Проблеми со должината на пенисот :(

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 декември 2009
Мислења
1.307
Поени од реакции
647
дека имам 110 кг (по претходно околу 30тина кг ослабени)
Мој совет - ти треба да одиш на нутриционист, а не уролог. Со оваа тежина, добро е и што имаш пенис. Он топик, да, ако ослабнеш, визуелно ќе изгледа поголем. Има некои теории дека со ослабнување ќе имаш подобра циркулација па ќе биде поголем и самиот пенис, но ова дури и да е точно, пенисот би бил подебел, а не подолг. Во секој случај, ослабни барем 20 кила и тоа под итно.
--- надополнето: 10 март 2012 во 05:12 ---
Има 3 големини на курој и длабочини на вагини, можеби ти си од најкусите.
 
B

Black Guard

Гостин
1 инч = 2,5 цм


XS < 7.5 cm
S – 7.5-13.5 cm
M – 13.6-15.2 cm
L – 15.3-18.1 cm
XL – 18.2-21.7 cm
XXL>21.7 cm

Просекот е 12.9-14.9 цм. така да 10-12 цм не е ништо страшно.

ЈЕС со 18.4 јас сум XL:vozbud:

П.С неопходно е да ослабеш пријателе оти...со 110 кила постигнување на врвна ерекција(она кога ти е камен) е неможно поради циркулацијата и да не си се осмелил да земаш вијагра...на крај краеви не е крај на светот-само ослаби пред се со физичка активност и строг режим на исхрана(не да гладуваш) иии најважно не се комплексирај:D
 

AnGeL.BoY

г-дин Дијамант Сваровски
Член од
7 септември 2010
Мислења
55
Поени од реакции
14
Значи стварно е тешко човек да го сфати твојот проблем озбилно кога пишуваш вакви работи!?!
Што има овде толку за чудење??? Имам проверно, мислам заклучено дека овој проблем постои само кај мене. Машала на брат ми, кој е година помал од мене, му достига можеби не знам околу 16-17 цм... а и никој друг од братучедите се нема пожалено на ваква работа... Ама јас го гледам брат ми и според тоа го заклучив ова...
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
На колку форуми побара помош?
Значи вака подобри си ја самодовербата и знај дека на некој жени не им е важна големината на пенисот, жените сакаат пенисот да е подебел затоа што дебелите пениси може да биде многу возбодувачки и да предизвика задоволство на жената.
Исто така и должината на вагината кај жените кој немат родено изнесува 7,5 кога на е возбудена, а кога е возбудена и изнесува 10 см
така да немај гајле твојот пенис на секоја жена може да влезе и биди си задоволен од твојата големина, ако веќе не си задоволен тогаш посети доктор, можеш да посетиш клинички уролог.
Исто така и постојат третмани за зголемување на пенисот а тоа се апчиња, хируршко зголемување на пенисот, вежби за зголемување на пенисот, вакум пумпи ама сетоа тоа е залудно потрошено време така да биди си задоволен со твојата големина на пенисот.
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.212
Поени од реакции
7.269
не го лажете детето бе, не е битна големината..





најбитна е.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
не го лажете детето бе, не е битна големината..
денес не е појќе ништо битно и на младите не им е важно..... во мое време не можеше да се жениш ако на куро не можеа да ти се разминат два стаори
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Исто така и постојат третмани за зголемување на пенисот а тоа се апчиња, хируршко зголемување на пенисот, вежби за зголемување на пенисот, вакум пумпи ама сетоа тоа е залудно потрошено време така да биди си задоволен со твојата големина на пенисот.
1:05
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.102
Поени од реакции
3.948
Што има овде толку за чудење??? Имам проверно, мислам заклучено дека овој проблем постои само кај мене. Машала на брат ми, кој е година помал од мене, му достига можеби не знам околу 16-17 цм... а и никој друг од братучедите се нема пожалено на ваква работа... Ама јас го гледам брат ми и според тоа го заклучив ова...
:facepalm::facepalm::facepalm:

Дај модератори затворете ја темава, и онака е само играње мајтап и глупирање и ништо асално/сериозно нема во дискусијава......
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
Што има овде толку за чудење??? Имам проверно, мислам заклучено дека овој проблем постои само кај мене. Машала на брат ми, кој е година помал од мене, му достига можеби не знам околу 16-17 цм... а и никој друг од братучедите се нема пожалено на ваква работа... Ама јас го гледам брат ми и според тоа го заклучив ова...
А ти со брат ти да не се натпреваруваш на кој е поголем:facepalm:
 

AnGeL.BoY

г-дин Дијамант Сваровски
Член од
7 септември 2010
Мислења
55
Поени од реакции
14
:facepalm::facepalm::facepalm:

Дај модератори затворете ја темава, и онака е само играње мајтап и глупирање и ништо асално/сериозно нема во дискусијава......
Пингу слободно можеш да се ***, да ја напуштитш темата. И онака твоето присуство и твоите катастрофални мислења се повеќе зијан, отколку придобивка за некого. Ти не си никој овде да пресудиш дали темата ќе биде затворена, или дали се овие чисти мајтапи, заебанции и не знам што... Овие се сериозни работи за сериозни луѓе со задоволително присуство на интелигенција, кое кај тебе не е ни најмалку забележано. И да напоменам, немој повеќе да ме цитираш, ниту да ме читаш, а најмалку да ме коментираш... Биди ми поздравен :)) :*
--- надополнето: 10 март 2012 во 22:33 ---
А ти со брат ти да не се натпреваруваш на кој е поголем:facepalm:
Не дека се натпреварувам, туку сакав да им одговорам на оние кои ме прашаа како открив дека мојот проблем не е наследен генетски. Ако беше фамилијарен проблем/генетски, значи сигурно и брат ми ќе се бореше со истата “божја неправда“... Дали сум јасен?
 
O

Orion.

Гостин
Ти што се жалиш дека ти е мал погледни го шоуто на Howard Stern за натпреварот во мал пенис и ќе се осеќаш ко црнец:)
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
И на мене ми е мал и шо ме брига...пак си се гордеам со него! ја знаете ли поговорката"Мал али техничар " поздрав :D
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.102
Поени од реакции
3.948
то... Овие се сериозни работи за сериозни луѓе со задоволително присуство на интелигенција, кое кај тебе не е ни најмалку забележано.
--- надополнето: 10 март 2012 во 22:33 ---

Не дека се натпреварувам, туку сакав да им одговорам на оние кои ме прашаа како открив дека мојот проблем не е наследен генетски. Ако беше фамилијарен проблем/генетски, значи сигурно и брат ми ќе се бореше со истата “божја неправда“... Дали сум јасен?
Епа еве тогаш и јас ќе бидам 100‘% сериозен и ќе одам од тоа дека ти (не дај боже) озбилно збориш целово време:

Ти ако со брат ти и со братучедите си ги мерите или сте си ги виделе или дискутирале на ваква тема (колкави ви се), ондак сите сте болни и сте за на психијатар... Толку од мене. Поздрав

А да и, ако оваа тема е само за луѓе со задоволително присуство на интелигенција ондак незнам што бараш ти тука, ако ти со брат ти и братучедите си ги гледате и споредувате куроите ондак очигледно немаш НИКАКВО присуство на интелигенција и ти и сите у фамилијата не сте баш најбистри и најцивилизирани...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom