Македонија - внатрешни случувања (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Shellshock nam67
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.350
Поени од реакции
25.009
:pos:
Лолови на темата, кога го видов насловот триста работи ми се свртија низ глава... :pos:
Следно очекувам дечкото да напише: мајка ми прегази пешак, ама пред зграда, се јавивме во полиција рекоа ок.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.665
Поени од реакции
12.061
A каде реков дека рандом некој ми го кажал истото? Не ти паднало на памет дека некој троа поблизок ми го кажал, можеби дека сум била таму?
Во сите наведени земји за кои зборувам, сум била и сум видела.
За другите гледаш, не зборувам (пример Германија), зошто можам само на памет да зборувам.
И да, јас не би сакала во ЕУ.
Мое мислење, мој избор.
Италија (која заедно со Шпанија и Кипар го живеат европскиот просек и каде нашинци одат на печалба) дека има милиони гладни, дека Милано (еден од побогатите градови во Италија и пошироко) имало училишта во сред центар како нашите окапани...е малку несериозно ...али мудрување не е ни потребно ако видиш каде оди Македонецот на арбајт.

А Словенија ниту била балканска во Југославија, ниту сега...само физички е присутна тука. У секој случај се спастрена држава, богата и тие се справуваат многу добро у различни ситуации.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.231
Поени од реакции
45.361
Серија напади на Албанци врз Македонци- молк од медиумите, заташкување и маргинализирање на настаните

Еден напад во обратна насока- апел за смирување на страстите, војна, крај на светот.
 
Член од
13 декември 2009
Мислења
1.307
Поени од реакции
647
Kruske bez razlika na nacionalnosta nevini luge ke stradaat ne mi se pravi angel tuka ;)
Мислиш како невините луѓе кои беа киднапирани, силувани, сечени по грбови, разнесени во хотел, запалени со црква и за што вие добивте амнестија? Извини, мислев дел од Албанскиот напатен народ доби амнестија бидејќи ова се беше наместено од славотерористите? Не можеш да правиш мир базиран на неправда и лаги, мир доаѓа само ако виновниците се казнат. се додека вие ги криете и правдате овие луѓе, кои силуваат, тепаат, палат знамиња, цркви, крѓат излози на Македонци во Гостивар и слично, се дотогаш ќе жиееете во една примитина заедница која има доход од исселеници во Швајцарија и Германија, без никаква иднина во местото во кое се родиле.
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
а оти наместо да речите нападнати македонци или албанци во градски автобус, не речите нападнати момчиња или деца во градски автобус???
што е битно националноста. демек помалце ги боли или повеќе крепат.
ако продолжи вака ке биде весело!?!
Веке е весело !!!!!!
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.719
Поени од реакции
9.829
Kruske bez razlika na nacionalnosta nevini luge ke stradaat ne mi se pravi angel tuka ;)
Ќе страдаат тачно..а за да нестрадаат удрете си ја главата на време и не се занесувајте многу дека сте недопирливи и дека се ви се може. Имате поголеми права и од енглеска кралица у бакингемска палата и пак ништо не ви е по кеф..немој да биде после ... о куку ноне .. или бидете лојални кон оваа држава што ве рани или куку ноне ќе ви биде.
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Ќе страдаат тачно..а за да нестрадаат удрете си ја главата на време и не се занесувајте многу дека сте недопирливи и дека се ви се може. Имате поголеми права и од енглеска кралица у бакингемска палата и пак ништо не ви е по кеф..немој да биде после ... о куку ноне .. или бидете лојални кон оваа држава што ве рани или куку ноне ќе ви биде.
Не заборавај дека беа лојални .Се секаваш во 1999 кога ги прими Бранко а после 2 години ни се заблагодарија во 2001 .Така и со изборите ....само они прават проблеми и ни ја црнат државата .
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Ќе страдаат тачно..а за да нестрадаат удрете си ја главата на време и не се занесувајте многу дека сте недопирливи и дека се ви се може. Имате поголеми права и од енглеска кралица у бакингемска палата и пак ништо не ви е по кеф..немој да биде после ... о куку ноне .. или бидете лојални кон оваа држава што ве рани или куку ноне ќе ви биде.
Tuka nisto nikoj ne mi dava i ne sakam da mi dava kolku i tvoja tolku i moja e ova zemja a za toa kuku none ne se zaletuvaj mnogu samo pogledni naokolu i ke svakas koj ke kuka POZDRAV DETE !
 
M

Mario Gómez

Гостин
Најтешка е состојбата на девојката Амире С. (17) која се наоѓа во кома , била брутално претепана , со силни удари во стомакот и градниот кош.
Таа пред некое време имала хируршка операција , а со физичкиот напад уште повеќе и се влошила состојбата.

Според едниот од тепаните , околу 30 лица влегле во автобусот , и почнале да ги удираат патниците албанци , со разни предмети ... после две минути тој изгубил свест и не знае за понатаму што се случило.

Го улепшале. :D
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
105
Поени од реакции
94
Ќе страдаат тачно..а за да нестрадаат удрете си ја главата на време и не се занесувајте многу дека сте недопирливи и дека се ви се може. Имате поголеми права и од енглеска кралица у бакингемска палата и пак ништо не ви е по кеф..немој да биде после ... о куку ноне .. или бидете лојални кон оваа држава што ве рани или куку ноне ќе ви биде.
@CiTro od kumanovo si ? pozdrav izvinete za off topic
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.719
Поени од реакции
9.829
Tuka nisto nikoj ne mi dava i ne sakam da mi dava kolku i tvoja tolku i moja e ova zemja a za toa kuku none ne se zaletuvaj mnogu samo pogledni naokolu i ke svakas koj ke kuka POZDRAV DETE !
И твоја земја..иди бе. Не плаќате данок,не плаќате струја ,вода, никакви комуналии..живите на наш грб паразити едни...

А за тоа кој кука или кукал ќе те потсетам само на Арачиново 2001... вашите храбри борци паднаа на колена и мораа амери со автобуси да ги изнесуваат..зашто се усрааа у гаќи и засмрде цело Арачиново :pos: :pos:
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
И твоја земја..иди бе. Не плаќате данок,не плаќате струја ,вода, никакви комуналии..живите на наш грб паразити едни...

А за тоа кој кука или кукал ќе те потсетам само на Арачиново 2001... вашите храбри борци паднаа на колена и мораа амери со автобуси да ги изнесуваат..зашто се усрааа у гаќи и засмрде цело Арачиново :pos: :pos:
Nemam namera so tebe da diskutiram, se gleda deka ne ti se prodava mlekoto :tapp:
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.120
Поени од реакции
4.800
Ситуацијата е сериозна. Не треба да се долева масло на огнот, не е наш стил тоа, препуштете му го тоа задоволство на Дарданот.
Сериозна е пошто сторителите се непознати , се остава на народот да презема правда у раце.

Долевање масло не е пренесувањето на вестите , туку ти овозможувам да знаеш шти мисли другата страна. Нели медиумите пренесуваат различно.

Сериозна е состојбата , кога полицијата молчи , кога тие последни ги знаат причините ... кога цел град збори дека напаѓачите се Припорчани , а само полицијата не знае.

Сериозна е кога Иво Котевски вели дека ЈТ убил во самоодбрана , и дека пукал два пати во воздух .... А цел Гостивар знае дека не е така.

Само да се случи еднашка тие одмазди на кои повикува него да му се случат, па ќе видиме како ќе размислува...
Можеби ќе бидам жртва , не сум чак норис ... а што тоа размислувам јас поинаку.

Јас само тргнувам од себеси ... и за Гостивар и за оваа низ Скопје.

Да тргнале од себе припорчани , не верувам дека би тепале девојка удирајќи ја по стомакот , ризикувајќи ја нејзината иднина , можеби нема да може да биде мајка заради тие удари. (нека објаснат медицинарите).

Валјда работи за нечии интереси. Знае дека форумов е читан, знае дека "неговите" лесно се провоцираат, и ќе напише жена тепана, деца тепани, 21 Албанец истепан за 10 дена (пола и повеќе од нив истепани од Албанци, ама нигде не го нагласува тоа), и читаат тоа "мозоците" па напаѓаат ко глутници во 57-ца и 65-ка.
Само вчера биле претепани 15 , од кои 3 биле задржани во болница.

Само ја кажувам вистината , а кога не сум сигурен , тоа го потернцирам.

Вчера реков: НЕОФИЦИАЛНО: Тепана е и девојка.
Ете денеска МВР потврди.

Не запнујте на моите коментари , никого не навредив , не повикав на насилство итн.

Исто постапуваат и нивните медиуми, пошто од заднина најверојатно се спрема нешто големо.
Работата е што македонците не ги гледат албанските вести и весници ... Додека албанците ги следат и македнските медиуми , и тенденциозните вести влијаат доста врз нив.

Пример Канал5 како известуваше за Гостивар , тоа немаше врска со вистината.


Институциите молчат,. оние што треба да знорат ги нема никаде. Изгледа мачката им го изеде јазикот.
Што уште треба да се случи за да ги обезбедат автобусите со број 57,50 и 65?
И вчера напоменав дека денес сто посто ќе се случи нешто во бр 65, и ете ти...
Добро што си знаел , знаењето спасува живот.

Но сеуште не ми е јасно како може некој да биде среќен за 15 тепани ученици ... А знаејќи дека утре треба да се качи на автобус број 65.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Јас сум против овакви тепања на невини луѓе....ако навистина приказната е така.


Бидејќи уште од илинденското востание....во манифестот кој повикувал на борба,во него пишувало дека нема да се чепка мирното турско население.

А тоа значи дека ние во гените немаме таков нагон за одмазда врз невини луѓе....дефинитивно ова е нечие масло.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom