од
26 февруари 2012
Мислења
271
Поени од реакции
232
Едно прашање. Имаат ли предност во однос на уписите оние кои полагаат математика напредно ниво наспроти оние кои полагале основно ниво/јазик?
 
Член од
3 октомври 2011
Мислења
167
Поени од реакции
78
Дечки колку се застапени физиката и математиката на Индустриски дизајн? Математика во средно учев само две години и само равенки и системи ми се останати во памтење, а физиката ја немав како предмет во средно.
Лесно, тешко, средно? Со 4ки бев од прва до четврта (додуша од прва до трета тешко фаќав просек, ама сега во 4та сум накај 5ка :cool:), матурата ќе биде најверојатно пак со 4ки. Ќе ме примат или ништо работа? :icon_lol:
Материјалот да не е многу за на памет учење?
Од предметите кои ги полагав немам ни математика, ни информатика, ништо.

Ме интересира и нешто за транспорт, механизација и логистика. Демек најлесен смер бил. Има женски таму или не? :icon_lol:
 
Член од
26 август 2009
Мислења
215
Поени од реакции
41
Дечки колку се застапени физиката и математиката на Индустриски дизајн? Математика во средно учев само две години и само равенки и системи ми се останати во памтење, а физиката ја немав како предмет во средно.
Лесно, тешко, средно? Со 4ки бев од прва до четврта (додуша од прва до трета тешко фаќав просек, ама сега во 4та сум накај 5ка :cool:), матурата ќе биде најверојатно пак со 4ки. Ќе ме примат или ништо работа? :icon_lol:
Материјалот да не е многу за на памет учење?
Од предметите кои ги полагав немам ни математика, ни информатика, ништо.

Ме интересира и нешто за транспорт, механизација и логистика. Демек најлесен смер бил. Има женски таму или не? :icon_lol:
Druze fizika i matematika imas na sekoj smer, Industriski dizajn bidejki e so 3 godini ke imas 2 matematiki namesto 3. A od fizika imash MEHANIKA i toa mnogu :D :D A mislam dena na industriski dizajn imas mnogu predmeti so crtanje.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom