Македонија - внатрешни случувања (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Shellshock nam67
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.

General Centar

Се колнам... за ослободување на Македонија...АМИН
Член од
31 март 2011
Мислења
350
Поени од реакции
188
Па нормално дека е смислено, затоа треба ладна глава во вакви ситуации.
Најлошо што може да се направи, е да се потклекне на овие провокации и да им се даде изговор да ги остварат своите замисли.
Мене ринглата ми е уклучена на 6-ка :mad: веќе, доста се ладевме а и зима е уште.
 
O

Orion.

Гостин
Зарем мислиш дека и Македонци не се дел од евентуална дестабилизација моментално се ќе се направи за власт, долги години ни требаше да сватиме.
Апсолутно.
Но од друга страна исто така можно е да се работи и за акции диктирани од радикални вахабисти. Јавна тајна е дека имаат ќелии по Македонијава.
 
Член од
13 декември 2009
Мислења
1.307
Поени од реакции
647
Знам дека го мрзите, ама слушнете што кажа уште 2010 година.И послем ставете го тоа во контекст на тоа што се случува денес.
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.801
Поени од реакции
3.053
Ова може да ви се случи вам и на вашето дете, ајде да живееме во мир итн. итн. Вакво нешто бараш ? Ако да повели http://tweetvite.com/event/sobir
вакви собири и разни кампањи има 10 години наназад, незнам зошто не сфаќаат дека вака нема да запрат ама баш ништо само покажуваат слабост и повеќе им дозволуваме да ни се качат на глава.
Вистината е болна, ситуацијата нема да се подобри, може само да се стиши и одложи.
Начин да престане ова по мирен пат нема, да имаше одамна ќе живеевме во утопија.
Не ме сфаќајте погрешно, јас имам пораснато во бутел сум имал доста тепачки и најмалку што сакам е тоа.

Според мене мораме да покажеме заби, да излеземе на протест не поради тоа што проблемот (се правиме глупи со сила) е заеднички туку да кажеме дека проблемот е во нив!
И дека нема да го толерираме да тепаат девојчиња, дедовци, жени , деца. Потребна ни е организација и единство колку порано го сфатиме ова толку подобро.

Ако сакате по мирен пат ок, ќе продолжиме вака ние ќе трпиме тие ќе не малтретираат, нашите деца ќе одат со страв на училиште, па еден ден ќе дознаеш дека детето ти го растепале 10 тина албанеци со палки, железни шипки, боксирачи и ти лежи во хирургија и цел живот ќе остане инвалид и со трауми. Тогаш веќе касно ќе биде.

и препорака движете се во поголема група. пиздите немаат гз да се стават на повеќе
 
Б

Бат Елохим

Гостин
Зарем мислиш дека и Македонци не се дел од евентуална дестабилизација моментално се ќе се направи за власт, долги години ни требаше да сватиме.
не сакам да мешам политика, забранета е нели :)
ама во случајов, мислам дека не се знае точно кој е режија, а доволно расипани сите комплетно ми изгледаат.
Државата ќе експлодира, а премиерот ни наш, автобуси нови двокатни пушта во употреба денес, пред камера, дотеран, стокмен на ТВ.

Таман, да имаат шо да кршат утре....

Мислам здрав човек, загрижен за народот, не треба некаде планови да прави како да се смири се или има попаметни работи, како автобусите?
 

General Centar

Се колнам... за ослободување на Македонија...АМИН
Член од
31 март 2011
Мислења
350
Поени од реакции
188
Нешто јас да кажам. Live today, fight tomorrow. Ако така избувнуваш, излезеш на улица итн, итн, ништо нема да постигнеш, само можеш да изгубиш. Како што можеш да видиш, Македонија сеуште не е слободна, а со тоа сеуште не е исполнет сонот на револуционерите. Еден дел е под грчка власт, еден дел е под бугарска, мал дел под српска и останатиот дел вклучувајќи ја и оваа полудржава е под албанска власт. Ние моментално не можеме ништо да сториме. Прво треба да се обединиме, па потоа да организираме, да се намножиме а потоа да размислуваме за ослободување.
Гледам дека си многу загреан за Македонија, и јас бев таков, сега малку се оладив и почнав да размислувам по трезвено и по реално.
Ако воопшто во животов правам некакво организирање, а планирав тоа да биде нешто големо (само малку и јас самиот се разочарав и демотивирав), тебе прв ќе те барам.
Прифаќам со отворено срце.
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
многу христијански друже.....за вакви гнасни чинови се знае кој е лекот,клин со клин се вади во вакви ситуации,зошто се гледа дека СЕ повеќе замав зема и нема застанување......институциите молчат,немаат никаков ефект во справувањето со кризата - ова дефинитивно е КРИЗА
:pos: Е го трефна човекот....христијански! :pos:
Не се работи за тоа, туку за очигледноста на намерата на тие што го прават ова! Очигледно е дека сакаат да издејствуваат реакција од ист карактер која ќе им служи како алиби да си тераат тоа што замислиле.
 

methMKD

Евроскептик
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.826
Поени од реакции
723
Знам дека го мрзите, ама слушнете што кажа уште 2010 година.И послем ставете го тоа во контекст на тоа што се случува денес.
Ја не го мразам и можам само да кажам едно ТИПОТ БЕШЕ 100% У ПРАВО кога рекол да се ДЕЛИ македонија .... јебешга соживот со говеда нема
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
вакви собири и разни кампањи има 10 години наназад, незнам зошто не сфаќаат дека вака нема да запрат ама баш ништо само покажуваат слабост и повеќе им дозволуваме да ни се качат на глава.
Вистината е болна, ситуацијата нема да се подобри, може само да се стиши и одложи.
Начин да престане ова по мирен пат нема, да имаше одамна ќе живеевме во утопија.
Не ме сфаќајте погрешно, јас имам пораснато во бутел сум имал доста тепачки и најмалку што сакам е тоа.

Според мене мораме да покажеме заби, да излеземе на протест не поради тоа што проблемот (се правиме глупи со сила) е заеднички туку да кажеме дека проблемот е во нив!
И дека нема да го толерираме да тепаат девојчиња, дедовци, жени , деца. Потребна ни е организација и единство колку порано го сфатиме ова толку подобро.

Ако сакате по мирен пат ок, ќе продолжиме вака ние ќе трпиме тие ќе не малтретираат, нашите деца ќе одат со страв на училиште, па еден ден ќе дознаеш дека детето ти го растепале 10 тина албанеци со палки, железни шипки, боксирачи и ти лежи во хирургија и цел живот ќе остане инвалид и со трауми. Тогаш веќе касно ќе биде.

и препорака движете се во поголема група. пиздите немаат гз да се стават на повеќе
Па сеа не сфаќам, повикуваш на мирен или немирен протест? Веројатно на немирен бидејчи викаш дека ништо нема да се реши по мирен пат. И, како би изгледал тој протест се собираме со палки и идеме? Сериозно прашувам.
 

General Centar

Се колнам... за ослободување на Македонија...АМИН
Член од
31 март 2011
Мислења
350
Поени од реакции
188
Знам дека го мрзите, ама слушнете што кажа уште 2010 година.И послем ставете го тоа во контекст на тоа што се случува денес.
Визионер.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
не сакам да мешам политика, забранета е нели :)
ама во случајов, мислам дека не се знае точно кој е режија, а доволно расипани сите комплетно ми изгледаат.
Државата ќе експлодира, а премиерот ни наш, автобуси нови двокатни пушта во употреба денес, пред камера, дотеран, стокмен на ТВ.

Таман, да имаат шо да кршат утре....

Мислам здрав човек, загрижен за народот, не треба некаде планови да прави како да се смири се или има попаметни работи, како автобусите?
Политика нема да мешаме, ова се генерално жаришта во кои се судираат две страни, се пере мозок, трета страна има голема корист... Обично пред избори, кампањи, рушење власт итн, посебно во една мултиетничка држава како Македонија со една скршена нога, многу лесно се имплементира на дело.
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.285
:pos: Е го трефна човекот....христијански! :pos:
Не се работи за тоа, туку за очигледноста на намерата на тие што го прават ова! Очигледно е дека сакаат да издејствуваат реакција од ист карактер која ќе им служи како алиби да си тераат тоа што замислиле.
да,таква ти е намерата и постапката според искажаното.....порано или покасно ќе мора да се решиме,во тоа сум сигурен.....
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.801
Поени од реакции
3.053
Па сеа не сфаќам, повикуваш на мирен или немирен протест? Веројатно на немирен бидејчи викаш дека ништо нема да се реши по мирен пат. И, како би изгледал тој протест се собираме со палки и идеме? Сериозно прашувам.

не повикувам на ништо пишувам мислење, ќе ме наклеветиш ќе ме собере јанкуловска од дома за 15 мин и утре ќе ме има на сител дека се спречило граѓанска војна -.-
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Ја не го мразам и можам само да кажам едно ТИПОТ БЕШЕ 100% У ПРАВО кога рекол да се ДЕЛИ македонија .... јебешга соживот со говеда нема
Какво делење бе? Не сме ние ни Косово ниту Босна па да не делат.
Нема никое друго парче земја кое може да го замени моето родено место,незнам за тебе ама јас сум од западна Македонија.И никогаш не сум размислил ниту во иднина ќе размислам да го дадам така лесно Мавровскиот регион,Гостивар,Тетово и сите места кои се во Западна Македонија и кои биле од секогаш Македонски!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom