Македонија - внатрешни случувања (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Shellshock nam67
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Па самата полиција е фул со шкондрони..Најлошо е тоа што све се шефови со команди у раце...Па они контролираат,а не Македонци..
Да не спомнувам како министер за одбрана е шкон,како сите тие функции што се од големо значење се се сами шконои...
Па во таква ситуација треба да си луд за да ја почитуваш инстутицајата, а ова ти го кажува човек кој цел живот се придржувал кон сите правила (дури и кон оние кои се сметаат за најситни прекршоци). Сериозно веќе никаков закон не почитувам во државава и ќе ескивирам максимално се со цел да се заштитам себе си и своето семејство.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131
Пошо читаат и џандари,само им ја олеснуваме работата,така да без информации,што правиме ние,не е за по форуми фалење.
Ако не се организираме ние како најпатриотска населба,нема кој.;)
Eпа поздрав до таквите читатели, нека прекинат да дремат на интернет, по кафиња и кафани и нека си ја вршат работата и неселективно!
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
- 1997 godina.
Ама што знам јас, јас само се тепав 2001 година на први борбени редови, немам бугарски пасош иако сум бил татар и слично.
Смешен си ,тврдиш дека си се борел 2001 а сега ми велиш Западниов дел бил албански. Па за што си се борел тогаш?
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Ај бе не кењај!! Можам да се кладам дека си бил у последен неборбен ред!!
Татар, они ти се по потекло прави егејци и пиринци и секогаш во први борбени редови на Македонија, најдобро знаат како да ја поделат Македонија и се први пријатели со рамковци.... ама ќе им се качат и Турците на нив некој ден па после и ние ќе ја делиме болварија... за нивно добро едноставно нели. :facepalm:
 
Член од
20 октомври 2005
Мислења
29
Поени од реакции
20
Абре јас невикам дека треба да се легне на земја и да се чека да те тепаат! Туку дека треба да се употреби глава, а не безбол палка!
Целта на овие провокации е да се предизвикаат исти такви напади, и тоа да се искористи како повод за да можат пак да се покажат на светот како загрозена страна која е малтретирана и угнетувана!
Најлесно е да се излезе надвор и да се истепа првиот албанец на кој ќе налеташ, но што со тоа?! Дали тоа не е токму она што го посакуваат оние кој стојат зад овие провокации? Зарем со тоа нема да им направите услуга и да им помогнете да си го остварат планот? Толку е тешко да се види тоа?
Епа тогаш колку е доволно да кркаме понижување и ќотек? И не велам дека само физичката сила е реакција. Они и мајка Тереза да е до нив пак ќе и најдат нешто да ја оцрнат. Нивната пропаганда си работи. Ете веќе имале закажано протести во Тирана и Швајцарија против малтретирањето врз Албанците во Мак. Јас пак би сакал министерката да даде една листа со број на луѓе Македонци кои се повредени на број и Албанци. Па да препраќаме,нека се прошири таа информација. (мада странците овде подобро од тебе и мене знаат кој и колку провоцира икои му с енамерите) Ама и тоа нема кој да го побара. Мислам дека сме премногу инертни и пасивни, ама дека така не научија нашите. Треба да се најде некоја група да поведе. Ниеден протест не е спонтан. Се е организирано од некој. Како може шип.. да имат Разбуди се и триста други тракатанци, кои во секој момент за се можат да најдат причина да соберат луѓе?
 
Г

ГОЦ-К.О

Гостин
Па во таква ситуација треба да си луд за да ја почитуваш инстутицајата, а ова ти го кажува човек кој цел живот се придржувал кон сите правила (дури и кон оние кои се сметаат за најситни прекршоци). Сериозно веќе никаков закон не почитувам во државава и ќе ескивирам максимално се со цел да се заштитам себе си и своето семејство.
Ја незнам брат што си чекал до сеа..
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Ццц уште што нема да се изначиташ овде ... мислиш дека народов е толку глупав да го издриблаат нарочито за тоа прашање ?! Име мењавање НИКОГАШ НЕМА ДА СЕ СЛУЧИ И ТОА ДА БИДЕ ЈАСНО !! КОЈ ЌЕ ПОТПИШЕ ТАКВО НЕШТО РАКАТА ДА МУ СЕ ИСУШИ, 100 ГЕНЕРАЦИИ ПОКОЛЕНИЈА ДА МУ СТРАДААТ ОД НАЈЛОШИ БОЛЕСТИ И СЕ НАЈЛОШО ДА ГИ СНАОЃА И НА ОВОЈ И НА ДРУГИОТ СВЕТ !!! НА ОВОЈ МИРЕН НАРОД КОГА ЌЕ МУ ДОЈДЕ ПРЕКУ ГЛАВА НАРОЧИТО ЗА ИМЕТО...НЕКА БЕГА КОЈ ЌЕ СТИГНЕ ПРЕД НАС ЗОШТО УШТЕ ТОА НИ ОСТАНА И ДАВАЊЕ НИКОГАШ !!!
Се ова убаво кажано пријателе, ама се плашам да не дојдеме у ситуација да молиме да ни го променат името.

Глупоста со проблемот за името е добредојдена само да се оттргне вниманието од клучните проблеми во државава - огромната сиромаштија и се поголемата меѓуетничка омраза.

Да имавме добар стандард и мала невработеност воопшто немаше ни да ни треба НАТО и ЕУ, а уште помалку ќе не засегаше барањето на Грците за промена на името. Едноставно ќе се смеевме и ќе го игнориравме.

Но, за жал не е така. И некој го наметна како клучно прашање за да добиеме евентуална мала шанса за некаков си напредок на оваа напатена држава.

Ситуацијава по тоа прашање ни е угоре високо, удоле длабоко.

Доколку се обединиме како Македонци лесно ќе излеземе на крај со "браќава".
Но како да излеземе од лошата економска состојба? Тоа е вистинското прашање. Има и за тоа одговор, но ќе треба многу повеќе време и луѓе какви што не сме навикнати да гледаме на нашава политичка сцена - чесни и лојални на обединетиот и неподелен македонски народ.
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Немојте само ад ми кажувате дека она Татарсконо педерче било во право за размена на територии ЌЕ ВЕ МОЛАМ !!! Тоа гомно смрдено изрод на Македонскиот народ треба да биде плукан од поколенијата ... 2001 беше се негова режија и на другар му сегашен за нивни цели да не не биде како држава и да бидеме поделени меѓу Албанија и Бугарија затоа предлагаше размена на територии. Сте се запрашале зошто Татарите ни даваа тенкови во 2001 демек да ни помогнат... Нека се ебат у гз и Љупчо и истите како него и овие режисериве што го буцкаат народов . Тоа Татарското племе колку е колнето од Македонецот има Господ да ги мавне одозгора еден ден да ги остави сите на место. МАКЕДОНИЈА ЌЕ ВИ БИДЕ СЕКОГАШ ТРН ВО ОКО...ЗА ИНАЕТ НА СИТЕ !!!
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
Епа тогаш колку е доволно да кркаме понижување и ќотек? И не велам дека само физичката сила е реакција. Они и мајка Тереза да е до нив пак ќе и најдат нешто да ја оцрнат. Нивната пропаганда си работи. Ете веќе имале закажано протести во Тирана и Швајцарија против малтретирањето врз Албанците во Мак. Јас пак би сакал министерката да даде една листа со број на луѓе Македонци кои се повредени на број и Албанци. Па да препраќаме,нека се прошири таа информација. (мада странците овде подобро од тебе и мене знаат кој и колку провоцира икои му с енамерите) Ама и тоа нема кој да го побара. Мислам дека сме премногу инертни и пасивни, ама дека така не научија нашите. Треба да се најде некоја група да поведе. Ниеден протест не е спонтан. Се е организирано од некој. Како може шип.. да имат Разбуди се и триста други тракатанци, кои во секој момент за се можат да најдат причина да соберат луѓе?
Која министерка да даде таква информација? Тоа нема да се случи, единствено што очекувам е од сега натака да ја прикриваат националноста на напаѓачите. А списокот е тука
http://roboto.blog.mk/2012/03/02/nasilstvo-albanci-vrz-makedonci/
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
Баш ме интересира кај се нашиве невладини сега да излезат барем со некоја прес конференција .. или силни се само кога треба црква да се гради некаде..
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
Баш ме интересира кај се нашиве невладини сега да излезат барем со некоја прес конференција .. или силни се само кога треба црква да се гради некаде..
нема никој...чим и Страшо МААК го купија шо сакаш :) барем он искачаше во вакви ситуации да каже нешо борбено (колку го сфаќавме сериозно тоа друг муабет ама сепак делуваше како мало апче за македонците :) ).
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.683
нема никој...чим и Страшо МААК го купија шо сакаш :) барем он искачаше во вакви ситуации да каже нешо борбено (колку го сфаќавме сериозно тоа друг муабет ама сепак делуваше како мало апче за македонците :) ).
Чим Страшо не излезе, ништо :(
И јас помислив на тоа :facepalm:
 

_Tigro-Lion_

Wild Animal
Член од
10 јануари 2012
Мислења
47
Поени од реакции
39
Во сопствената држава да се криеме и бегаме по улици, да не јадеме ќотек. :tapp:
До сега сум ја есапел државата 20%, но од сега ќе ја есапам 0% т.е. ич. :гомце:
Полицијата дефинитивно за ку* не ја бива, па уште и администраториве/модераториве банираа повеќе од 10 Македонци само на оваа тема и тоа со перманентни(трајни)банови ! :facepalm:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom