Македонија - внатрешни случувања (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Shellshock nam67
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 јуни 2011
Мислења
684
Поени од реакции
1.193
Епа кај што е донер е албанска чаршија прошле наши и на нив не им треба некој причина!!!
Се затепале!!! едно дете побегналооооо ( за среќа )!!!! И го спасил некој чичко!!!!

За девојчетооо имало 15 години! не се знае уште причината!!!! ДО КОЕ НИВО ПАДНААА!!!
ЖЕНСКОО АЛОО!!
А за тоа детето пред општина неможам да кажам ништо затоа што и мене пред малку ме известијаа...!!
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
100 godini ke ziveeme pa zatoa vaka se mrazime !!! Vojna ke nema,vo meguvreme uste zivotot ke poskapi,a politicarite ke prodolzat da se obogatat...Mi se gadi od BALKAN ili potocno od ovaa drzava(samo nie uste ostanavme vo Balkan)
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Сеа дури читам дека 3 малолетници јаделе ќотек од албанци,и тоа со метални шипки(ете зошто ги викале шипци) види богати.


Мој предлог до државниот врв:

Седница во парламентот,во која ќе изгласаат да се отвори уставот и во него да се наведе"секое кривично дело,сторено од страна на лице/а со една етничка припадност кон друга,да изнесува тројно од казната наведена со закон за истото дело".


И после тоа коа ќе сакаат да се тепаат Македонец и Албанец,прво ќе си удрат по два бокса,и после ќе си шепнат на уво "ај сеа да одиме на по едно пиво,оти ако некој ја пријави тепачкава изгинавме".


И така среќно ќе си живееме.


Кој маж ќе истапи јавно,и ќе изнесе предлогов за закон,јас доживотно ќе го гласам.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.914
Поени од реакции
7.836
Сеа дури читам дека 3 малолетници јаделе ќотек од албанци,и тоа со метални шипки(ете зошто ги викале шипци) види богати.


Мој предлог до државниот врв:

Седница во парламентот,во која ќе изгласаат да се отвори уставот и во него да се наведе"секое кривично дело,сторено од страна на лице/а со една етничка припадност кон друга,да изнесува тројно од казната наведена со закон за истото дело".


И после тоа коа ќе сакаат да се тепаат Македонец и Албанец,прво ќе си удрат по два бокса,и после ќе си шепнат на уво "ај сеа да одиме на по едно пиво,оти ако некој ја пријави тепачкава изгинавме".


И така среќно ќе си живееме.


Кој маж ќе истапи јавно,и ќе изнесе предлогов за закон,јас доживотно ќе го гласам.
mnogu be ti kasnis, toa bese "odamna", ima novi momenti od togas.
 
Член од
13 декември 2009
Мислења
1.307
Поени од реакции
647
Само напред, и Косово ќе влезе во ЕУ, ние останавме без работа, без леб да јадеме мамето ваше , одма кога ќе има војна и Пастирот и оној наркоманот/алкохоличарот во опозивија ќе киднат на Халкидики, а радничка класа ќе се тепа за нив.Да даде Господ и пастирот и б.ц. и Швајцарецот кој сега стана Македонец, и Албанскиот Дац Шулц, сите пари на свеќи да ги трошат, ништо арно да не видат во животот. Толку од мене, еве може и песма една колку да не ја скршам тастатурата од гнев.
 
M

Moon Child

Гостин
Јас само незнам што мислат и двете страни, кому ова добро ќе донесе? Линчувајте ме ако сакате сега веднаш на темава, се чудам од каде толкава омраза?
Несакам да стравувам по мојот и животот на моите најблиски поради вжештените националистички глави од двете страни!
Дајте сите да придонесеме и да ја смириме топката, да пронајдеме можеби некакво заедничко решение, луѓе ова не е на арно! Колку сакате жестете се и бранете си ја "страната", мора да се дејствува на било кој начин, додека ситуацијава не излегла од контрола, затоа што мене сериозно почнува да ме фаќа страв!
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
105
Поени од реакции
94
Јас само незнам што мислат и двете страни, кому ова добро ќе донесе? Линчувајте ме ако сакате сега веднаш на темава, се чудам од каде толкава омраза?
Несакам да стравувам по мојот и животот на моите најблиски поради вжештените националистички глави од двете страни!
Дајте сите да придонесеме и да ја смириме топката, да пронајдеме можеби некакво заедничко решение, луѓе ова не е на арно! Колку сакате жестете се и бранете си ја "страната", мора да се дејствува на било кој начин, додека ситуацијава не излегла од контрола, затоа што мене сериозно почнува да ме фаќа страв!
Сега кога властите ке прочитаат дека ке почнало да те фаќа страв брзо ке реагираат. BTW искорегирај се погоре, нема националистички страни туку националистичка страна, онаа гадната
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.914
Поени од реакции
7.836
Јас само незнам што мислат и двете страни, кому ова добро ќе донесе? Линчувајте ме ако сакате сега веднаш на темава, се чудам од каде толкава омраза?
Несакам да стравувам по мојот и животот на моите најблиски поради вжештените националистички глави од двете страни!
Дајте сите да придонесеме и да ја смириме топката, да пронајдеме можеби некакво заедничко решение, луѓе ова не е на арно! Колку сакате жестете се и бранете си ја "страната", мора да се дејствува на било кој начин, додека ситуацијава не излегла од контрола, затоа што мене сериозно почнува да ме фаќа страв!
za ljubov se poterebni dvajca,za zal ama kaj nas jas takvo nesto ne gledam, osven ako ne pocnam da mizam ko nekoj drugi, da spijam vo dvizenje i ziveam vo ubav son.
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
А ти освен да ни кажуваш какви сме за нигде,потруди се да не опраиш..Сепак,ние сме ретардирана младина,остатоци од некои режими што поебале све живо што можело да се поебе,и ни треба посебна помош од некој како тебе..Пацифист,а сепак,ептен сератор..
Во право си....тоа интелигентно и убаво главче не треба да губи време.....во вакви остатоци има дефицит на сиви клетки и погодни се за изработка на топовско месо ....има на тони во оваа младина.....сега сте на цена и факајте ред за....одстрел:icon_lol:
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Ќе го чекаме шумарот пак? :D
хахаха у целава напната ситуација добро ме насмеа и ме потсети на вицот. БРАВО!
Потврдено:Полицијата ТРАГА по сторителите :eek:
како и секогаш - кај и да е НИКОГАШ ке ги фатат и ке им „поднесат“ кривични пријави
Ако тоа што го реков за ЈТ и Иво , е лага , а плус тоа и провоцирачки и сеење омраза ....

Јасно ли ти е сега каква омраза сеел Иво Котевски кога пред 2 милиона народ рече : Нападнат од 4 лица (лага) , пукал два пати во воздух (лага) , убил во самоодбрана (лага или не).

За едно се сложивме нели , а тоа е дека лажните , нејасните изјави од МВР ја прегреваат состојбата.

А бе Пулонче.
ах бе дарданче. прво и основно - тоа не го смисли иво котевски тоа не го измисли иво котевски тоа му е кажано на него како ИЗЈАВА ОД ПОЛИЦАЕЦОТ. што треба он да каже? да ја преврти приказната за да отиде во погрешен правец? и не се прајте будали со сила - слеп да е човек ке види дека се превртува вистината. еве конкретно од тебе барам одговор - ако така со тебе постапат 4 македонци и еден од нив се упати према твоето дете ти како ке реагираш?
мендух тачи кој се фрли на радикализам,односно го замени ахмети во разговор на Канал 5 во кој предупредува(на негов сопствен начин) дека ќе се срушат границите меѓу албанија,косово и македонија за брзо време
мендух тачи - албански политичар во кој мнозинството албанци му веруваат јавно и потајно повикува на војна. јавно и потајно ги повикува и косоварите и албанците да влезат во војна. маме му е*ам каде ли се сега нато еу опсе и тие грдите организации да го осудат овој јасен и гласен говор на омраза? уште помалце можам да ги сватам и самите албанци кои воедно се залагаат за „соживот“ со македонците а од друга страна гледаат у тачи спас од нивната ситуација... кој е сега лицемерен?
СЕ КОЛНАМ ВО ВЕРАТА СОВЕСТА И ЧЕСТА ДЕКА ЌЕ РАБОТАМ ЗА ОСЛОБОДУВАЊЕ НА МАКЕДОНИJА СО СИТЕ СВОИ СИЛИ СРЕДСТВА И ДЕКА НИКОГАШ НЕ ЌЕ ГИ ПРЕДАДАМ ТАЈНИТЕ НА РЕВОЛУЦИОНЕРНОТО ДЕЛО, А ВО СЛУЧАЈ АКО ГО НАПРАВАМ ТОА ДА БИДАМ УБИЕН СО ОВОЈ РЕВОЛВЕР И КАМА ШТО ГИ ЦЕЛИВАМ

АМИН!!!

СЛОБОДА ИЛИ СМРТ!!!

ДА ЖИВЕЕ МАКЕДОНИЈА
абе генерале. у прошлост на темава се испука патриотски што мислам и тастатурата ти е обоена во црвено жолта боја. се колнеш на форум дека ке ја браниш македонија дрн дрн дрн дрн..... наместо да изиграваш сајбер патриот попаметно ќе ти беше да се потрудиш барем некој протест да организираш макар завршил и со група од 10 души.
Знаете што се случува нели?
Се надевам дека се спремате! Овој пат ќе биде до крај!
незнаеме и не сме спремни. еве јас конкрентно за мене зборам - ај просветли ме и кажи ми на што треба да бидам спремен?
Ситуацијата може лесно да се реши со поставување на патроли (многу) низ градовите на МВР па макар требало и воени патроли и да вршат претреси на сите сомнителни групи/лица. И одредување ОГРОМНИ КАЗНИ ПАРИЧНИ И ЗАТВОРСКИ за напад на рандом лица за поттикнување мегуетничка омраза.
хаха чекај бе што читам јас тука. да се организирале засилени патроли џандари полициски часови дрн дрн дрн... у маме му ебам абе ја у бејрут живеам или у скопје? едно време цел народ скокаше стоп за полициската бруталност сеа гледам од еднаш многумина го прифаќаат предлогов да има џандари на секаде. нели бе едно време не се чуствувавте убаво кога гледавте наоколу џандари? ете сеа немате џандари демек поубаво ви е ?

неколку поста наназат ( прилично многу ) пишав дека ова ке се среди со тоа што ЈАВНО ке се покажат СИТЕ уапсени лица и ЈАВНО да бидат претепани на сред плоштад односно во иста мера да им се врати како што тие самите го извршиле злосторот.
(y) Треба на протести за него да се излезе...
и да знаеш дека ТРЕБА! - ако некој организира таков протест еве јас јасно и гласно кажувам дека ке искочам без разлика дали бил организиран од невладина организација или било која политичка партија ( пошто кај нас 99% од протестите се политички мотивирани )
Ја можам да погаѓам дека македонците намерно така брутално нападнаа во Кисела Вода , за потоа да се подгрева состојбата , знаејќи дека албанците ќе возвратат.

Таков напад како во К.Вода немало одамна ... очекуваме да видиме кој се напаѓачите ... не верувам да се туку така обични малолетници ... додај тука маски , дуксери , капи , шипки , боксирачи итн , 20-30 лица ...
незнам дали си видел наназад еден дечко од припор објасни на темава што е ситуацијата - ајде да речеме дека не е веродостојна информација можда и лаже дечкото НО - дали воопшто го прочита постот што го напиша?

и со ова вториов дел од постот влечеш многу луѓе за јазик. не биле обични малолетници (посебни биле некои елитни изглеа) и носеле маски диксери капи шипки боксирачи..... дарданчо обична фантомка се купува за 100/150 денари во ГТЦ ако незнаеш каде прашај јас ке ти кажам. дуксери капи шалови има на секоја тезга од битпазад зелен пазар елит еко и сите останати бутици у македонијава. боксирачи има на истото место каде што има и фнатомки во гтц ( а добро знаеш дека и на битпазар има боксирачи НЕЛИ?)

и ај кога веќе ме влечеш за јазик пошто биле посебна група добро обезбедена со реквизити... деновиве ГРУПА албанци тепаат рандом македонец со шопки палки и слично. - и овие се посебна група обучена од некој? колку оружје има нелегално во македонија без разлика кој го поседува дали македонец албанец босанец и слично - и овие се посебна група на луѓе? специјално дојде некој дома да им даде пиштол? не се праи со сила будала знаеш дека кај нас на црн пазар можеш да најдеш од нож до калашников и никој ни А ни Б нема да ти рече нели? знаеме кај живееме.



п.с да не искочи дека кревам тензии но да си кажам нешто - информација од прва рака имам дека вчера група албанци на возраст од 24 до 30 години НАМЕНРНО се качиле во автобус со број ХХ со цел да тепаат македонци УЧЕНИЦИ - дури и самите на шоверот му рекле ИМА ТАМУ МАКЕДОНЦИ УЧЕНИЦИ ОВА ВРЕМЕ? среќа било 5:30 сабајле па и навистина немало ученици во тој период а богами и дестинацијата кај што се упатиле е опасна по живот за самите напаѓачи али среќа не искочило ништо.
 
B

Black Guard

Гостин
мендух тачи - албански политичар во кој мнозинството албанци му веруваат јавно и потајно повикува на војна. јавно и потајно ги повикува и косоварите и албанците да влезат во војна
Пардон мала корекција ЛОБОТОМИРАНИТЕ АЛБАНЦИ кои сонуваат за голема Албанија,тоа ти е слично како Македонциве Лоботомирани што вријат за Солун и тука и Македонци и Албанци се исти-ЛОБОТОМИРАНИ-еден мендух тачи или Н.Г да ми го перат мозокот..ма не дозволувам.


јавно и потајно ги повикува и косоварите и албанците да влезат во војна
Оние Албанци кои најдоа спас тука од енвер хоџа-па треба да Бидат благодарни и Горди со Македонската држава-оти Албанската не ги сака,Албанија се срами од нив и тоа ги боли.

Косоварите не можат да војуваат.

маме му е*ам каде ли се сега нато еу опсе и тие грдите организации да го осудат овој јасен и гласен говор на омраза?
Рака на срце НАТО нема тука што да реагира,што се однесува до ОБСЕ ние имаме соработка и преку ОБСЕ наши инспектори одат во Грција да проверат дали нешто не е во ред т.е за секоја релокација на поголема воена машинерија треба соседот да биде Информиран.

Ова што го напишав за НАТО и ОБСЕ не важи за ЕУ,бидејќи европското лицемерие нема крај и ДА,не треба да очекуваме ништо од нив на крај краеви кој ку*ац ако ги осудат изјавава е резултат на комплекс кај тачи пред се поради поразот од ДУИ и на крај краеви бесен е бидејќи ДБК му диши на врат,он знае и НЕ МОЖЕ ништо.

Што се однесува до тензииве Министерство за одбрана има кризен менаџмент и ако треба да се реагира-ќе го сторат тоа,но ПРОБЛЕМОТ е во инертноста на МВР бидејќи законски се обврзани да го штитат интегритетот и безбедноста на граѓаните,ако негде треба протести-МВР е соодветна локација- и барање за превентивни мерки.

Сега е неопходно Интелектуалците да организираат протест а политичариве да ги смират страстите.

неколку поста наназат ( прилично многу ) пишав дека ова ке се среди со тоа што ЈАВНО ке се покажат СИТЕ уапсени лица и ЈАВНО да бидат претепани на сред плоштад односно во иста мера да им се врати како што тие самите го извршиле злосторот.

Јас имам доверба во МВР и 90% сум сигурен дека ќе ги фатат бидејќи знам Х случаи далеку позаташкани па така да ова е прашање на време-а дека ќе јадат ќотек од МВР тоа е јасно.

Знаете на крај краеви овие кои тепаат се нискоинтелегентни ретардоњи со кои е лесно да се манипулира.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom