Препораки за игри

sveznajko

Random nobody
Член од
17 август 2006
Мислења
522
Поени од реакции
101
Не ти е тапа со контролер? Ова конзоливе ќе ги заебат сите игри уште малце, се ќе биде премногу лесно за играње ради нив.
Не за друго сакам да играм на биг скрин тв од тросед. Си поврзувам контролер до писито и мераци ептен. И сега така играм само многу кабли тастатура и маус :(
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.794
Поени од реакции
24.057
EDGE на Mobigame. Ја има и за мобилни и за ПЦ.
Мислев некоја slasher нешто како Devil May Cry и Darksiders игра да ми преложите, или нешто како Assassin's Creed или Resident Evil таква некоја. Долга со добра приказна.
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Мислев некоја slasher нешто како Devil May Cry и Darksiders игра да ми преложите, или нешто како Assassin's Creed или Resident Evil таква некоја. Долга со добра приказна.
Нема таква :/
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.794
Поени од реакции
24.057
Нема таква :/
Баш напротив. Еве како што кажав DMC и Darksiders се ептен добри игри. Имаш огромен меч, добро оформена приказна, многу акција, bad ass ликови, различни комбоа и не многу монотон начин на тепање. Се што можеш да побараш од една игра.

Ќе ја пробам..
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Баш напротив. Еве како што кажав DMC и Darksiders се ептен добри игри. Имаш огромен меч, добро оформена приказна, многу акција, bad ass ликови, различни комбоа и не многу монотон начин на тепање. Се што можеш да побараш од една игра.
Кој е бадес? Данте, Кратос, 14тиот јавач на апокалипсата? Или пак Бетмен?

Овие за малиот прст мене неможат да ми се фатат. Само вода можат да ми носат и да ми ги мијат нозете.
 
Член од
13 декември 2009
Мислења
1.307
Поени од реакции
647
ME3 е тежок фејл, но од друга страна се од Биовер откако ги купи ЕА е фејл, Драгон Ејџ 2, ТОР и слично.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
ME3 е тежок фејл, но од друга страна се од Биовер откако ги купи ЕА е фејл, Драгон Ејџ 2, ТОР и слично.
Не знам до каде сум точно, но имаат некои работи ептен сјебано, film grain, не се апдејтира квест логот...

Новите ликови према двојката ми се досадни, дури и иритантни. Сепак, засега не ми изгледа како фејл, едноставно само послаба од двојката која ми беше ремек-дело (и прв посериозен RPG, иако не е true RPG).
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.794
Поени од реакции
24.057
Кој е бадес? Данте, Кратос, 14тиот јавач на апокалипсата? Или пак Бетмен?

Овие за малиот прст мене неможат да ми се фатат. Само вода можат да ми носат и да ми ги мијат нозете.
Сепак секој со своето мислење и со својот вкус за игри. Кај мене баш главните ликови се понекогаш причина да ја изиграм играта, некако даваат посебен шмек на целата игра. Неможе во игра како што е DMC, да стават некој lame лик. Данте е многу добро направен и дава повеќе адреналин кон играта. Незнам, можеби ја сум грешка, сепак ова е мое мислење, не сум некој преголем експерт за игри.. али вакви игри ми се баш интересни за играње, а неможам да најдам нешто слично на овие, достојно за играње..
 

DelPiero10

10ka
Член од
25 февруари 2012
Мислења
583
Поени од реакции
251
Кој е бадес? Данте, Кратос, 14тиот јавач на апокалипсата? Или пак Бетмен?

Овие за малиот прст мене неможат да ми се фатат. Само вода можат да ми носат и да ми ги мијат нозете.
(n)

Сепак секој со своето мислење и со својот вкус за игри. Кај мене баш главните ликови се понекогаш причина да ја изиграм играта, некако даваат посебен шмек на целата игра. Неможе во игра како што е DMC, да стават некој lame лик. Данте е многу добро направен и дава повеќе адреналин кон играта. Незнам, можеби ја сум грешка, сепак ова е мое мислење, не сум некој преголем експерт за игри.. али вакви игри ми се баш интересни за играње, а неможам да најдам нешто слично на овие, достојно за играње..
Ninja Gaiden (samo konzola), Dungeon siege 3, witcher 2, Dynasty warriors 7
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Кој е бадес? Данте, Кратос, 14тиот јавач на апокалипсата? Или пак Бетмен?

Овие за малиот прст мене неможат да ми се фатат. Само вода можат да ми носат и да ми ги мијат нозете.
Точно, овие сите шго ги наброја се фаќаат за малиот прст на ова:

EDGE на Mobigame. Ја има и за мобилни и за ПЦ.
Ти си нели многу навлезен по игриве, биди реален некогаш да му се сневиди, не со глава низ 15 ѕида.
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Точно, овие сите шго ги наброја се фаќаат за малиот прст на ова:



Ти си нели многу навлезен по игриве, биди реален некогаш да му се сневиди, не со глава низ 15 ѕида.
??????????
Ја му кажав игра на човекот, некаква ама ДОБРА.
Тој после ми вика не сакам таква сакам со тепање.
Игрите со тепање спред мене се едни од полошите. Многу реално. И јас тоа го кажав на мој начин.

А инаку јасно ми е зошто еден играч би играл ваква игра (slasher/beat em up) и зошто ондека во 90тите Јапонците ги правеа како кифлички. И тоа.
 
Член од
10 ноември 2011
Мислења
120
Поени од реакции
56
ME3 е тежок фејл, но од друга страна се од Биовер откако ги купи ЕА е фејл, Драгон Ејџ 2, ТОР и слично.
Завршетокот го усраа многу.Сите три завршетоци се за никаде.Многу ме разочара играва.Повеќе беше пуцачина одколку вистински RPG.Не за џабе ги плукаат сегде биовер.
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
160
Поени од реакции
36
Незнам дали знаете но..... http://alteriw.net/viewtopic.php?t=116923 запрено е работењето на AlterIWnet тоа значи нема повеќе dedicated servers за Modern Warfare 2 за оние кои играле преку овие сервери.
 
Член од
14 ноември 2010
Мислења
708
Поени од реакции
140
Незнам дали знаете но..... http://alteriw.net/viewtopic.php?t=116923 запрено е работењето на AlterIWnet тоа значи нема повеќе dedicated servers за Modern Warfare 2 за оние кои играле преку овие сервери.
Колку што успеав да разберам од изјавата, станува збор за целосно укинување на alteriw.net, а не на dedicated servers.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom